Skip to content

Laikraščio taurė „Žuvėdros“ krepšininkams atiteko visam laikui

Šv. Kalėdų išvakarėse baigėsi tradicinis mūsų laikraščio krepšinio taurės turnyras, kuriame dėl trečios vietos rungtyniavo Ignalinos gimnazijos ir Vidiškių komandos, o finale vėl, kaip įprasta, dėl pereinamosios taurės ir aukso medalių kovojo „Žuvėdros“ ir „Savanorio“ krepšininkai.

Ignalinos gimnazijos jaunieji krepšininkai, kuriuos anksčiau treniravo Vytautas Motiejonis, jau ne kartą džiugino žiūrovus veržliu žaidimu ir labiau patyrusių tituluotų varžovų autoritetų nepaisymu, bet jų treneriui išėjus į pensiją, gimnazistai faktiškai liko be nuolatinės globos. Tad šiame turnyre komandos organizatoriumi tapo labiausiai patyręs krepšininkas Dovydas Šimkūnas. Vidiškių komanda, kuri šiemet rungtyniauja Lietuvos mažų miestelių lygoje, pagal savo sudėtį atrodė solidesnė. Todėl sunku iš anksto buvo nuspėti, kuriai iš komandų pavyks iškovoti trečiąją vietą ir pasipuošti bronzos medaliais. Pirmajame kėlinyje nė vienai komandai nepavyko įsigyti ryškesnio pranašumo, bet po pertraukos, vis dėlto, gimnazistai pradėjo žaisti veržliau ir tiksliau, todėl jie neužilgo pradėjo pirmauti 10–15 taškų skirtumu ir po ilgosios pertraukos nepaleido žaidimo iniciatyvos iš savo rankų, laimėdami šias svarbias rungtynes net 26 taškų skirtumu – 95:69, ir laimėdami trečiąją vietą bei bronzos medalius.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė jos vadovas D. Šimkūnas, pelnęs net 35 taškus, o tarp pralaimėjusiųjų 18 taškų į savo sąskaitą įsirašė Eimantas Mudinas.

Turnyro puošmena tapo senų varžovų – „Žuvėdros“ ir „Savanorio“ – krepšininkų dvikova. Abiejų komandų sudėtyje šįkart žiūrovai išvydo tuos žaidėjus, kurie gina „Ignalinos“ komandos, žaidžiančios Lietuvos regionų krepšinio lygoje, garbę. Bet šįkart jie rungtyniavo skirtingose komandose. Šių metų rajono krepšinio pirmenybėse „Savanorio“ krepšininkams buvo pavykę nugalėti „Žuvėdros“ komandą, bet kovojant dėl laikraščio taurės, sėkmė nuo jų nusigręždavo, o „Žuvėdra“ pereinamąją taurę jau buvo laimėjusi du kartus iš eilės ir trečios pergalės atveju taurė komandai atitektų visam laikui. Tai gerai suprato abiejų komandų žaidėjai, todėl žiūrovai šįkart išvydo aukšto lygio rungtynes, kuriose netrūko gražių kombinacijų, veržlių ir taiklių atakų bei patikimos gynybos.

Jau rungtynių pradžioje po taiklių Aurimo Guigos metimų pradėjo pirmauti „Žuvėdros“ komanda, bet „Savanorio“ lyderiai Ugnius Luneckas ir Žygimantas Kulda rezultatą ne tik išlygino, bet ir išvedė komandą į priekį. Vis dėlto „Žuvėdrai“ pavyko laimėti pirmą kėlinį 4 taškų skirtumu, o po pirmosios pertraukos jis padvigubėjo. Trečiajame ketvirtyje „Savanorio“ krepšininkams pavyko ir šį skirtumą išlyginti, tad rungtynių baigtis sprendėsi paskutiniame ketvirtyje. Šiuo atsakingu momemtu lemiamą žodį tarė komandos treneris Albertas Cicėnas ir vadovas Petras Mačiulis, taip pat vienas iš „Žuvėdros“ lyderių Modestas Krasauskas, pelnęs net 18 taškų. Jo dėka „Savanorio“ komanda jau nebeįstengė atsigauti. Iš viso per šias lemiamas rungtynes M. Krasauskas pelnė net 30 taškų. Tad „Žuvėdros“ krepšininkai trečią kartą iš eilės laimėjo taurės turnyrą rezultatu 97:85 ir pelnytai šį prizą iškovojo visam laikui. Jiems atiteko ir aukso medaliai. 13 taškų „Žuvėdrai“ pelnė Audrius Urbanavičius, Karolis Bliūdžius – 12. „Savanorio“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Ugnius Luneckas, surinkęs 21 tašką.

Pasibaigus šiam įdomiam ir kovingam taurės turnyrui, MI laikraščio redaktorius Jonas Baltakis jo nugalėtojams „Žuvėdros“ krepšininkams įteikė ne tik taurę, bet ir aukso medalius, o „Savanorio“ ir Ignalinos gimnazijos komandoms – sidabro ir bronzos medalius, tuo pačiu žiūrovų vardu dėkodamas krepšininkams už gražias ir daug emocijų sukėlusias rungtynes.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje