Skip to content

Grindų riedulys atkeliavo ir į Ignaliną

Praėjusį šeštadienį Ignalinos sporto ir pramogų centre pirmą kartą vyko sporto mėgėjams dar nematytos grindų riedulio varžybos, kuriose dalyvavo keturios Vilniaus komandos, Ignalinoje žaidusios Lietuvos čempionato pirmojo rato paskutines rungtynes. Tai buvo pirmas toks renginys už sostinės ribų, norint ignaliniečius supažindinti su šia įdomia ir daugumai prieinama sporto šaka.

Kaip MI sakė Lietuvos grindų riedulio federacijos prezidentas Algirdas Demidovičius, atvykęs stebėti komandų žaidimą per čempionato pirmojo rato baigiamąsias varžybas, šia sporto šaka Lietuvoje susidomėta dar 1999-aisiais metais. Po ketverių metų Vilniuje buvo įkurtas pirmas klubas, o 2009-aisiais – federacija, kuri įstojo ir į tarptautinę šios sporto šakos federaciją, kurios sudėtyje yra 52 pasaulio šalys. Daugelyje pasaulio šalių (ypač Skandinavijos šalyse, Čekijoje, Latvijoje, JAV ir kitur) ši sporto šaka populiari, kaip ir ledo ritulys. Pernai Helsinkyje vykusio pasaulio čempionato finalines kovas stebėjo daugiau kaip 14 000 žiūrovų. Lietuvos čempionate dalyvauja keturios sostinės komandos – „FLC Vilnius UV“, SK „Andajus“, SK „Ardas“ ir „Vilkai“, kuriose žaidžia įvairaus amžiaus šios sporto šakos entuziastai. Sostinės žiūrovai jau pamėgo šį šaunų ir dinamišką žaidimą, kuris nėra toks brangus kaip ledo ritulys, nes žaidėjai žaidžia paprasta sportine apranga ir sportiniais bateliais, „apsiginklavę“ plastikinėmis lazdomis.

Pasak prezidento, norėtųsi, kad šia sporto šaka susidomėtų ir kitų miestų bei rajonų sporto mėgėjai, todėl buvo malonu susitikti su seniai pažįstamu Ignalinos KSC Sporto skyriaus vadovu Jonu Paslausku. Išgirdus iš jo, kad ir ignaliniečiai norėtų iš arčiau susipažinti su grindų riedulio žaidimu, nes jų organizavimui Sporto ir pramogų centre yra erdvi sporto salė, atitinkanti šiam žaidimui keliamus reikalavimus. Vilniaus komandos sutiko, kad svarbios varžybos būtų žaidžiamos išvykoje Ignalinoje.

Tad ir federacija pirmai išvykai į provinciją vieningai pritarė. Pačios komandos varžyboms Ignalinoje atsivežė reikiamą inventorių ir salėje pagal visas taisykles įrengė žaidimo aikštelę, su plastikiniais bortais ir vartais.

Jau pirmos rungtynės tarp „Ardo“ ir „Vilkų“ komandų patvirtino prezidento teiginius, kad ši sporto šaka yra dinamiškesnė už futbolą ir net krepšinį. Plastikiniai kamuoliukai, po staigių kombinacijų į vartus skriejo kaip kulkos. Sunku net įsivaizduoti, kaip vartininkai spėja juos klūpodami gaudyti rankomis be lazdų ir apsaugoti vartus nuo įvarčio. Pirmosios rungtynės, kurios tęsėsi tris kėlinius po 20 min., baigėsi minimalia „Ardo“ komandos pergale 2:1.

Po šių rungtynių aikštelėje pasirodė ir visai neseniai šį žaidimą pradėję kultivuoti Ignalinos gimnazistai, vadovaujami mokytojo Viktoro Češulio bei mišri svečių komanda. Be abejo, kad naujokams ir šio žaidimo pradinininkams rajone buvo nelengva rungtis ir su labiau patyrusiais varžovais. Bet ignaliniečiai, kurių gretose žaidė Silvestras ir Ernestas Blaževičiai, Deividas Kardokas, Eugenijus Vitėnas, Arvydas Bertašius, Grigorijus Pavkinas ir pats treneris, nė kiek aikštelėje nesutriko, rungtyniavo kovingai, todėl labai apsidžiaugė, kad susitikimą baigė lygiosiomis 1:1. Mūsiškiai buvo pasiekę ir antrą įvartį, bet jį įmušė iš draudžiamos zonos, tad teisėjai jo neužskaitė.

Baigėsi šis įdomus renginys rungtynėmis tarp FLC „Vilnius UV“ ir SK „Andajus“ komandų, kurias rezultatu 6:3 laimėjo pirmoji komanda ir tapo čempionato pirmojo rato nugalėtoja. Antrasis ratas ir čempionatas baigsis kitų metų pavasarį.

Šių nepaprastai įdomių rungtynių pertraukos metu federacijos prezidentas A. Demidovičius ignaliniečiams padovanojo tris komplektus lazdų (30 vnt.) ir vartus, pasidžiaugęs, kad Ignalinoje atsirado šios šakos entuziastų, todėl linkėjo jauniesiems ignaliniečiams siekti didesnio meistriškumo ir populiarinti šį žaidimą tarp savo bendraamžių. Pasak A. Demidovičiaus, federacija siekia, kad šis žaidimas plistų ir regionuose, tad Ignalina galėtų tapti grindų riedulio Utenos regiono centru. Šis žaidimas toks paprastas, kad jį vasarą galima žaisti ir lauko aikštelėse, ypač Ignalinoje, kur gausu sporto aikštynų su dirbtine danga.

Beje, prezidentas ir patys žaidėjai po varžybų sakė, kad svečiams labai patiko žaisti šioje puikioje ir erdvioje sporto salėje, kurių tokių net Vilniuje labai trūksta.

Prezidento teigimu, Ignalinoje ateityje galima surengti ir tarptautinį šio žaidimo turnyrą, jeigu tik šio rajono sporto organizatoriai to pageidautų.

Tenka tik apgailestauti, kad šį pirmą ir neeilinį renginį stebėjo negausus žiūrovų būrys.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje