Skip to content

Įžiebta miesto eglė paskelbė – netrukus Kalėdos, metų virsmas (foto)

Belaukdami žiemos, praėjusią savaitę dažnas niurnėjo – penktadienį eglę įžiebsime, didžiųjų metų švenčių pradžią skelbsime, o sniego – nors pirk, jei kas parduotų. Bet kas parduos, jei sniegas kol kas – deficitas, tarsi prabangos dalykas. Bet tą niurnėjimą gal Dangus išgirdo ir, likus porai valandų iki šventės miesto aikštėje pradžios, pasnigo. Kad ir trapi, plona ta sniego antklodė buvo, bet tikra, balta ir šalta. Tad laukiant eglės įžiebimo akimirkos jau buvo visai kitos nuotaikos.

Miestelėnų, pirmiausia vaikų, prisirinko pilna aikštė. Susirinkusius linksmino samdyta komanda, kuriai vadovavo piratų kapitonas Flintas. Vaikus jis kvietė arčiau scenos, su jais dainavo, žaidė, šokinėdami, mojuoti rankomis ir trepsėdami kojomis mankštinosi, šoko. Kartu sukinėjosi nykštukai, kiškučiai, baltoji meška. Ši komanda jau buvo sava, vietinė.

Kalėdų Senelio staigmena – fagotu sugrota melodija. Autoriaus nuotr.
Visiems apšilus, pasigesta svarbiausio tokių švenčių veikėjo – Kalėdų Senelio. Jis netrukus pasirodė su degančiu fakelu rankoje, o į aikštę atriedėjo atviro kėbulo džipuku. Džiugiai pasitiktas, kiek pabendravęs su vaikais, Kalėdų Senelis maiše įniko ieškoti staigmenos. Ji buvo muzikinė. Dalimis ištraukęs didelį muzikos instrumentą fagotą, jį sumontavo ir žemu balsu pagrojo šventinę melodiją.

Atėjo laikas įžiebti eglę, dėl kurios čia ir susirinkta, susibėgta. Kalėdų Senelis su piratu Flintu, gal kad buvo pašaliečiai, nedrįso patys vieni įžiebti Ignalinos eglės, todėl ant scenos pakvietė rajono merą Bronį Ropę ir miesto seniūną Valentiną Rumbutį. Jie pasveikino ignaliniečius artėjančių švenčių proga, linkėdami gražaus didžiųjų švenčių laukimo. Po to kartu su Kalėdų Seneliu ištarė tik jiems žinomą burtažodį ir eglė įsižiebė, sutvisko, sužaižaravo. Dangų kaip mat nušvietė fejerverkai, kurie, kaip ir dera sunkmečiu, buvo kuklūs. Paprasti, bet ne prasti.

Stebuklingu lazdos mostu buvo įžiebta Kalėdų eglutė. Autoriaus nuotr.

Jau daugelį metų puoselėjama graži tradicija, kai svarbiausią rajono eglę padovanoja žmonės. Šiemet  miesto seniūnas V. Rumbutis dėkojo  Ramučiui ir Anastazijai Nakraševičiams iš Ceikinių. Išlakios, kankorėžiais apkibusios 26-erių metų eglės aukštis – 16 m. Ją į Ignaliną vežė ir puošė didžiulė komanda. Atvežė Ignalinos miškų urėdijos miškovežis, kėlė – UAB „Meleksas“ kranas, puošta žaliaskarė iš Ignalinos statybos ir LESTO Ignalinos skyriaus auto bokštelių. Ceikiniečiai Nakraševičiai eglę miestui siūlė jau prieš trejus metus, tačiau šios dovanos priėmimas vis buvo atidedamas, nes sidabrines egles Kalėdoms vis dovanojo ignaliniečiai. Šiemet atėjo eilė priimti dovaną ir iš Ceikinių. Beje, ceikiniečiai Ramutis ir Anastazija dar dvi egles padovanojo savo seniūnijai: viena papuošta lauke, kita – Ceikinių kaimo seklyčioje.

Įžiebus eglę, visus pradžiugino kylanti Lietuvos žvaigždė, pernai metų vaikų Eurovizijos konkurso dalyvis Bartas. Atlikęs keletą dainų, jis į sceną kartu padainuoti pasikvietė ir savo pusbrolį ignalinietį Justą Blaževičių. Nors oras buvo darganotas ir vėjuotas, vaikai neskubėjo į namus ir dar ilgai linksminosi, kartu dainavo su Bartu.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje