Kero vyšnia – nauja vyšnių karalienė

Kokia bebūtų žiema, pavasaris neišvengiamai ateis. Dar turime gražaus laiko gilinti žinias, mąstyti, kokius darbus planuojame  savo sklypuose, kokias naujas kultūras norėtume išbandyti. Šįkart skaitytojams norėčiau rekomenduoti auginti Kero vyšnią.

Beveik nerasi sodybos, kurioje nebūtų vyšnių. Bet pasigirti stabiliu derliumi galėtų retas. Mūsų regiono klimatinės sąlygos netik trešnėms, bet ir vyšnioms  nelabai palankios. Daug teko įvairių veislių vyšnių išbandyti, bet praktiškai visos nepasiteisino. Tai iššąla, tai kokomikozė puola, tai pavasarinės šalnos žydint pakenkia...Kasmet kas nors būtinai turi atsitikti.

Didelių vilčių dedu į Kero vyšnią. Kuo ji turėtų sudominti norinčius ją auginti? Pirmiausia, įdomi išvedimo istorija. Pradėta šią veislę išvedinėti 1940–1950 m. Kanadoje ir tik 1999 m. buvo sukurta veislė, dalyvaujant keturių universitetų selekcininkams ir jiems atlikus tūkstančius bandymų, kryžminant sibiro mongolines vyšnias su paprastosiomis. Kero vyšnia yra savidulkė, žemaūgė(patogu apsaugoti nuo paukščių), ištverminga šalčiui iki -42C laipsnių. Uogos vidutinio dydžio, iki 4 g, labai saldžios, krūmo derlingumas – 10–14 kg, prinoksta liepą. Kaip ir visos vyšnios, mėgsta neužmirkusius  priesmėlio ir priemolio dirvožemius.

Iš aprašo matyti, kad Kero vyšnią verta kultivuoti ir savo sklype. Rekomenduočiau kartu su Kero vyšnia auginti  ‘Turgenevka’, ‘Šokoladnica’ veislės vyšnias. Tad laukime ateinančio pavasario ir pabandykime prisijaukinti šias vyšnių veisles, tikiu – neturėtume nusivilti.

Parašykite komentarą

(Prašome komentaruose ir tam skirtoje vietoje aukščiau nerašyti nerašyti nuorodų, kadangi dėl interneto šiukšlintojų visi pranešimai su nuorodomis yra blokuojami. Jei jūsų komentaras po išsiuntimo nepasirodo, reiškia įrašėte nuorodą arba įvedėte blokuotą el. pašto adresą)

*

  • Medelynas Vitaflora

    Parašytas 2017-02-16 09:57:04

    Daugiau informacijos apie šią vyšnią:
    www.vitaflora.lt/search/kero-vyšnia

    Atsakyti

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

Reklama ir skelbimai svetainėje