Šiekščio ežero paslaptis įminta

Dar 2005 m. sausį rašėme apie nesprogusią aviacinę bombą, nuo 1944 m. gulinčią Šiekščio (Žaliojo) ežere. Tuomet ignalinietis Algirdas Čeponis pasakojo, kad „1944 m. liepos pabaigoje ar rugpjūčio pradžioje jis su draugais (tuomet buvo 12–14 m. paaugliai) ežere žvejojo savadarbiu bradiniu. Ant kalno, kur buvo tramplinas, o dabar apžvalgos bokštas, stovėjo rusų zenitiniai pabūklai.

Skaityti plačiau

Svetimšalės – pamilusios Lietuvos ramybę

Siuzi (Susanne Schmitt)  iš Vokietijos ir Džoni (Zsanett Szlifka) iš Vengrijos – merginos įsimylėjusios Lietuvą bei miškais ir ežerais turtingus Ignalinos kraštus. Žavios ir gera nuotaika tviskančios svetimšalės jau beveik keturis mėnesius gyvena Meironų kaime, apsistojusios gamtos mokykloje, jos darbuojasi Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų informacijos centre ir savanoriška veikla džiugina parko lankytojus bei, žinoma, darbuotojus. Merginos teigia esančios labai laimingos galėdamos prisidėti prie aplinkosaugos, gamtos puoselėjimo ir galimybės susipažinti su Lietuva ir jos gyventojais. Na, o dabar Jūs susipažinkite su Siuzi ir Džoni, jos turi ką papasakoti!

Skaityti plačiau

Buvo puiki proga susitikti bendradarbiavimo partneriams

Tarptautiniame  liaudiškos muzikos ir šokių festivalyje „Ežerų sietuva“ dalyvavo ir rajono savivaldybės aktyviausi partneriai – Lenkijos Serocko miesto atstovai. Į Ignaliną atvyko Serocko burmistras Silvestras Sokolnickis, tarybos pirmininkas Artūras Borkovskis, tarybos narė Gabriela Ksionžyk  ir administracijos sekretorius Tadeušas Kanovnik. Lenkijos delegacija į Ignaliną atvyko liepos 21 d., apsigyveno kaimo turizmo sodyboje. Svečiai susitiko su savivaldybės vadovais, taip pat turėjo laiko pasigrožėti Ignalinos krašto gamta, apsilankyti Vilniuje.

Skaityti plačiau

Šventa Ona – duonos ir vasaros gėrybių ponia

Liepos 23 d. tradicinė Oninių šventė daugėliškėnus ir jų svečius vėl sukvietė į didelę, šventę, vykusią N. Daugėliškyje. Ji prasidėjo šv. Mišiomis Šv. Onos ir Joakimo vardo bažnyčioje. Tai tituliniai parapijos atlaidai, sukviečiantys gausų Daugėliškio krašto žmonių būrį.

Skaityti plačiau

Kaimo kryžius ir po 80-ties metų atliko savo pareigą – subūrė draugėn žmones

Dabar kaimuose tiek įvairiausių renginių vyksta, kad jau kalbama apie jų perteklių. Todėl vykdamas į Juodalaukį galvojau– tai taip pat bus vienas iš vietinės reikšmės renginių. Kadangi Juodalaukyje belikę tik viena kita gyvenama sodyba, mąsčiau, na, susirinks kokios dvi dešimtys dalyvių ir visa šventė. Bet netikėtai radau minią žmonių. Organizatoriai bandė skaičiuoti, suskaičiavo 107.

Skaityti plačiau

Piliakalnių didybės pavilioti

Seimui 2017 m. paskelbus Piliakalnių metais, Kazitiškio ir Grybėnųkaimų bibliotekininkės prisiminė, kad Kazitiškio seniūnijoje taip pat yra šių gražuolių. Dar ir ne vienas... Pasitarusios Rasa Trubilienė ir Dalia Koršul nusprendėme juos, kartu su skaitytojais, aplankyti. Kazitiškio seniūnijoje jų yra keturi: Tolimėnų, Garbšių, Bajorų ir Kazlupiškės.

Skaityti plačiau

Puiki pilietiškumo ir patriotizmo šventė

Yra sparnuotas posakis – jei nemaitinsi savos kariuomenės, maitinsi svetimą. Tik po 2014 m. Rusijos agresijos Ukrainoje imta suprasti, kad šis posakis gali būti įkūnytas ir Lietuvoje, todėl iš anksčiau dažnai teigusių, kad mums nereikia kariuomenės ir išlaidų jai išlaikyti, liko tik vienetai. Kokia ta mūsų kariuomenė, šiemet akivaizdžiai leista pamatyti ir pačiupinėti kiekvienam norinčiam – pirmąkart Ignalinoje surengta visuomenės diena kartu su kariuomene.

Skaityti plačiau

Ant mažai žinomo Puziniškio piliakalnio

Ant trečiojo – Puziniškio piliakalnio – ant kurio vyko istorijos pamoka iš ciklo „Piliakalnių istorija žadina vaizduotę“, susirinko netikėtai daug žmonių. Su pavėlavusiais (nemažas būrys rajono kultūros darbuotojų vėlavo apie 20 min.), jų skaičius ženkliai viršijo šimtą. Šįkart čia susirinko žmonės, keliavę įvairiai – autobusais, automobiliais, o grupė pamokos dalyvių plaukė kateriu iš Palūšės.

Skaityti plačiau

Meškos vaikščioja laisvai

Pasieniečių jau nebestebina atvejai, kai aptinkami per sieną iš Lietuvos į Baltarusiją einančių meškų pėdsakai. Trečiadienį ryte juos Švenčionių rajone vėl rado pareigūnai. Tai jau penktas toks atvejis šią vasarą. Šįkart pėdsakus VSAT Ignalinos rinktinės pasieniečiai pastebėjo Švenčionių r. Čia abiejose sienos pusėse auga miškas. 

Skaityti plačiau

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

lrytas.lt

Reklama ir skelbimai svetainėje