Skip to content

Advento tylos kalbėjimas

Mamertas KRAPAUSKAS

Jau sulaukėme žiemos saulėgrįžos, o į namų duris vėl beldžiasi iškiliausios metų šventės – Kalėdos ir Naujieji metai. Ta proga antradienį Ignalinos kultūros ir sporto centro etninės ir muziejinės veiklos skyrius surengė tradicinį Advento liaudies dainų vakarą „Tylos kalbėjimas“, kurio puošmena tapo mūsų kraštą nuolat toli už rajono ribų garsinantis žinomas „Čiulbutės“ folkloro ansamblis, taip pat į svečius iš Švenčionių atvykusio kito „Dobilės“ folkloro ansamblio dainininkų bei giesmininkų pasirodymas.

Susikaupimo ir rimties vakaras prasidėjo kiek neįprastai skyriaus parodų salėje, kur ignaliniečiams buvo pristatyta aukšto meninio lygio Lietuvoje žinomo meninės fotografijos meistro Vytauto Suslavičiaus nuotraukų paroda. Skyriaus vedėja Marija Kirkienė pasidžiaugė, kad šią unikalią, jau ignaliniečių aukštai įvertintą parodą, padėjo surengti ir kitas gerai Lietuvoje ir už jos ribų žinomas fotomenininkas ir kelių poezijos knygų autorius, mūsų kraštietis Algis Jakštas. Pasak šio Tarptautinės meninės fotografijos draugijos garbės nario, kuris suteiktas tik 7 Lietuvos fotografams, jis jau daug metų pažįsta Vytautą Suslavičių kaip talentingą fotomeistrą, kuris savo darbuose yra įamžinęs nepaprastą Lietuvos gamtos grožį. Ne kartą jis lankėsi ir mūsų rajone, todėl ateityje gal susilauksime ir jo darbų iš mūsų krašto.

Po šios nuotaikingos parodos, pažinties vakaras tęsėsi kitoje salėje, kur šventišką nuotaiką dar labiau pagyvino jau minėti abu folkloro ansambliai. Jau ignaliniečiai yra įpratę, kad įvairiuose renginiuose juos kaskart džiugina „Čiulbutės“ ansamblio ilgametė vadovė Sigutė Mudinienė, atverdama vis naujų mūsų senolių giesmių bei sukauptų dainų lobynų puslapius, taip pat puoselėjant Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų liaudies tradicijas. Ir šį kartą galima buvo pasidžiaugti jos išradingumu, taip pat jos vadovaujamo ansamblio atliekamomis skambiomis giesmėmis bei dainomis, kurios įprasmina senovės tautiečių nelengvą gyvenimą, bernelių ir mergelių likimą, laukiant šviesesnių dienų.

„Čiulbutės“ ansamblio atliekamos giesmės ir dainos, kurias senoliai dainavo žiemos vakarais dirbdami įvairius darbus, pakaitomis atliko ir šaunios Švenčionių „Dobilės“ giesmininkės, vadovaujamos Violetos Balčiūnienės. Retkarčiais tarp šių dviejų ansamblių atliekamų adventinių ir kalėdinių giesmių bei dainų, žiūrovų dėmesį atkreipdavo ir švenčioniškio Žydriaus Mukulio pravirkdyta Labanoro dūda.

Vakaro metu neapsieita ir be senovinių šokių, taip pat kitų pramogų, kuriose dalyvavo ir žiūrovai.

Nesigailėjo tie ignaliniečiai, kurie atėjo į šį susikaupimo ir rimties vakarą, namo grįždami Advento tyloj išgirdę savo sielos balsą.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here