Skip to content

Po metų daug šeimų gali likti prie tamsių TV ekranų

MI informacija

Galimybes kitąmet atsisakyti analoginės televizijos ir sklandžiai pereiti prie skaitmeninės kanalų transliacijos lems ne tik efektyvi komunikacija ar priedėlių subsidijos, bet ir žmonių sąmoningumas bei savalaikis rūpestis savo TV įranga, teigia ekspertai.

Tyrimai rodo, kad maždaug pusė kitąmet skaitmenine televizija pradėsiančių naudotis šeimų dėl finansinių motyvų ir technologinių žinių trūkumo ketina laukti iki paskutinių dienų. Todėl 2012 m. spalio 29 d. jų televizorių ekranai užtems, o susidoroti su tūkstančių klientų antplūdžiu antenų montuotojams ar TV paslaugų teikėjams gali užtrukti daugiau nei keletą savaičių.

TEO Paslaugų plėtros ir rinkodaros tarnybos vadovo Nerijaus Ivanausko teigimu, tokie tyrimų rezultatai aiškiai signalizuoja, jog šiuo metu vykstanti visuomenės informavimo kampanija apie perėjimą prie skaitmeninės televizijos turi būti iš esmės modifikuota, ji turėtų raginti imtis veiksmų jau dabar.

„Lietuvoje pasirinkta itin nepalanki analoginės televizijos išjungimo data – spalio pabaigoje žmonės ilgėjančius vakarus dažnai leidžia prie ekranų, o kaimo vietovėse lipti ant stogų ir keisti antenas gali būti itin nepalankios oro sąlygos“, – teigė N. Ivanauskas.

SIC rugsėjį atlikto tyrimo duomenimis, analoginę antžeminę televiziją Lietuvoje žiūri 29 proc. namų ūkių – maždaug 350 tūkst. šeimų. Daugelis jų gyvena kaimiškose vietovėse – jose televiziją tokiu būdu žiūri beveik pusė žiūrovų. Maždaug pusė jų skaitmenine televizija ketina pradėti naudotis tik kitų metų spalį ar tada, kai analoginė TV jau bus išjungta. Didžiuosiuose miestuose analoginės antžeminės televizijos atsisakė jau beveik keturi penktadaliai šeimų.

SIC tyrimo duomenimis, jau 94,7 proc. Lietuvos gyventojų žino tai, kad kitąmet bus pereinama nuo analoginės prie skaitmeninės antžeminės televizijos. Per metus jų padaugėjo maždaug 5 proc. Tyrimo duomenimis, dauguma apklaustųjų – maždaug 44,6 proc. – išjungus analoginę TV, planuoja rinktis mokamos TV operatoriaus paslaugas.

P. S. Nereikia baimintis tik ignaliniečiams, Ignalinos kabelinės TV abonentams. Jiems nereikės nei papildomos įrangos, nei papildomų lėšų, nes programos jau dabar transliuojamos skaitmeniniu formatu. Kaimo gyventojai parduotuvėse turės įsigyti priedėlį prie televizoriaus ir perkant būtinai pasiimti ne tik kasos čekį, bet ir sąskaitą-faktūrą. Tik su šiuo dokumentu šeima, kur vienam asmeniui per mėnesį pajamų išeina mažiau nei 500 Lt, gal būt už pirktą priedėlį gaus kompensaciją. Gal būt todėl, kad, kaip MI informavo Ryšių reguliavimo tarnyba, kompensavimo tvarka, kurią turėtų patvirtinti Vyriausybė, dar neparengta.

Priedėliai prie televizorių nereikalingi naujosios kartos televizoriams, o jeigu „žydrasis ekranas“ pas jus užsilikęs dar nuo tarybinių laikų, joks priedėlis nepadės, reikės naujesnio televizoriaus.

Apie visus pokyčius, kompensavimo tvarką, jei tokią patvirtins, MI jus informuos, kai tik bus žinoma daugiau.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje