Skip to content

Bendruomenė rengia paplūdimio tinklinio aikštelę

MI informacija

Palūšėje palei pietrytinį ežero krantą nuo pat Vėlinių vyksta darbai – užpelkėjusioje pakrantėje iškirsti ir sudeginti krūmynai, išlygintame plote, kuriame dar neseniai vešėjo varnalėšos ir usnys, atsirado balto smėlio krūvos, netrukus pavirtusios gražiai išlyginta aikštele. Palei kelio šlaitą įkasti suoliukai. Tai sena Palūšės k. bendruomenės svajonė virsta realybe – prie ežero baigiama įrengti paplūdimio tinklinio aikštelė.

Dar šį pavasarį Palūšės kaimo bendruomenė parengė projektą „Dalies Lūšių ežero pakrantės sutvarkymas, įrengiant paplūdimio tinklinio aikštelę“ ir pateikė Žemės ūkio ministerijos organizuojamam Paramos kaimo bendruomenių veiklai remti konkursui, tikėdamasi, kad projekto įgyvendinimas bus paremtas. Nors konkurso rezultatų teko ilgokai palaukti, tačiau jie nenuvylė –projekto įgyvendinimui skirta 25 000 litų, išlaidos kompensuojamos 100 proc.

Tai pirmasis Palūšės k. bendruomenės laimėtas konkursas ir gautas finansavimas. Bendruomenės pirmininkas Arvydas Gaidelis labai džiaugiasi, kad bus ne tik sutvarkyta neišvaizdi ir nefunkcionali ežero pakrantė, tačiau ir atsiras vieta, kur poilsiaujantis jaunimas galės aktyviai leisti laiką.

– Ir kaimo bendruomenė nesnaus – jau dabar buriame tinklininkų komandą ir pavasarį, atšilus orams, organizuosime tinklinio varžybas, kuriose kviesime dalyvauti kaimynines bendruomenes, Aukštaitijos nacionalinio parko administraciją, savivaldybės komandą, – šypsodamasis porina Arvydas.

Pirmininkas noriai dalinasi idėjomis, kad bendruomenė ateity svajoja sutvarkyti ir likusią pakrantės dalį: šalia tinklinio aikštelės įrengti vaikų žaidimo aikštelę, nutiesti patogų pasivaikščiojimo taką palei ežerą nuo poilsiavietės pietrytinėje dalyje iki pat atnaujintos valtinės.

– Mūsų kaimas labai gražus, tik per ilgus sąstingio metus ne vienas kampelis spėjo ir užkemsėti ar varnalėšom apaugti. Manome, kad mums pavyks, dalyvaujant konkursuose, laimėti lėšų ir dar ne vieną viešą erdvę sutvarkyti ir pritaikyti visuomenės reikmėms. Palūšė tikrai taps patraukliu poilsio centru tiek Lietuvos žmonėms, tiek užsienio keliautojams. O mūsų visų pareiga prisidėti prie jos gražinimo, infrastruktūros gerinimo, reprezentatyvumo didinimo, – garsiai mąstė Arvydas Gaidelis.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje