Žinutė
 • Failed loading XML...

Planuojama Kroatijos diena Ignalinoje

Sausio 16 d. Ignalinoje lankėsi ir su savivaldybės meru Henriku Šiaudiniu susitiko Kroatijos ambasados laikinasis reikalų patikėtinis Krešimir Kedmenec. Jo vizito tikslas – užmegzti glaudesnius ryšius su savivaldybe, pristatyti savo šalies kultūrą ir taip pat ieškoti verslo įmonių galimo bendradarbiavimo. Ambasadorius Ignalinoje jau yra buvęs vasarą festivalio „Ežerų sietuva" atidaryme, taip pat lankėsi koncerte Paliesiaus dvare. Jis sakė esąs sužavėtas Ignalinos gamta, mažo miestelio kultūriniu gyvenimu ir draugiškais žmonėmis.

Kroatijos ambasada Ignalinoje norėtų surengti šalies pristatymą, filmo peržiūrą, foto paveikslų parodos „Kroatija iš paukščio skrydžio“ atidarymą ir savo šalies tradicinių patiekalų pristatymą. Tai būtų jų dovana ir draugystės ženklas, o taip pat Lietuvos šimtmečio šventinių renginių paįvairinimas.

Meras H. Šiaudinis dėkojo už Ignalinai parodytą dėmesį ir džiaugėsi, kad pažintis su ambasadoriumi išaugo į šiltus santykius ir būsimus įdomius, prasmingų renginius. „Kultūra atveria šalių vartus ir žmonių širdis“,– sakė meras. Svečiui savivaldybės vadovas papasakojo apie rajoną, jo išskirtinumą, pasidžiaugė jau nuo 1995 m. vykstančiu dainų ir šokių festivaliu „Ežerų sietuva“, kuriame ne kartą dalyvavo ir puikūs kolektyvai iš Kroatijos. Pokalbio metu buvo aptartos įvairios temos, kalbėta apie atominę energetiką, nedarbo, emigracijos problemas, abiejų šalių kovas dėl savo laisvės. „Daug važinėju po Lietuvą ir matau, kokia ji graži, tačiau vietiniai žmonės turbūt dažnai nepastebi to grožio, juo per mažai džiaugiasi...“, – kalbėjo svečias.

Po susitikimo savivaldybėje meras kartu su ambasadoriumi apsilankė Ignalinos krašto muziejuje, kultūros ir sporto centre. Buvo apžiūrėtos ekspozicijos, parodų ir koncertų salės, aptartos vasario mėnesį planuojamų renginių detalės. Svečias susitiko su muziejaus direktore Renata Veličkiene, restorano „Žuvėdra“ savininku Petru Mačiuliu. Kroatijos diena Ignalinoje planuojama vasario antroje pusėje, tiksli data ir renginių skaičius dar bus derinami. 

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

(Prašome komentaruose ir tam skirtoje vietoje aukščiau nerašyti nerašyti nuorodų, kadangi dėl interneto šiukšlintojų visi pranešimai su nuorodomis yra blokuojami. Jei jūsų komentaras po išsiuntimo nepasirodo, reiškia įrašėte nuorodą arba įvedėte blokuotą el. pašto adresą)

*


Warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client2/web6/web/modules/mod_udjacomments/helper.php on line 387

  Varduvininkai:


  -oji metų savaitė, metų diena.

  Kompiuterių remontas

  lrytas.lt

  Reklama ir skelbimai svetainėje