Skip to content

Lazda turi du galus

MI informacija

Penktadienį rašėme, kaip prie Dysnų ež. brakonieriai aplinkosaugininkams paspendė spąstus – „ežius“.  Lapkričio 10-ąją pareigūnai tame pačiame ežere sulaikė Dūkšto sen. gyventoją V. S., kaip įtariama, spąstų spendėją, kartu su draugu, visaginiečiu R. N. Jie vėl žvejojo draudžiamais įrankiais – 5 statomais tinklais, kurių ilgis apie 500 m.

Prasikirtę pakrantėje taką praplaukti, nes ežero pakraštys jau buvo padengtas ledu, išplaukė traukti tinklų, krante palikę sargauti šunį. Pareigūnai, laukdami pasaloje, buvo tokie atsargūs, kad šuo jų nė neužuodė. Taigi „žvejai“ krante buvo sulaikyti su visais įkalčiais. Jiems surašyti protokolai, paimta valtis, paskaičiuota padaryta žala gamtai (5 lydekos, 2 sterkai, 37 karšiai, 7 kuojos, 5 ešeriai) – 2256.96 Lt, dar baudos iki 700 Lt gresia už patį veiksmą.

Lapkričio 11 d. šalia Linkmenų esančiame Žiezdro ež. sulaikyti du „žvejai“ – P. B. ir E. O. – žvejoję seliavas draudžiamu jas gaudyti laiku. Padaryta žala gamtai – 238,10 Lt.

Nuo redakcijos

Štai skaitai, tas ar anas brakonieriaujant sulaikytas septintą, dešimtą, septynioliktą kartą ir kaskart jo pagauta žuvis vertinama tūkstančiais litų. Na, ir kas iš to? Kitą dieną brakonierius vėl ežere merkia tinklus ir šaiposi iš visų, špygas kaišo, pirmiausia juos gaudančių aplinkosaugininkų panosėn. Ir pačius juos dar su „ežiais“ gaudo.

Ir jūs, aplinkos sergėtojai, tą pakenčiat? Negi mūsų įstatymai tokie mėšlini, kad brakonieriauti galima be galo, pasak matematikų – n kartų? Kas iš tų jūsų skiriamų baudų? Spėju – toks niekur nedirba, pinigų neturi, turto – taip pat, tad baudų neišreikalausi. Lieka tik brakonieriauti be galo?

Ar ne laikas po trečio ar penkto karto tokius „pūgžlius“ jau „sodinti“? Nuteisiami už pavogtą vištą ar už darže užkandai išrautus svogūnus, o čia žala tūkstančiai litų – ir nieko? Juk čia taip pat vagystė, tik stambaus masto, bet šiuo atveju protokolą pasirašei, baudą „kirčiu balkyje“ pažymėjai – ir vėl į ežerą? Jeigu įstatymai kvaili, tai aplinkosaugininkų reikalas seimūnus ant tų „ežių“ plikais užpakaliais sodinti, kad įstatymų skyles lopytų. O gal čia tokia situacija kažkam naudinga? Beje, o kur dedama ta brakonierių sugauta žuvis?..

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje