Skip to content

Kalėdų koncerto pasaka pabiro tūkstančiais gražių prisiminimų

Jonas BALTAKIS

Kalėdinis koncertas Ignalinoje jau turi gilias tradicijas, jame visada – žiūrovų anšlagas. Kadangi Kalėdų koncerte pasirodo vien savi meno mėgėjai, tai kartu tarsi jų metų darbo, naujų idėjų ataskaita. Būtina pastebėti, kad kalėdinis koncertas kaskart vis kitoks, su nauja siužetine linija, nė kiek nepanašus į ankstesnius. Organizatorių, o pirmiausia koncerto režisierės Jolantos Narbutaitienės dėka, jis tampa tai spektakliu, tai stebuklinga pasaka, tai miuziklu, bet visada gražiu ir ilgai žiūrovams įsimenančiu šou.

Šiųmetis koncertas – teatralizuotas parodijų šou, papildytas breikerių ir šokėjų pasirodymais. Visas veiksmas sukosi bare prie muzikinio aparato. Kiekvienas naujas baro lankytojas metė į jį skambančias monetas, pasigirsdavo tam aparatui būdinga melodija, atsidarydavo vartai ir scenoje jau šėlo Rytis Cicinas (Marius Vilčinskas) su savo kuoduotomis, sparnuotomis ir karūnuotomis šokėjomis, Nelės Paltinienės (Nijolė Misiūnaitė) ir Eugenijaus Ivanausko (Petras Mikštas) duetas, Alos Pugačiovos (Elena Skripkauskienė), Filipo Kirkorovo (M. Vilčinskas) ir Maksimo Galkino (Eimantas Ramanauskas) meilės trikampio aistros, Verka Serdiučka (Nijolė Kupetienė) su kompanija (ansambliu „Atgaiva“), Elvis Preslis (Gintautas Juodagalvis), juodaodžių grupė „Boni M“ (ansamblis „Iš širdies“), Merlin Monro (Deimantė Malikėnaitė) ir kiti publikai gerai pažįstami Lietuvos ir užsienio atlikėjai. Visi jie scenoje „dainavo“ garsiausius savo šlagerius, tinkančius akimirkos situacijai. Kai kurių „artistų“ pasirodymas baigėsi tragikomiškai: R. Cicinas, skambant Radžio dainai „Ką daryt?“, blaškėsi po sceną, kai nežinia kur dingo jo šokėjos, o Nelę su Eugenijumi teko iš scenos tiesiog išnešti kojomis į priekį (metai!)…   

Romantiškus šokius atliko kolektyvų „Mamba“, „Gaja“ ir „Lelijėlė“ šokėjai (kai kurie sugebėjo šokti ir gulėdami), linksmybe kūpėjo ansamblių „Atgaiva“ bei „Iš širdies“ dainininkai, Ignalinos teatrų „Salos“ ir „Iki“ aktoriai. Publika koncerto dalyvius plojimais išlydėjo stovėdami.

Pagiriamasis žodis Kultūros ir sporto centro siuvėjoms ir dizaineriams už specialiai šiam koncertui sukurtus sceninius drabužius. Jų ne vienas, trys ar penki, o pusė sunkvežimio. Kai paklausiau, kur šiuos žvilgančius ir tviskančius rūbus nuomojo, Danutė Lisauskienė tik nusijuokė: „Viską pasisiuvom pačios iš susineštų senų skudurų…“. Dabar, sako, gaila vėl viską į sandėlį sudėti ir pamiršti, su tokia programa ir rūbais galima būtų ir kaimyninių rajonų scenose pasirodyti. Rajono kaimų seklyčių scenos, deja, per mažos šiam reginiui parodyti.

Susirinkusius į koncertą šv. Kalėdų ir artėjančių Naujųjų metų proga pasveikino rajono meras Bronis Ropė, kuris visiems dėkojo už gražius darbus, šventes ir prasmingus renginius, linkėjo santarvės, geros sveikatos, sėkmingų ir dosnių metų.

Koncerto pradžioje meras ir rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Lisauskienė pasveikino geriausius rajono metų sportininkus. Jiems įteikė padėkas bei dovanas. Padėkos įteiktos ir sportininkų treneriams – Aurimui Bučeliui, Eugenijui Rakitinui ir Viktorui Češuliui.

Koncerto rengėjai dėkoja rėmėjams: UAB „Romnesa“ (savininkas Romualdas Spulis) – už šakočius, Ignalinos miškų urėdijai (urėdas Alfredas Aškelėnas) – už eglutes, UAB „VIA Baltica pramogos“ (direktorius Vytautas Čičelis) – už scenos fejerverkus.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here