Skip to content

Žiema, žiema, bėk į kiemą!..

MI informacija

 

Į metų virsmą skuba paskutinio metų mėnesio dienos o už lango – nesibaigiantis ruduo. Jei ir pasirodo sniegas, tai atskubėję Atlanto vėjai jį greitai ištirpdo. Iki šiol su tokia situacija galima buvo taikstytis, bet artėjant Naujiesiems metams ir Šv. Kalėdoms, jau norėtųsi sniego ir normalaus šaltuko. Žinoma, palankūs rudens mėnesiai ir šilta žiemos pradžia turi ir pliusų, ir minusų. Pliusai: sąskaitos už šilumą nedusina ir palankus metas visiems lauko darbams, ypač, kai vyksta tokie mūsų miesto tvarkymo darbai. Minusai: drėgni šilti orai palankūs plisti įvairioms virusinėms ligoms, neramu ir ūkininkams, kurių verslas augalininkystė ir žemė užsėta žieminėmis kultūromis. Labai nukentėję praėjusią žiemą, ūkininkai šiais metais buvo linkę mažiau sėti žieminių javų.

Daug kas spėlioja, kokia vis dėlto bus šiųmetė žiema. Vieni teigia, kad jos šiemet visai nebus, taip ir mirguliuos rudeniška žiema, kiti įsitikinę, kad žiema bus labai šalta. Liaudies pastebėjimai pastarųjų naudai. Senoliai sakydavo – jei gruodis šiltas, tai žiemos lauk šaltos.

Pagrindiniai lauko ūkio darbai atlikti, žiemai pasiruošta, tad didelių problemų, staiga užklupus šalčiams, neturėtų būti. Net ir kurmiai, kurie mus užkniso, prisidarė daug naujų požeminių takų, kuriais bėgioja ir renka sliekus, nes šie taip pat šiemet nesuskubo slėptis gilesniuose žemes sluoksniuose. Pastaruoju metu nauji kurmiarausiai jau neberausiami.

Žiema pats geriausias metas gilinti žinias, domėtis naujovėmis, kurias ateityje galima būtų pritaikyti praktikoje. Asmeniškai aš labai apsidžiaugiau perskaitęs žinutę, kad rusų ir japonų mokslininkai rimtai nusiteikę atkurti mamutus iš Sibire rastos gerai išsilaikiusios genetinės medžiagos. Perkeliant mamuto DNR į dramblio kiaušialąstę, o sukurtą embrioną įsodinus į dramblio patelės gimdą, būtų atkurtas klonuotas, prieš 10 tūkst. metų išnykęs, gyvūnas. Beje, mamutai gyveno ir Lietuvoje. Būtų labai įdomu, kad šalia stumbrų ir bizonų ganytųsi ir mamutai. Jie buvo dideli, bet taikūs žolėdžiai gyvūnai. Tačiau tai tik tolima svajonė ir nežinia, ar iš viso pavyks ją realizuoti. Realiai mąstantiems šiandien svarbiau, kad, tarkim, Lietuvoje legalizuotų kanapių auginimą, kurios pasaulyje plačiai naudojamos tekstilės, statybinių medžiagų, maisto pramonės, biokuro gamyboje.

Skaitytojams belieka palinkėti baltų Kalėdų, sėkmingų ateinančių 2012 metų ir tikėjimo, kad 2012 m. gruodžio 21 d. pasaulyje nieko katastrofiško, apie ką dabar tiek daug liežuviais malama, neįvyks.

Iki susitikimo „Sodybos“ puslapiuose kitais metais!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje