Skip to content

Į zoninį konkursą važiuos penki dainorėliai

Mamertas KRAPAUSKAS

Šeštadienį Ignalinos muzikos mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ rajono turas, kuriame dalyvavo 10 solistų ir 4 ansambliai iš Ignalinos mokyklos–darželio „Šaltinėlis“, Č. Kudabos pagrindinės ir Didžiasalio „Ryto“ vidurinės mokyklų, taip pat Ignalinos gimnazijos ir Muzikos mokyklos auklėtiniai.

Daugiau kaip keturias valandas Muzikos mokyklos koncertų salėje iš jaunųjų dainorėlių lūpų liejosi skambios ir populiarios lietuvių bei latvių liaudies dainos, taip pat ne tik Lietuvos, bet ir įvairių šalių kompozitorių kūriniai, kuriuos neretai per radiją ar televiziją atlieka profesionalūs ir gerai pažįstami dainininkai. Jų tėveliai ir mokytojai negailėjo jiems karštų plojimų. Kai po konkurso atėjo metas susumuoti jo rezultatus, reiklios vertinimo komisijos pirmininkė, Muzikos mokyklos direktorė Birutė Paukštienė atvirai prisipažino, kad sunku buvo nuspręsti, kuriam solistui ar ansambliui patikėti ginti rajono garbę regioniniame konkurse. Pasak jos, šįkart aiškiai matėsi, kad po dvejų metų, kai vyko panašus konkursas, visų dalyvių dainavimo lygis ir jų elgsena scenoje pastebimai išaugo. Pretendentų užimti penkias vietas buvo daugiau, todėl ir tarp vertinimo komisijos narių buvo įvairių nuomonių. Tad neapsieita ir be balsavimo.

Vis dėlto nuspręsta, kad į zoninį konkursą, kuris vyks Visagine, tarp jauniausių dainorėlių bus deleguotas šešiametis Ignalinos mokyklos–darželio „Šaltinėlis“ pedagogės Vidos Ksenzovienės auklėtinis Vaidas Gudelis. Beje, šis skardžiabalsis berniukas pernai laimėjo Kultūros ir sporto centro Etninės ir muziejinės veiklos skyriaus surengtą vaikų ir moksleivių „Tramtatulio“ liaudies kūrybos atlikėjų konkursą. Jau antrą kartą tarp solistų į zoninį konkursą pateko penkiolikmetė Monika Nepaitė (vad. Birutė Paukštienė). Ši mergaitė prieš porą metų buvo patekusi ir į baigiamąjį respublikinį konkursą.

Pirmą kartą zoniniame konkurse dalyvaus trylikametis Muzikos mokyklos auklėtinis Lukas Paukštė (vad. Aldona Čeponienė), Renatos Artimavičiūtės ir Gintarės Rezgytės duetas (vad. Loreta Kuksėnienė) bei V. Ksenzovienės vadovaujamas ansamblis „Pumpurai“ iš Č. Kudabos pagrindinės mokyklos.

Vertinimo komisijos vadovė B. Paukštienė nuoširdžiai dėkojo V. Ksenzovienei, kuri konkursui buvo paruošusi net 4 solistus ir du ansamblius, taip pat ir kitoms dainorėlių vadovėms. Pasidžiaugta ir jaunąja koncertmeistere Akvile Sakalauskaite, kuri profesionaliai grojo fortepijonu ir padėjo dainininkams atlikti nelengvus kūrinius.

 

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here