Skip to content

Atsakomybė už miškovežių gadinamus kelius

MI informacija

Rajono policijos komisariate pastaruoju metu dažnai gaunama informacija, kad vienoje ar kitoje rajono vietoje krovininiai automobiliai ar traktoriai sugadina kelio dangas, jas smarkiai užteršia. Taip pat užfiksuojami atvejai, kada šalia kelių, sukeliant pavojų saugiam eismui, sandėliuojamos medžiagos ar kroviniai. Dažniausiai pavojingai ir pažeidžiant nustatytą tvarką sandėliuojama mediena ar vykdomi kiti darbai šalia kelio ar net pačiame kelyje. Vykdant tokius darbus, kaip krovinių ar medžiagų pakrovimas ar iškrovimas keliuose, medžiagų, tokių kaip mediena sandėliavimas kelio apsaugos zonose, kelia didžiulę grėsmę eismo saugumui. Siekdami išvengti skaudžių įvykių mūsų keliuose, norime gyventojams priminti kai kurių teisės aktų reikalavimus, susijusius su kelių ir jų apsaugos zonų naudojimu.

2002 m. spalio 3 d. Kelių įstatymo Nr. IX-1113 12 straipsnyje „Kelio apsaugos zona“ yra nustatyti kelio apsaugos zonų pločiai nuo kelio briaunų į abi kelio puses, taip siekiant sudaryti saugias eismo sąlygas. Šiose zonose galioja ūkinės veiklos ribojimai, tiksliau, keliuose, kelių juostose ir jų apsaugos zonose dirbti įvairius darbus be kelio savininko leidimo draudžiama. Pagal kelio reikšmes yra numatyta kelių apsaugos zonų pločiai. Magistraliniuose keliuose nuo kelio briaunų į abi puses yra po 70 m, krašto keliuose – 50 m, rajoniniuose keliuose – 20 m, vietinės reikšmės keliuose – 10 m apsaugos zona.

Tai pat kelių apsaugos zonose draudžiama:

* statyti gyvenamuosius namus, visuomeninius ir kitus pastatus, kurie nesusiję su transporto priemonių ir keleivių aptarnavimu;

* statyti paminklinius akcentus-simbolius, įrengti karjerus, vandens telkinius, sandėliuoti medžiagas be kelio ir žemės savininko (valdytojo) leidimo.

Dažniausiai pasitaikantys pažeidimai, kuriais nesilaikoma numatytų reikalavimų keliuose ar kelių apsaugos zonose, yra medžiagų ir krovinių sandėliavimas kelio apsaugos zonoje, laikinų nuovažų įrengimas, šiukšlių išmetimas šalikelėje, taip pat statybos darbų vykdymas. Už šiuos pažeidimus atsakomybė yra numatyta Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) 146 str. 1 dalyje, (užtraukia baudą nuo 100 iki 200 Lt.).

Taip pat dažnas atvejis, kai kelio danga užteršiama ar sugadinama. Dažniausiai kelio danga užteršiama vežant netinkamai pritvirtinus ar uždengus krovinius, šalia kelių vykdant žemės ūkio ar miškotvarkos darbus ir į kelius įvažiuojant smarkiai užterštomis transporto priemonėmis. ATPK 145 str. 1 dalyje numatyta, kad kelio dangos užteršimas, taip pat kitų kliūčių eismui sudarymas, kelių, kelių statinių ar įrengimų sugadinimas, užtraukia baudą nuo 500 iki 1000 Lt.

Visus eismo dalyvius kviečiame nepažeidinėti Kelių eismo taisyklių, taip pat kitų teisės aktų, savo elgesiu kelyje neapsunkinti kitiems eismo dalyviams vairavimo sąlygų, būti drausmingais ir mandagiais. Pamatę kliūtį kelyje ar pastebėję jame pavojų, jas nedelsdami pašalinkite, o jei to padaryti neįmanoma – praneškite policijai ar kelią prižiūrinčiai įmonei. Tik būdami neabejingi aplinkai kuri mus supa, bendromis jėgomis galėsime pasiekti, kad mūsų keliuose būtų tvarkinga ir saugu.

Krovinių gabenimas

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here