Skip to content

Kaimynų teatrų šventė padovanojo daugybę puikių prisiminimų

 

Praėjusį šeštadienį Ignalinos luktūros centre jau antrą kartą vyko Kaimynų teatrų šventė, skirta Tarptautinei teatrų dienai. Šį kartą į svečius buvo atvykę Utenos kultūros centro „Žaliaduonių“ ir Anykščių r. Troškūnų kultūros namų teatrai, Visagino kultūros centro teatras „Gyvenimas gražus“, rampų šviesoje pasirodė ir šventės šeimininkai – Kultūros centro teatras „Salos“.

Ne paslaptis, kad dabar išlepintą ir išrankų žiūrovą nelengva sudominti bet kokiu kultūros, sporto ar kitokio turinio renginiu. Tam įtakos turi daugiakanalė televizija, kompiuteriai, o iš dalies ir nelengvo gyvenimo kasdieniai rūpesčiai. Todėl netenka stebėtis, kad neretai į profesionalių teatrų spektaklius ar žinomų dainininkų koncertus ir ignaliniečiai susirenka negausiai. Malonu, kad ši jau antrus metus iš eilės vykusi tradicinė kaimynų teatrų šventė tapo šia prasme išskirtine ir patraukė daugelio teatrų mėgėjų dėmesį ne tik iš Ignalinos, bet ir iš viso rajono. Ir jie neliko nuvilti, nes scenoje išvydo natūralias gyvenime pasitaikančias akimirkas, kurias ne dirbtinai, bet profesionaliai atkūrė mėgėjų teatrų aktoriai.

Žiūrovus sudomino jau pirmasis spektaklis – Utenos kultūros centro „Žaliaduonių“ teatro Sauliaus Šaltenio drama „Jasonas“, kurio metu galima buvo dar kartą įsitikinti, kaip neretai žmonės, patekę į tragiško gyvenimo sūkurį, sugeba išsaugoti meilę kažkada pamiltai moteriai, nors ji per ilgą išsiskyrimą yra jau sukūrusi savo šeimą. Spektaklis palietė skaudžias tiesas, dabar „Jasono“ tema yra dar aštresnė ir akivaizdesnė, dar labiau išryškinanti  kai kurių veikėjų dvasinį skurdą, susvetimėjimą, netoleranciją. Šis uteniškių mėgėjų teatras gyvuoja senokai ir žiūrovams yra padovanojęs ne vieną puikų spektaklį, todėl ir šventės dalyviai jo aktoriams negailėjo karštų plojimų.

Po šio pasirodymo, kuris tarp žiūrovų paliko gilių apmąstymų, kita Troškūnų kultūros namų teatro artistų sukurta Gražinos Mareckaitės komedija „Penkios mylimos arba kaip surasti šeimos laimę“, žiūrovus nuteikė optimistiškai, bet kartu ir rimtai, nes neretai tenka lengvabūdiškai patekti ant donžuano kabliuko ir skaudžiai už tai sumokėti.

Visagino kultūros centro teatras „Gyvenimas gražus“, suvaidunęs Anatolijaus Kairio retro stiliaus komediją „Sidabrinės šliurės“, scenoje pratęsė jau ankstesnę anykštėnų kurtą meilės intrigą, bet ji savo turiniu buvo paprastesnė.

Be abejo, kad šventę vainikavo Ignalinos kultūros centro „Salų“ teatro pasirodymas, kuris atkūrė Kazio Sajos komediją „Burbulas“. Žiūrovai visada su įdomumu seka gabios ir plačiai žinomos režisierės Jolantos Narbutaitienės sukurtus spektaklius. Ir šįkart ji sugebėjo scenoje sukurti savotišką teatro šou. Spektaklis gvildena temą, kai žmonės, gyvenime, tėvų žemėje įleidę gilias šaknis, neretai susiduria su pavydžiais pretendentais, norinčiais pasipelnyti sąžiningų žmonių triūsu. Spektaklyje skambėjo Ignalinos krašto tarmė, smagiai pasišaipyta iš šio meto grimasų bei žmonių godumo, pastatymas išsiskyrė ryškiais personažais ir gera aktorių vaidyba. Žiūrovai visiems šios komedijos atlikėjams negailėjo karštų plojimų, nes kiekvienas, tarp kurių buvo Petras Mikštas, Aušra Šerėnienė, Audronė ir Aušra Čeponienės, Gulnara Steponėnienė, Asta Savičiūnaitė, Andrius Gudonis, Eimantas Ramanauskas, Kristina Perevičiūtė, Vilma Rutkauskaitė ir Marius Vilčinskas, savo vaidmenis atliko natūraliai ir įtikinamai.

Teatrus ir žiūrovus sveikino bei renginio organizatoriams, rėmėjams dėkojo rajono meras Bronis Ropė. Visiems linkėta gražių akimirkų, o svečiams – malonaus pabuvimo Ignalinoje. Visi teatrai buvo smagiai pristatyti: ignaliniečiai geležinkeliečiai, kurių vaidmenis sukūrė A. Gudonis ir E. Ramanauskas, savo draugų laukė geležinkelio stotyje, pristatė spektaklius ir pūtė oro burbulus, nes vėliau vaidino „Burbulą“.

Šventėje taip pat pasirodė Kultūros centro liaudiškos muzikos kapela (vad. Frančeska Skačkauskienė), tautinių šokių kolektyvas „Gaja“ (vad. Elena Skripkauskienė) ir Didžiasalio kultūros namų estradinis ansamblis (vad. Valentina Sinkevič). Užbaigė ją į svečius atvykęs žinomas aktorius bardas Gediminas Storpirštis, surengęs autorinių dainų koncertą.

Šventės dalyvių vakaronės metu uteniškių, anykštiečių ir visaginiečių teatrų vadovės Alma Eigerdienė, Jolanta Pupkienė ir Birutė Klevickienė dėkojo šio renginio organizatoriams ir režisierei J. Narbutaitienei už šią nuotaikingą šventę, pareikšdamos, kad ir ateityje norėtų joje dalyvauti.

M. Krapausko nuotr.M. Krapausko nuotr.M. Krapausko nuotr.M. Krapausko nuotr.M. Krapausko nuotr.M. Krapausko nuotr.M. Krapausko nuotr.M. Krapausko nuotr.M. Krapausko nuotr.M. Krapausko nuotr.M. Krapausko nuotr.M. Krapausko nuotr.M. Krapausko nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje