Atskleistos Kalėdų dvasios kūrimo paslaptys

Švelniai, tyliai mažais žingsneliais miškais ir laukais tipena Kalėdos. Jos nedrąsios ir labai atsargios, nes juk nežino, ar mes jų laukiam, ar mūsų širdys pasirengę joms atverti duris... Pirmiausia jos užsuka į didžiuosius miestus, mažesnius miestelius, o iš ten mažais stebuklais pabyra į kiekvienų laukiančiųjų namus. Praėjusį penktadienį, gruodžio 8 d., Kalėdų dvasią Ignalinos kraštui įkvėpti stengėsi ir Kalėdų Senelio elfai, Ignalinos šeimininkai, magiškieji ugnies užkalbėtojai ir net pats Kalėdų Senelis. Ar jiems pavyko?

Skaityti plačiau

Polocke – Baltarusijos kultūros sostinėje

Šiandien spausdiname trečiąjį šio ciklo rašinį. Lankomės Baltarusijos kultūros sostinėje Polocke. Iš Breslaujos iki Polocko – apie 120 km. Kažkur pusiaukelėje tiltu pervažiuojame mūsiškę Dysnos upę, kuri už dviejų kilometrų nuo Polocko kelio įteka į Dauguvą, čia vadinamą Vakarų Dvina. Dysnos žiočių deltoje yra įdomus Dysnos miestas, vadinamas mažiausiu Baltarusijos miestu. Jis išsidėstęs Dysnos deltos salose. Jau išvažiuodami namo, Breslaujos valdžiai palikome pageidavimą aplankyti tą Dysnos miestą (kai atvažiuosime kitą kartą).

Skaityti plačiau

Traukė vyrai lydekas

Spalio paskutinėmis dienomis Taujūnų žvejai mėgėjai Lionginas Sinkevičius ir Žydrūnas Zakažauskas subūrė žvejus į kasmetines „Šaminio“ žūklės varžybas, kurios vyko Padysnio HE tvenkinyje. Dargana, lietus, šaltas vėjas, ruduo... Paprastai tokiu oru žmonės mieliau laiką leidžia šiltuose namuose prie židinio. O spiningautojams nuostabus derinys žvejybai. Juk blogo oro nebūna, būna tik netikusi apranga.

Skaityti plačiau

Drąsus ignaliniečio poelgis

„Nesu didvyris, tiesiog padariau, ką padarytų kiekvienas, būdamas mano vietoje,“ – sakė VĮ Regitros Utenos filialo Visagino posto darbuotojas Gedimino Jadzevičius. Jeigu ne jo staigi reakcija ir drąsa, nežinia, kuo būtų pasibaigusi moters ir jos vaikų kelionė į mokyklą. Bendrojo pagalbos centro dispečeris gavo pranešimą apie degantį lengvąjį automobilį šalia valstybės įmonės „Regitra“ Utenos filialo pastato. Automobilį vairavusi moteris pastebėjo, kad iš po variklio dangčio pradėjo veržtis dūmai.  Ji sustabdė automobilį ir pradėjo šauktis pagalbos bei skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

Skaityti plačiau

Per pasaulį – su išminties ir atradimų lagaminu

„Geriausia diena – šiandien. O tikėjimo ir mūsų siekiamybių esmė – nulis“, – kuo ramiausia sako dailininkas Gintaras Gesevičius. Žiūri ir nesupranti: ar juokauja, ar rimtai kalba. Kad suprastum visa tai, turi praleisti ne vieną valandą tiek su jo kūryba, tiek su pačiu menininku, įtaigiai, bet labai atvirai pasakojančiu apie gyvenimo atradimus ir leidžiančiu tau pačiam susidėlioti atsakymus. Dažnai menininkai po įmantriais, ar net per daug atsainiais dalykais bando paslėpti tuštumą. G. Gesevičiaus paveiksluose išskirtinai daug šviesos ir pozityvo.

Skaityti plačiau

Advento KELIAS

„Jeigu seksas iš tikrųjų galėtų užpildyti tuštumą ir „gydytų“ vienatvės išgraužtas žaizdas, tai kas pusę paros mūsų planeta nušvistų ryškiausia šviesa. Deja, tai tik pilnatvės iliuzija, po kurios lieka dar didesnis kartėlis ir gilėjantis vienatvės liūnas. O jeigu visi į bažnyčią einantys nuoširdžiai melstųsi, žemėje seniai būtų rojus...“ Skamba šiek tiek keistai, tačiau galvojant apie Adventą, apmąstymų ir ramybės periodą, būtent apie tai ir norisi kalbėti.

Skaityti plačiau

Tamsusis metas: kokios gudrybės padėtų vairuotojams?

Geras matomumas vairuotojams reikalingas visada, tačiau lapkritį bei gruodį šios savybės įtaka – didžiausia. Šie mėnesiai pasižymi ne tik ilgu tamsiuoju paros metu, bet ir dažna šlapdriba ar lietumi – oro sąlygomis, akivaizdžiai prastinančiomis matomumą. Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje Transporto priemonių draudimo skyriaus vadovas Rimvydas Pocius pataria vairuotojams, kad geriausias būdas norint išvengti nemalonumų tamsiu paros metu yra labai elementarus – važiavimas mažesniu greičiu. Tačiau įvairių gudrybių yra ir daugiau.

Skaityti plačiau

Pastatytas kryžius 1708–1711 m. maro aukoms atminti

Praėjusį penktadienį Užsienių kaime (Kazitiškio sen.) buvo pašventintas kryžius. Atrodytų, vienas iš daugelio. Vis tik šis įvykis kiek neįprastas ir pirmas toks rajone, nes tas kryžius skirtas atminti įvykiams, vykusiems daugiau nei prieš 300 metų. Taip giliai į istoriją rajone dar nebuvo įsiterpta. Kryžius skirtas 1709–1711 m. siautusio maro aukoms atminti, kuris tuomet nušlavė nuo trečdalio mūsų krašto iki dviejų trečdalių Žemaitijos gyventojų. Išmirė ištisi kaimai, tarp jų ir šalia esantys Lauksteniai...

Skaityti plačiau

Kraštiečiai, kūrę Nepriklausomą Lietuvą

Valstybę kuria ir jos likimą lemia žmonės, dažniausiai iškilios asmenybės, kurių darbus ir veidus negailestingai nublukina bėgantis laikas. Artėjantis nepriklausomos Lietuvos  šimtmetis – kaip tik puiki paskata nubraukti užmaršties dulkes nuo kraštiečių, kūrusių tą valstybę, vardų. Ta proga Didžiasalio „Ryto“ gimnazija surengė pirmąjį reikšmingai sukakčiai skirto ciklo renginį – vakaronę „Kraštiečiai, kūrę Nepriklausomą Lietuvą“.

Skaityti plačiau

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

lrytas.lt

Reklama ir skelbimai svetainėje