Skip to content

Bibliotekoje – poezijos, muzikos ir padėkos vakaras

MI informacija

Žiemos šarmoj sustokim pagalvoti.
Kas nuveikta, ko siekta, kaip gyventa…
Ir kaip surasti tą gražiausią žodį
Artėjančiai žmogaus ir žemės šventei.

(M.Martinaitis)

Gruodžio 29-osios vakarą Ignalinos viešojoje bibliotekoje surengtas Kalėdinės poezijos vakaras. Čia ne tik eilės skambėjo. Žmonių širdis sušildė smuiko ir gitaros muzika, dainos ir gražūs padėkos žodžiai. Pagerbdama skaitytojus ir bičiulius, biblioteka tarsi  vainikavo visų metų kultūros renginių ciklą. O jų būta išties daug – tai įvairių parodų ir knygų pristatymai, poezijos vakarai, susitikimai su rašytojais, menininkais, kitais žymiais žmonėmis. Ignaliniečiams 2011-aisiais dovanota tikrai gražių ir prasmingų akimirkų.

Metų pabaiga – toks laikas, kai skaičiuojami padaryti darbai, kai mintyse dėliojami padėkos žodžiai artimiesiems ir tiems, kurie darbų sūkuryje ištiesė ranką. Į biblioteką būtent tokie žmonės ir buvo pakviesti: valdžios atstovai, bičiuliai ir pagalbininkai, bibliotekos veiklą pristatantys, knygas dovanojantys ir renginius padedantys organizuoti žmonės, skaitytojai. Visi svečiai buvo susodinti prie staliukų, kuriuos puošė kalėdinės puokštelės, jaukumą skleidė degančios žvakelės. Daugelis turbūt pagalvojo – o kas gi skaitys poeziją. Ir buvo maloniai nustebinti – lietuvių poetų kalėdines eiles skaitė bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė, bibliotekininkės Sigita Pratkelienė, Vida Sekonienė, Virginija Mažeikaitė.

Poeziją gražiai papildė padėkos žodžiai. Išdalinta kelios dešimtys bibliotekos padėkų už bičiulystę, geranoriškumą, pastangas ir bendruomeniškumą. Bibliotekininkės visiems parengė gražias dovanėles, kvietė atsiverti gerumui ir netgi nusifotografuoti improvizuotoje fotostudijoje.

Padėkos įteiktos tiems, kurie visada šalia ir niekuomet neatsisako padėti: tai Irena Šaltienė, Gintarė Adomaitytė, Olga Paukštienė, Agota Ramutė Rimšelienė, Skaistė Žalnieriūnienė, Ervinas Vinkleris, Muzikos mokyklos kolektyvas ir jų direktorė Birutė Paukštienė, Česlovo Kudabos pagrindinės mokyklos direktorė Danutė Jatulė, mokytojos Dalia Vilčinskienė, Eglė Žemaitienė, mokyklos-darželio šaltinėlis auklėtojos ir direktorė Alytė Zakarauskienė, Kultūros ir sporto centro darbuotojai ir direktorius Darginas Mikėnas.

Už galimybę naudotis nemokama interneto paslauga ir spauda, už informacijos pasiekiamumą atokiausiuose Ignalinos rajono kampeliuose, už toliaregiškumą ir visapusišką palaikymą ne tik bibliotekos darbuotojų, bet ir gyventojų vardu dėkota rajono merui Broniui Ropei, mero pavaduotojui Henrikui Šiaudiniui, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjai Reginai Lisauskienei, šio skyriaus vyresn. specialistei Rasai Juodagalvienei. „Džiaugiamės, kad šiais krizės metais rajone nebuvo uždaryta nė viena biblioteka. Nemažai kaimų bibliotekų persikels į renovuotus pastatus“, – sakė bibliotekos direktorė.

Už visokeriopą pagalbą dėkota miesto seniūnui V. Rumbučiui. Už bibliotekos informacijos sklaidą, renginių viešinimą – spaudos atstovams: laikraščių „Mūsų Ignalina“ ir „Nauja vaga“ kolektyvams, Ignalinos televizijai, taip pat savivaldybės atstovei ryšiams su visuomene.

„Kada nors knygos atėjimas pas žmogų bus prilygintas dieviškosios ugnies pagrobimui – nes kuo gi mes ginamės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo sušildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir pačių širdies labirintais“, – perskaičiuosi šias Justino Marcinkevičiaus mintis, direktorė L. Aleknienė dėkojo bibliotekai knygas dovanojusiems žmonėms: Seimo nariui Česlovui Juršėnui, ignaliniečiams Veronikai Unger, Gediminui Latviui, Liudmilai Meiduvienei, Janinai Dervinytei-Radziulienei, Živilei Ramoškaitei, Audriui Klimašauskui, Vaidai Paukštei, Gražinai Jonikienei, Valerijai Kamarauskaitei. Gaila, kad tik nedidelė dalis visų šių žmonių dalyvavo renginyje ir galėjo kartu pasidžiaugti ta šiluma ir nuoširdžiu dėmesiu. Tai buvo išties prasmingo pabuvimo kartu akimirkos.

Vakaro pabaigoje renginio dalyviams palinkėta sėkmingų ir gražiais darbais dosnių metų. Visi pakviesti pakelti šampano taures. Bibliotekos bičiulių vardu direktorei L. Aleknienei ir visoms darbuotojoms už jų nuoširdumą, kūrybingumą ir meilę žmogui dėkojo mokytoja I. Šaltienė.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here