Bronis Ropė Rusijoje – persona non grata

Rusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad Žaliųjų/Europos laisvojo aljanso frakcijos Europos Parlamento narys Bronis Ropė yra nepageidaujamas asmuo Rusijoje ir į šią šalį jam nebus leidžiama įvažiuoti ateinančius penkerius metus.

Žaliųjų / ELA grupės pirmininkų Philippe Lamberts ir Ska Keller komentaras:

„Esame labai susirūpinę tuo, jog Europos Parlamento nariui, nepateikus bent kiek pagrįsto paaiškinimo, Rusijos Federacijos institucijos įveda draudimą įvažiuoti į šią šalį. Mūsų, Žaliųjų / ELA grupės narių, atžvilgiu tokios sankcijos jau buvo pritaikytos ir anksčiau, todėl mes kreipėmės į Europos Parlamento pirmininką su prašymu dėl B. Ropei pritaikytų sankcijų pareikšti protestą atitinkamoms Rusijos Federacijos institucijoms.

Nuomonės laisvė nėra nusikaltimas. Rusija yra Europos Žmogaus teisų konvencijos signatarė ir turi laikytis tų tarptautinių taisyklių, kurias Rusijos Federacijos valdžia įsipareigojo gerbti ratifikuodama minėtą dokumentą.“

Europos Parlamento nario Bronio Ropės komentaras:

„Nors nebuvau informuotas, kodėl Rusija mane įtraukė į „Rusijos atžvilgiu priešiškiausiai nusiteikusių lietuvių“ grupę, manau, tai atsakas į mano kritiškus pasisakymus Europos Parlamente dėl Nord Stream II projekto, kuriuo Rusija siekia užvaldyti ES dujų rinką bei suskaldyti Europą. Galbūt jiems nepatinka ir mano parama Ukrainai? O gal kritika dėl prastėjančios žmogaus teisių ir spaudos padėties Rusijoje?

Klysta manantys, jog tokiomis priemonėmis oficialiajai Maskvai gali pavykti formuoti palankesnę Europos Parlamento nuomonę apie savo veiksmus. Apskritai, apgailėtina, kad Putino režimas, užgniaužęs žodžio laisvę pačioje Rusijoje, įvairiais būdais bando užtildyti ir kritiką jų atžvilgiu europinėje erdvėje.“

Parašykite komentarą

(Prašome komentaruose ir tam skirtoje vietoje aukščiau nerašyti nerašyti nuorodų, kadangi dėl interneto šiukšlintojų visi pranešimai su nuorodomis yra blokuojami. Jei jūsų komentaras po išsiuntimo nepasirodo, reiškia įrašėte nuorodą arba įvedėte blokuotą el. pašto adresą)

*

 • kestas

  Parašytas 2018-05-18 09:41:44

  Iš Lolo būtų įdomu sužinoti, ką jis norėtų matyti rajono valdžioje ir mero kėdėje, jei visi dabar esantys nebetinka?

  Atsakyti

  • Lol'as

   Parašytas 2018-05-19 01:34:22

   Iš Lolo būtų įdomu sužinoti, ką jis norėtų matyti rajono valdžioje ir mero kėdėje, jei visi dabar esantys nebetinka?

   Bet ką, tik ne valstiečius. Gana jau kolchoznikų valdžioj, parodė visai šaliai, ką moka. Gal laikas permainoms?

   Atsakyti

 • Lol'as

  Parašytas 2018-05-17 19:10:22

  Galėtų ir Lietuvoje persona non grata paskelbt, sėdėtų savo Briusely toliau, gali negrįžt. Kartu ir Šiaudinį, ir visus kitus valstiečius ten išsiųst.

  Atsakyti

Varduvininkai:


-oji metų savaitė, metų diena.

Reklama ir skelbimai svetainėje