Skip to content

„Leogos“ aferistai priėjo liepto galą

MI dar 2008-2009 m. ne kartą rašė apie vidiškiečių, daugėliškėnų ir ignaliniečių nemalonias istorijas, kurias žmonės patyrė, sudarydami sutartis su „Leogos“ ir „Tenomos“ uždarosiomis akcinėmis bendrovėmis, kurios, kaip skelbėsi laikraščiuose, užsiėmė įvairių durų ir nestandartinių baldų projektavimu ir gamyba.

Minėtų bendrovių vadybininkai, važinėdami pagal prašymus pas būsimus klientus, sudarinėjo su jais sutartis ir iš anksto paimdavo nemenkas pinigų sumas avansu. Sutartyse juodu ant balto buvo parašyta, kad jeigu minėtos bendrovės neįvykdo savo įsipareigojimų, nepristato prekės per sutartyse nurodytą laiką, besąlygiškai klientui pareikalavus per 10 darbo dienų grąžina įmokėto avanso sumą. Sutartyse taip pat buvo įsipareigota, kad tais atvejais, kai užsakymai bus atlikti nekokybiškai, pagal klientų pageidavimą brokas bus ištaisytas per 15 dienų.

Deja, atsitiko taip, kad šių įsipareigojimų tariamieji baldų gamintojai visiškai nesilaikė ir susisėmę nemažas pinigų sumas klientus „maitino“ vien pažadais ir akių daugiau nebeparodė. Žmonės, įsitikinę, kad užkibo ant aferistų kabliuko, nerimaudami pradėjo kreiptis pagalbos į redakciją, policiją ir Utenos finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą, nes minėtų bendrovių būstinės buvo įsikūrusios Utenoje. Tik redakcijai tarpininkaujant, vienai vidiškietei „Leogos“ bendrovė avansą grąžino, o kiti rajono gyventojai taip ir liko sotūs vien pažadais, nors jie ne kartą telefonu ir raštiškais pareiškimais beldėsi į juos apgavusias bendroves.

Laikraščio redakcija, norėdama ištiesti pagalbos ranką apgautiems žmonėms, skambino į Utenos finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą, kurios pareigūnai mums atsakė, kad tyrimas dėl šių bendrovių sukčiavimo pradėtas ne tik šioje tarnyboje, bet ir Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate.

Laikas bėgo, praėjo beveik dveji metai, o žmonės net nežino, kaip vyksta tyrimo eiga. Neseniai redakcija iš Utenos vyriausiojo policijos komisariato tyrėjos Kristinos Stundžienės sužinojo, kad tyrimas dėl „Leogos“ finansinių pažeidimų baigtas ir byla perduota Utenos rajono apylinkės teismui. Ši pareigūnė pasiūlė redakcijai kreiptis į Utenos rajono apylinkės prokurorą Ramūną Dubravą, kuris gali išsamiau paaiškinti apie tyrimo eigą.

Pastarasis maloniai sutiko bendradarbiauti su redakcija ir papasakojo, kad UAB „Leoga“ nusikalstamos veiklos tyrimas užsitęsė dėl objektyvių priežasčių, nes į šios bendrovės aferistų pinkles buvo patekę daugiau kaip 200 gyventojų iš įvairių Lietuvos miestų bei rajonų. Iš esmės teismo procesas jau eina į pabaigą. Apie teisme vykstančius posėdžius buvo pateikta vieša informacija respublikinėje spaudoje, nes teismas neturėjo tiek lėšų, kad būtų išsiunčiami pranešimai kiekvienam nukentėjusiajam. Tie, kurie su vieša informacija buvo susipažinę, dalyvaudavo teismo posėdžiuose. Beje, prokuroras sakė, kad jis pasistengs informuoti mūsų redakciją, kada vyks baigiamieji teismo posėdžiai, kuriuose apgautieji žmonės turės galimybę juose dalyvauti. Laikraštis apie posėdžių datas informuos.

Prokuroras dar priminė, kad kitos – „Tenomos“ – bendrovės nusikalstama veika dar tiriama Utenos apskrities vyriausiame policijos komisariate ir neužilgo byla taip pat turėtų patekti į Utenos rajono apylinkės teismą.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje