Skip to content

Meras domėjosi Ignalinoje vykstančiais darbais (foto)

MI informacija

L. Kovalevskienės nuotr

Ignalinos mieste  turbūt dar niekada nebuvo tokios darbų gausos – tvarkomos gatvės, šviečia naujos spalvingos šaligatvių, dviračių ir pėsčiųjų takų dangos, gražėja viešosios erdvės, toliau renovuojami  viešųjų įstaigų pastatai, įsibėgėjo daugiabučių modernizavimas. Atnaujinta ignaliniečių bei miesto svečių mėgstama pasivaikščiojimų bei įvairių renginių vieta prie Paplovinio ežero, renovuota krantinė, tiltas, valomas ir pats ežeras. Yra ir šiaip jau nematomų, bet nemažiau reikšmingų pertvarkų – modernizuotos pagrindinės šilumos trasos, vandentiekio ir nuotekų vamzdynai. Nemažai minėtų darbų jau baigta, didelė jų dalis turi būti atlikta iki šių metų pabaigos arba kitąmet.

Lapkričio 7 d. rajono savivaldybės meras Bronis Ropė apžiūrėjo Ignalinos mieste vykstančius darbus, domėjosi, kaip vyksta  svarbių infrastruktūros gerinimo projektų įgyvendinimas. Pirmiausia buvo apvažiuotos jau sutvarkytos Budrių kvartalo gatvės. Pastebėta, kad kitais metais bus baigta renovuoti Budrių gatvė, taip pat planuojami asfaltavimo darbai Girminiuose.

Meras pasižiūrėjo, kaip vyksta statybos Lietuvos žiemos sporto centre, bei kaip atrodo naujasis dviračių takas, kuris sujungs Švenčionių ir Sporto gatves (projekto vertė apie 600 tūkst. Lt). Dabar takas tiesiamas ant Vilkakalnio kalno. Tikimasi, kad ši išvaizdi teritorija taps labiau pritaikyta turizmui ir sportui, padidės netoliese esančio apžvalgos bokšto lankomumas, įdomiu traukos objektu bus ir šioje vietoje kuriamas parašiutininkų rengimo centras. Ateityje planuojama sutvarkyti Vilkakalnio gatvę, įrengti automobilių stovėjimo aikštelę. Kalbant apie dviračių takus, tai dabar tiesiamas nuvingiuos palei Gavaičio ežerą ir susijungs su Turistų gatvėje esančiu ir vedančiu į Palūšę taku. Tai jau bus kito projekto įgyvendinimo tikslas. Tokiu būdu visi dviračių takai susijungs į bendrą tinklą.

Mieste baigiamas įgyvendinti europinis projektas „Aukštaičių gatvės Ignalinos mieste kompleksinis sutvarkymas“. Bendra projekto vertė – 2 mln. 800 tūkst. Lt. Darbai vyko keliose pagrindinėse miesto centrinės dalies gatvėse – Aukštaičių, Laisvės, Atgimimo, Geležinkelio, Turistų, Bažnyčios bei Juozo Čepulėno. Ignaliniečiai ir miesto svečiai pastebi gerus pasikeitimus. Nauji šaligatviai, pėsčiųjų takai, aikštelės, tvarkomos viešosios erdvės keičia kurortinio miesto veidą. Ypač atsinaujino Juozo Čepulėno gatvė ir šalia jos esanti teritorija, kuri pritaikyta sportui ir poilsiui. Čia įrengtos vaikų žaidimų bei sporto aikštelės, nutiesti nauji takai, pasodinta medelių, pastatyta suolelių.

Šalia Aukštaičių ir Laisvės gatvių sankirtos paruošta vieta skulptūrinei kompozicijai. Kol kas dar nežinoma, kokia skulptūra čia bus pastatyta, tačiau bus siekiama, kad ji tikrai papuoštų erdvę ir įprasmintų atliktų darbų pabaigą.

Meras apžiūrėjo šiuo metu Turistų g. vykstančius darbus. Čia nutiesti paviršinio vandens nuvedimo vamzdynai, paklotas pėsčiųjų ir dviratininkų takas, įrengiami nauji šaligatviai. Projektas bus baigtas įgyvendinti iki metų pabaigos.

Kitais metais pagrindinės miesto centrinės dalies gatvės bus asfaltuojamos, taip pat  prasidės miesto vakarinės dalies gatvių rekonstravimo darbai. Jie apims Aukštaičių, Ligoninės, M. Petrausko ir Vasario 16-osios gatves, pritaikant jas augančiam automobilių ir pėsčiųjų eismui. Numatoma gerinti minėtų gatvių dangos kokybę, tvarkyti šaligatvius, įrengti automobilių stovėjimo aikštelę pietinėje Aukštaičių g. pusėje, atkarpoje tarp Ligoninės ir M. Petrausko gatvių. Aukštaičių gatvė bus pratęsta nuo sankryžos su M. Petrausko gatve iki Turistų gatvės.

Pastaruoju metu rajone vyksta nemažai įvairių pastatų renovacijos darbų. Vasarą pradėta Ignalinos Česlovo Kudabos pagrindinės mokyklos pastato renovacija – šiltinamas fasadas, modernizuojama šildymo sistema. Pastato apdaila bus mišri, dalis sienų – tinkuotos, kitos  padengiamos specialiomis švediškomis plokštėmis. Renovacija, kurios vertė 1 mln. 600 tūkst. Lt, bus baigta kitąmet.

Rajone neseniai pradėta modernizuoti ir Didžiasalio „Ryto“ vidurinė mokykla (1 mln. 200 tūkst. Lt). Statybų nuotaikomis taip pat gyvena Ignalinos mokykla-darželis „Šaltinėlis“. Renovuojamas šios įstaigos Dienos socialinės globos skyrius – tvarkoma jo aplinka ir remontuojamos vidaus patalpos. Iš projekto lėšų įsigyta kompiuterinės programinės bei medicininės įrangos, taip pat reikalingų buities prietaisų, videokamera, ekranas, nauji bei neįgaliųjų poreikiams pritaikyti baldai. Centre bus įrengta treniruoklių salė, pastato apsaugos signalizacija. Paklojus šaligatvius, darbininkai imsis vaikų žaidimų aikštelės, pastatys dvi pavėsines. Visa centro teritorija bus aptverta. Centro ugdytiniai ir darbuotojai praėjusią savaitę persikėlė į taip pat renovacijos laukiantį pagrindinį darželio pastatą. Visus darbus Dienos centre planuojama baigti šiemet gruodį.

Meras apžiūrėjo, kaip vyksta Technikos gatvėje esančio bendrabučio pastato renovacija, pritaikant jį socialiniam būstui. Čia bus įrengta 10 butų. Dar du butai socialiniam būstui bus pritaikyti Ligoninės g. šeštajame name.

Ignalinos rajono poliklinikoje irgi vyksta darbai. Nenaudojamos patalpos pritaikomos naujoms reikmėms. Pirmajame ir antrajame aukšte įsikurs Socialinių paslaugų centras, o trečiajame – rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

Viena iš svarbių miesto įvaizdį formuojančių vietų yra autobusų stotis. Ji taip pat modernizuojama. Pakeisti pastato langai, durys, pastatas bus apšiltinamas, panaudojant naują efektyvią technologiją bei pluoštinio cemento apdailos plokštes, kurios atsparios įvairiems pažeidimams. Meras susitiko su stoties viršininku Kęstučiu Gaideliu ir aptarė jau padarytus ir numatomus darbus.

Rajono vadovas taip pat apžiūrėjo, kaip vyksta statybos darbai Ignalinos kultūros ir sporto centre. Čia dar šiemet bus įrengtos papildomos ekspozicijų erdvės, kurios atsiras vidinį kiemelį prijungus prie esamų muziejaus ir kultūros centro pastatų.  Vėliau bus modernizuoti šių pastatų fasadai. Taip pat renovacijos laukia ir Ignalinos muzikos mokykla. Pasak mero B. Ropės, užbaigus pagrindinių miesto viešųjų įstaigų pastatų modernizavimo darbus, planuojama sutaupyti apie 300 tūkst. Lt. Šios lėšos niekur nedings, jos bus panaudotos kitiems, gyvybiškai svarbiems darbams.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje