Kiekviena padaryta niekšybe atimame viltį iš savo rytojaus

Niekaip nesuprantu žmonių, kurie kasa po savimi duobę, bet dėl tos duobės gilumo ir tamsumo kaltina valdžią, Dievą ar net kaimyną ir Mėnulio fazę, bet tik ne save. Nejau taip sudėtinga atsitraukti nuo ėdesio dubenio, stabtelėti vergavus godžiai vartotojiškai savo prigimčiai ir „pakelti akis į dangų“, susivokti kur ir kas esi, įsisąmoninti savo paskirtį ir galimybes šioje planetoje?.. Žinau, kad sunku. Nes lengva tik tai, kas veda į klystkelius ir pražūtį.

Skaityti plačiau

Pameistrystė – tiesiausias kelias į profesinį tobulėjimą

Būtent taip vadinasi tarptautinis Erasmus+ vykdomas projektas, kurio dėka mes, Švenčionių profesinio rengimo centro mokytojų ir administracijos darbuotojų penketukas, apsilankėme Karintijos žemėje Austrijoje. Mūsų tikslas – savo akimis pamatyti, kaip profesinėse mokyklose vykdomas dualinis mokymas arba pameistrystė ir aplankyti įmones, kuriose praktiką atlieka Lietuvos mokiniai. Mūsiškiai šiuo metu Austrijoje neatlieka praktikos.

Skaityti plačiau

Kaniūkų šviesuolio palaikai pagaliau ramybę rado tėviškės žemėje

Kaip jau rašėme, neseniai Dūkšto bažnyčios šventoriuje perlaidoti iš Vokietijos parvežto, Kaniūkuose gimusio ir augusio kunigo Vaclovo Šarkos palaikai. Jie Reinbeke prie Hamburgo buvo iškasti dar rugsėjo 29 d., o į Dūkštą mikroautobusu parvežti spalio 1-ąją, perlaidoti spalio 8-ąją. „Galvojau palaikus parsivežti dėžutėje, bet atkasus paaiškėjo, kad reikia karsto. Jį su palaikais parvežė lietuvis iš Kauno, gabenantis siuntas iš Vokietijos į Lietuvą. Dar rugpjūtį taip buvo parvežtas ir antkapis“, – sakė Dūkšto klebonas kun. Sigitas Grigas.

Skaityti plačiau

Įsteigtas Jungtinis mobilusis būrys

Šiemet Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate, įgyvendinus apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų viešosios ir kriminalinės policijos veiklos organizavimo pakeitimus, buvo panaikintas Mobilusis būrys, kuris buvo įsteigtas kaip specializuotas patrulinis padalinys, skirtas viešosios tvarkos užtikrinimui bei atstatymui masinių renginių metu, specialiųjų policijos operacijų ir kitų policinių priemonių, reikalaujančių specialių žinių ir parengimo metu.

Skaityti plačiau

„Niekam pykčio nejaučiu...“

Antradienį Dūkšte apsilankė prieškario Lietuvos kariuomenės vado, krašto gynybos ministro generolo Stasio Raštikio dukra Meilutė Marija Raštikytė-Alksnienė. Tądien ji dalyvavo Švenčionių Nalšios muziejaus renginyje, kur buvo pristatyta nauja Aurelijos Savickienės knyga „Raudonoji lemtis. Generolo dukros“. Knyga apie generolo šeimos tragediją, sulaužytus likimus. Šis renginys organizuotas monografijos apie S. Raštikį, kurį šiemet spausdino „Mūsų Ignalina“, autoriaus švenčioniškio Broniaus Lozoraičio iniciatyva.

Skaityti plačiau

Atšvaitas – maža detalė, kuri gali padėti išvengti skaudžių pasekmių

Kaip skelbia statistika, Lietuvoje eismo įvykių metu labiausiai nukenčia pėstieji. Daugiausiai tragiškų įvykių nutinka tamsiu paros metu. Dėl suprastėjusio matomumo prieblandoje, tamsoje išauga nelaimingų atsitikimų gatvėse, keliuose grėsmė. Neapšviestu keliu be atšvaito einantis pėsčiasis savo gyvybe rizikuoja 8 kartus daugiau nei dėvintis atšvaitą.

Skaityti plačiau

Intriga išliko iki galo

Antradienio „Auksinio proto“ žaidimas vyko su nemaža intriga. Žaidimo lyderiai, komanda „Tie patys“, jau pirmajame ture „sėdo į balą“ ir tris turus vilkosi 7–8 vietoje. Šįkart stabiliai žaidė „Rumpelštilchen“ protai, o ypač blykstelėjo dar niekada į prizininkus nesikėsinę „Ignalina UNIDET“. Jie po trijų turų aiškiai pirmavo. Bet čia vėl atėjo pavasaris į „Tų pačių“ gatvę. Ketvirtajame ture ne juokais supykę ant savęs, „Tie patys“ trinktelėjo išmintimi į stalą, pelnė net 24 taškus (įveikė ir bonusinį 8 balų vertės klausimą) ir tašku išsiveržė į priekį.

Skaityti plačiau

Tadas Kosciuška (1746–1817) – trijų tautų didžiavyris

Tadas Kosciuška gimė 1746 m. Merečovščiznos dvare, Slonymo paviete, Naugarduko vaivadijoje, Lietuvoje (dabar Baltarusija). Anksti mirus tėvui, Tadą kukliai augino motina, kuri leido jį į vienuolių pijorų mokyklą. Ją baigęs, Kosciuška įstojo į kadetų korpusą Varšuvoje. Čia jis buvo vienas geriausių mokinių. Mokyklos direktorius, pastebėjęs nepaprastus jo gabumus, 1769 m. pasiuntė jį į užsienio šalis tęsti mokslų valstybės lėšomis. Karo mokslų mokėsi Kosciuška Vokietijoje, Italijoje, o Prancūzijoje dar ir tapybos.

Skaityti plačiau

Akcija „Gesintuvas“

„Ar turite gesintuvą automobilyje?“ – štai tokiu klausimu į vairuotojus trečiadienio popietę kreipėsi Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnai, kurie kartu su Ignalinos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus patruliais rengė akciją „Gesintuvas“.

Skaityti plačiau

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

Moterims ir jų vyrams

lrytas.lt

Reklama ir skelbimai svetainėje