Skip to content

Dviem šūviais tris šernus patiesė

Jonas BALTAKIS

Kas Mielagėnų medžiotojų būrelyje nežino Arūno Patiejūno, be kurio neapsieina nė viena rimtesnė medžioklė. Į mišką su šautuvu ant peties vaikšto jau nuo 1989 m. Iškart, tik baigęs vidurinę, medžiotoju tapo. O šiuo amatu kadaise dėdė sudomino. Arūną varovu į medžioklę vesdavosi nuo 12–13 metų, nuo 15 metų jau rankose šautuvą leisdavo palaikyti, šaudyti mokė.

Medžiotojo, kaip ir žvejo, negali nepaklausti apie laimikius, trofėjus, įsimintinas istorijas. Tad A. Patiejūno paklausiau.

„Pirmas sumedžiotas žvėris buvo šernas. Medžiojome prie Češulėnų, prie pat Baltarusijos sienos. Matau, krūmuose visas būrys šernų. Buvo jau prieblanda, tad pirmiau pašviečiau žibintuvėliu, po to šoviau. Pataikiau… O pati įsimintiniausia istorija, kai vieną žiemą Simiškės raiste dviem šūviais tris šernus paguldžiau. Išėjo žvėrių visas būrys. Paleidau šūvį – vienas krito. Bėgo dar keli šernai, vienas šalia kito, tarsi šonais susiglaudę. Šūvis – ir griuvo du. Didžiausią šerną, svėrusį daugiau nei 200 kg, sumedžiojau prie Dimbelių kaimo“, – pasakoja medžiotojas.

Jo namus Rubelninkuose puošia ne vien šerno iškamšos. Nuo sienos stikliniu žvilgsniu žvelgia stirninas, dantis šiepia lapės, kiti žvėrys.

Arūno penktokas sūnus Deimantas prie medžioklės, sako, nelinksta. Jei į bokštelį su tėvu dar nueina, tai varovu, kur reikia pėsčiomis po miško kemsynus visą dieną maklinėti, Deimanto neišvarysi. Už tai jis pirmas prie traktoriaus, kurį jau vairuoja ir įvairius ūkio darbus pats vienas dirba. Mat Arūnas su žmona Jūrate – dar ir ūkininkai. Nors abu dirba valdišką darbą Mielagėnų seniūnijoje, neprastai ir ūkininkauja, vienais metais net ant konkurso „Metų ūkis“ garbės pakylos lipo. Patiejūnai augina grūdus – vasarinius ir žieminius kviečius. Žemės turi ar nuomoja 320 ha. Šiemet pabandė kukurūzų pasėti. Iš 90 arų lauko apie 5 tonas prikūlė. Net pats tuo netiki, bet kukurūzų pilnas aruodas.

Ūkyje yra visa reikalinga technika – javų kombainas, keturi traktoriai, visi žemės dirbimo padargai. Dėl grūdų realizacijos rūpeščio nėra – tik vežk. Kainos? Žinoma, jos didesnės galėtų būti, bet yra kaip yra.

Abu amatai – medžioklė ir ūkininkavimas – Patiejūnų ūkyje persipynę. Mat Arūnas nemenką dalį grūdų žiemą skiria žvėrims maitinti. Paneigdamas daugelio nuomonę, kad medžiotojai žvėris vien beatodairiškai šaudo.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here