Ryčiausiame rajono kampelyje – prasmingos iškilmės

Penktadienio pavakarę įspūdingai praturtino ryčiausiame šalies kampelyje surengtos išties jaukios, prasmingos, bet kartu ir įkvepiančiai didingos iškilmės – minėtos buvusio pirmojo šalies Ministro Pirmininko Augustino Voldemaro 135-osios gimimo metinės. Ta proga savo mintis, idėjas ir jėgas suvienijo Voldemarų giminė, mokytoja Nijolė Keraitienė ir Didžiasalio Ryto gimnazijos bendruomenė, Dysnos bibliotekininkė Vanda Laurinavičienė ir Ignalinos viešosios bibliotekos komanda, seniūnas Algirdas Pauliukevičius, Ignalinos rajono savivaldybė bei VSAT Ignalinos rinktinės Tverečiaus užkardos vadas Marius Garuckas bei kiti pareigūnai.

Skaityti plačiau

Kaip rogių vasarą ieškojo...

Prieš kurį laiką mūsų skaitytojas uteniškis, gyvenantis Linkmenyse, paprašė įdėti skelbimą „Perku roges su tvirtomis pavažomis“. Skelbimas išspausdintas trijuose numeriuose. Vakar sulaukėme šio skaitytojo laiško, kaip jis roges pirko. Žmogus, sako, patyrė daugybę teigiamų emocijų.

Skaityti plačiau

Pradedančiųjų vairuotojų iššūkis – įkalnės ir važiavimas atbulomis

Pajudėjimas iš vietos įkalnėje ar važiavimas atbulinės eigos pavara neretai kelia stresą pradedantiesiems vairuotojams, kurie dar neturi pakankamų įgūdžių. Pirmuoju atveju yra didelė tikimybė užgesti ir pariedėti atgal, o antruoju – dėl riboto matomumo manevravimas tampa gerokai sudėtingesnis.

Skaityti plačiau

Patarimai šviesiaplaukėms. Kodėl šviesinti plaukai taip greitai virsta „kupeta“?

Plaukų meistrai kone vieningai pabrėžia – norinčios išlaikyti tobulą šviesintų plaukų būklę, turi įdėti nemažai pastangų. Netinkamai prižiūrimi šviesinti plaukai labai greitai ima silpti, slinkti, džiūti, o pirminis dažymo efektas išblunka vos po kelių plovimų. Kaip užtikrinti ilgalaikį efektingą šviesintų plaukų įvaizdį? Svarbiausia taisyklė – plaukų šviesinimą patikėti profesionalams.

Skaityti plačiau

Be netikėtumų

Į finišo pakalnę riedantis šio sezono žaidimas „Auksinis protas“ netikėtumų neatnešė. Visą žaidimą stipriai žaidusi „Tundra“ su nemenku atotrūkiu nuo antrosios vietos užkopė aukščiausiai. Už jos „Nykštukai“ (pakilo dėka atsakyto 10 tšk. vertės klausimo), „Vėžiai“, „Tie patys“ ir kt. Kiekviename žaidime jo rėmėjai „Mūsų krautuvėlė“ ir „Šventos dūzgės“ iš anksto numato savo dovanas komandoms, atskirame ture ar visame vakaro žaidime užėmusioms tas ar kitas vietas.

Skaityti plačiau

Pavasaris didina apsukas

Džiaukimės šiųmečio balandžio orais. Tiek saulėtų dienų, gana šiltų orų ne kasmet pasitaiko. Tai džiugina ir kartu neramina, nes po Velykų beveik nebuvo rimtai šaltų naktų: ar tik šalnos neužklups į gegužę? Nugriaudėjus griaustiniui ir palynojus šiltam lietui, gamtoje vykstantys procesai pajudės dar didesniu pagreičiu. Pradėjus žaliuoti berželių pumpurams, netruks ir gegutė užkukuoti. Mano sodyboje Ažušilėje jau ilgai laikosi gegutės kukavimo pradžios rekordas – balandžio 19 d. Gal šiemet jis bus pagerintas?

Skaityti plačiau

Turintiems augintinių – patarimai, kaip prižiūrėti gyvūnus pavasarį

Namai, kuriuose gyvena bent vienas katinas ar šuo, yra laimingesni. Kuo daugiau augintinių, tuo daugiau džiaugsmo namuose. Bet jų šeimininkai žino – gyvūnai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir papildomų rūpesčių, nes tenka skirti daugiau dėmesio namų priežiūrai. Ypač tai jaučiasi pavasarį, kuomet augintiniai pradeda šertis. Švaros ir gyvūnų specialistai pataria, kaip prižiūrėti augintinius, kad namų higiena nevirstų varginančiu užsiėmimu. 

Skaityti plačiau

Plojimai dviem komandoms

Po poros savaičių poilsio lentelės viduryje, į pirmąją vietą vėl grįžo „Nykštukai“. Po 4 turų pirmavo „Tie patys“, bet paskutiniame ture „Nykštukai“ įveikė bonusinį 10 tšk. vertės klausimą ir „Tuos pačius“ finiše aplenkė 3 tšk. („Tie patys“ jau buvo atsakę į 6 tšk. bonusą ir į dešimtataškį klausimą atsakinėti negalėjo). Šįkart geras „Tų pačių“ žaidimas bendroje lentelėje jiems leido iš šeštosios vietos pakilti į ketvirtąją. Prizinės vietos tapo ranka pasiekiamos. Kitos komandos šįkart „šlubavo“ ir atsiliko dviženkliais taškų skirtumais.

Skaityti plačiau

Kaip SSRS vyriausybė J. Gagariną apdovanojo

Balandžio 12 d. minėta Pasaulinė aviacijos ir kosmonautikos diena minima, pagerbiant pirmąjį žmogaus skrydį į kosmosą, kuris įvyko šią dieną, 1961 m. Pirmuoju kosmonautu buvo rusas Jurijus Gagarinas, kvailai žuvęs 1968 m. kovo 27 d. eilinio treniruojamojo skrydžio naikintuvu MIG-15 metu. Po skrydžio jis tapo populiariausiu ne tik SSRS, bet ir pasaulio žmogumi. Kur kas populiaresniu už genseką L. Brežnevą, todėl buvo net sąmokslo teorijų, kad ta naikintuvo avarija buvo neatsitiktinė.

Skaityti plačiau

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

Reklama ir skelbimai svetainėje