Skip to content

Naujos technologijos pasiekė ir Ignaliną

Termovata ant sienos purškiama skystu pavidalu.
Autoriaus nuotr.

Visi pastebėjote, kad renovuojama Ignalinos autobusų stotis iš išorės „aprėdyta“ gana storu, tarsi sustingusios putos, sluoksniu. Tai GAMO termovata – itin gera apšiltinimo ir izoliacinė medžiaga.

Specialia įranga skysta termovata purškiama į visus sienų plyšius ir tiesiog ant sienos. Purškalas per kelias sekundes išbrinksta, masė padidėja 100 kartų ir po minutės siena pasidengia tvirtu 10 cm storio sluoksniu (jo storį galima reguliuoti). Autobusų stoties pastatas juo padengtas per du pusdienius. Dirbo UAB „Juodasis gintaras“ brigada iš Mažeikių. Bendrovės meistras, vadovavęs darbams Ignalinoje, Steponas Taurinskas MI sakė:

Ignalinos autobusų stotis įvilkta į šiltus termovatos kailinius.
Autoriaus nuotr.

– Tai pažangiausia vienos Kanados firmos apšiltinimo technologija, pasaulyje naudojama jau ketveri metus, o Lietuvoje pradėta naudoti neseniai. Visose Baltijos šalyse mūsų bendrovė vienintelė, naudojanti šią technologinę naujovę, todėl darbo – nespėjam daryti. Važinėjam po visą Lietuvą, vykstam į Latviją iš kitur. Iš Ignalinos važiuosim į Kauną. Ignalinoje šis projektas pirmasis, vėliau GAMO termovata dar šiltinsim Česlovo Kudabos pagrindinės mokyklos lubas.

Skysta termovata iš 200 l talpos rezervuaro, esančio specialiame automobilyje, purškiama kompresoriumi. Iš 200 l skystos termovatos išeina 35 m3 sustingusios masės. Vienu kubiniu metru 10 cm storio sluoksniu padengiamas 10 m2 plotas. Vieno „kubo“ termovatos kaina – 540 Lt. Tad 1 m2 sienos apšiltinti atsieis 54 Lt

MI info

GAMO termovata. Kas tai?

Kanados kompanijos ICYNENE Inc. sukurta šiltinimo sistema, skirta statomų arba renovuojamų gyvenamųjų ir kitokių pastatų kompleksiniam šiltinimui. Specialia įranga ant šiltinamo paviršiaus užpurkšta medžiaga per 3–5 sekundes išsiplečia iki 100 kartų, sudarydama minkštą šiltos, elastingos ir sandarios baltos GAMO termovatos sluoksnį. Termovata prilimpa prie visų šiltinamų paviršių, užpildo visus nesandarumus ir sudaro ištisą šiltą ir sandarų sluoksnį, saugantį pastatą ne tik nuo šilumos išspinduliavimo, bet ir nuo šilto oro nutekėjimo per konstrukcijas. Be to, ypatinga smulkių porų struktūra neleidžia GAMO termovatai siurbti į save drėgmės, užtikrina pakankamą garų pralaidumą – daro šią šiltinimo medžiagą kvėpuojančia.

Užpurkšta ant šiltinamo paviršiaus skystа medžiaga besiplėsdama idealiai užpildo net smulkiausius plyšelius, todėl išsiplėtusi GAMO termovata sudaro patikimą barjerą šilto oro nutekėjimui ar šalto oro įsiskverbimui. Jau 2,5 cm GAMO termovatos sluoksnis nepraleidžia iš patalpų išeinančio šilto oro. Izoliuojami paviršiai nereikalauja jokio specialaus paruošimo, tam kad GAMO termovata priliptų prie jų. Paviršiai gali būti šlapi, dulkėti ir net apšerkšniję.

Šiltinant GAMO termovata nereikia jokių apsauginių plėvelių (nei izoliuojančios garą, nei izoliuojančios vėją, nei antikondensacinės). Pavyzdžiui, šiltinant stogą, komponentų mišinys purškiamas tiesiog ant stogo dangos iš vidaus, ir susidariusi GAMO termovata iš karto gali būti dengiama apdailos medžiagomis. Tokiu pat principu šiltinamos ir karkasinių ar kitokių pastatų sienos, perdangos, grindys.

Šiltinant pastatus iš išorės, ant šiltinamų konstrukcijų turėtų būti įrengtas karkasas ir užpurkšta GAMO termovata. Nupjovus jos perteklių, uždengiama prie karkaso tvirtinamomis apdailos medžiagomis. Šiuo atveju GAMO termovata turi būti apsaugota nuo lietaus ir tiesioginių saulės spindulių poveikio. GAMO termovata yra labai lengva ir gana minkšta, todėl jos paviršius negali būti tinkuojamas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje