Skip to content

Prie šaškių lentų – lyderių kaita

Praėjusį šeštadienį Kultūros ir sporto centro Sporto skyrius surengė šių metų rajono šaškių pirmenybes, kuriose šįkart, kaip niekad, dalyvavo itin gausus šio populiaraus žaidimo mėgėjų būrys, tarp kurių buvo 6 moterys ir 14 vyrų.

Tarp moterų rajono stipriausios žaidėjos pozicijas apgynė Muzikos mokyklos mokytoja Irutė Murmienė, kuri laimėjo keturias partijas ir tik kartą lygiosiomis sužaidė su Šarūne Juodagalviene.

 Kaip įprasta, pirmenybėse sėkmingai žaidė daugkartinė jų dalyvė, Daugėliškio vidurinės mokyklos mokytoja Laima Šalnienė. Jos ir I. Murmienės dvikovoje ir sprendėsi aukso medalio likimas. Finalinė kova vyko atkakliai, bet jaunesnei žaidėjai pavyko ją laimėti ir apginti čempionės vardą. Sidabro medalis atiteko Laimai Šalnienei, o trečiąją vietą užėmė Serafima Šernienė, pralaimėjusi tik vieną partiją ir lygiosiomis sužaidusi su Liuba Lukauskiene, I. Murmiene ir L. Šalniene.

Vyrų varžybos, kuriose dalyvavo ne tik šio žaidimo veteranai, bet ir jauni šaškininkai, sukėlė dar didesnį susidomėjimą. Šįkart kiek nelauktai daugkartinio čempiono vardą prarado Vygantas Dilys, pralaimėjęs net 5 partijas ir nepatekęs tarp prizininkų. Pasak čempiono, šį kartą jis nebuvo kovingai nusiteikęs ir padarė daug klaidų paprasčiausiose situacijose. Prisipažino, kad šiose pirmenybėse žaisti buvo nelengva, nes buvo susirinkę stiprūs varžovai, kurie ankstesnėse pirmenybėse nedalyvaudavo.

Nuo pat pirmenybių pradžios lyderiauti pradėjo linkmeniškis Saulius Čepulis, kuris ankstesnėse varžybose nedalyvaudavo. Jis pergales skynė vieną po kitos. Jo pavyzdžiu pasekė ir jo jaunesnis brolis Vytautas, gyvenantis Strigailiškyje. Tarp lyderių įsitvirtino ir dar vienas pirmenybių naujokas – Algirdas Semaška. Tad buvo įdomu stebėti, kaip susiklostys varžybų baigtis ir kas taps naujuoju čempionu bei aukso medalio savininku.

Nuo pat pirmenybių pradžios pirmavęs Saulius Čepulis, šias pozicijas išsaugojo iki varžybų pabaigos, pelnytai laimėjęs aukso medalį. Jis nepralaimėjo nė vieno susitikimo ir tik dvi partijas užbaigė lygiosiomis (su Arnoldu Patapavičiumi ir A. Semaška). Be pralaimėjimo užbaigė pirmenybes ir A. Semaška, surinkęs 11,5 taško ir 13 galimų, laimėdamas sidabro medalį. Bronza atiteko naujojo čempiono broliui V. Čepuliui. Nuo prizininkų nedaug atsiliko Neįgaliųjų draugijos daugkartinis čempionas A. Patapavičius, taip pat rajono stipriausias šachmatininkas Saulius Rackevičius bei šaškių žaidimo veteranas Albertas Naudužas. Vertas pagyrimo ir vyriausias varžybų dalyvis Julius Barkauskas, laimėjęs 6 partijas ir aštuntą vietą. Tarp jaunųjų žaidėjų sėkmingiausiai žaidė futbolininkas Deividas Golubickas.

Pasak šių varžybų organizatoriaus Henriko Rudako, šiose pirmenybėse dar kartą įsitikinta, kad rajone gyvena daug gabių šaškininkų, tik dėl įvairių priežasčių  ne visuomet jie atvyksta į varžybas, todėl tikėtina, kad ir ateityje jos vyks taip pat įdomiai, kaip ir šįkart.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje