Skip to content

Linkmeniškių darbai išėjusio rudens portrete (foto)

Rudeniui baigiant šiųmetę misiją, „Paskutiniais rudens žingsniais“ (taip vadinosi vakaronė) vieną penktadienio vakarą žvaliai žengė ir Linkmenų bendruomenės aktyvistai, sukvietę linkmeniškius į būrį svečių, kartu pasidžiaugti nuveiktais darbais.

Šios bendruomenės pirmininkė Marytė Alesionkienė Ignalinos atominės elektrinės regiono plėtros agentūrai parašė projektą „Laisvalaikiu būkime kartu“, kurį agentūra iš dalies finansavo. Marytė sako žinojusi, gal net širdimi jautusi, kad daug linkmeniškių moterų ilgisi aktyvios veiklos, kūrybinio bendravimo, kai pats mokaisi ir kitus mokai. Dabar matyti, kad šis projektas su kaupu pasiteisino. Vakaronėje surengta projekto dalyvių darbų paroda lūžo nuo jų gausos ir įvairovės.

Projektas Linkmenų moteris pakvietė dar pavasarį, kai gamta žieduose maudėsi, tad vienas pirmųjų darbų buvo Joninių vainikų pynimas. Į pirmuosius užsiėmimus tuomet susirinko trys dešimtys moterų. Kaip įprasta sakyti, pirmas blynas neprisvilo. Tokių gražių vainikų linkmeniškės pripynė Jonams ir Janinoms, kad nors į kokią pasaulinę parodą vežk – gėdos nebus.

Nuvytus birželio vainikams, imtasi sudėtingesnės veiklos – siuvimo, mezgimo, nėrimo, vėlimo, karoliukų vėrimo. Tam reikalingų medžiagų nupirkta už projektinius pinigus. Projektą ir darbus organizavo bei skatino seniūnijos darbuotojos Jolanta Mačiulienė, Vladė Adamavičienė ir, žinoma, pati M. Alesionkienė. Tuomet ir prasidėjo. Daiva Kiminienė išmokė moteris verti karoliukus ir gaminti kitus papuošalus, Tatjana Ramankevičienė – velti gėles, Veronika Aviltienė, Marytė Pelanienė, Aldona Čeberiokienė, Pranė Raginienė, Renė Plėtaitė, Danutė Daubarienė – siuvimo, nėrimo, audimo, karpymo ir kitų panašių darbų paslapčių. Viena kitą pamokydamos, žingsnis po žingsnio, pridarė tiek vienų už kitus gražesnių darbelių, kad jų užtektų net ne vienai parodai.

Vakaronės metu darbštuolėms linkmeniškėms dėkojo ir Linkmenų seniūnas Jonas Alekna, ir bendruomenės pirmininkė M. Alesionkienė. Aktyviausios projekto dalyvės apdovanotos mažomis, bet mielomis dovanėlėmis.

Linkmeniškiai į baigiamąją vakaronę pakvietė ne tik savus, bet ir kitų rajonų bendruomenių atstovus, svečius iš Zarasų r. Antazavės miestelio. Svečiai atvyko su muzikinėmis dovanomis. Dūdų bendruomenės atstovė Konstancija Ribokienė šauniai padainavo partizanų dainą, kuri nebūtų sugadinusi ir neseniai vykusio LTV patriotinių dainų konkurso „Yra šalis“, vidiškietė Viktorija, Živilė ir Sandra dainavo bemaž visos vakaronės metu, kraštietė Aldona Dervinytė-Pelanienė skaitė savo eiles. Žinoma, visi laukė Antazavės muzikantų pasirodymo. Šie atvažiavo be savo instrumentų, nes, pasak jų, važiavo ne koncertuoti, o buvo kviesti į bendruomenės suėjimą. Tačiau instrumentus jiems linkmeniškiai paskolino ir jie, pavaišinę visus Antazavės duona ir pyragu, davė garo neprasčiau, nei dalyvaudami tokio pat pavadinimo televizijos laidoje. Jiems nenusileido ir vietinės kapelos „Lanksva“ vyrai, tad vakaronės dalyviams ir padai plyšo, ir prakaitas upeliais nuo šokimo varvėjo.

Ruduo gražiais darbais išlydėtas, o žiema, sako, taip pat nori būti naujais projektais pamaloninta. Tad kasykit pakaušius, kepkit ragaišius ir vėl kvieskit visus būrin.

J. Baltakio nuotr. J. Baltakio nuotr. J. Baltakio nuotr. J. Baltakio nuotr. J. Baltakio nuotr. J. Baltakio nuotr. J. Baltakio nuotr. J. Baltakio nuotr. J. Baltakio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje