Skip to content

Portalas „Myliumuzika.lt“ – legali alternatyva piratavimui internete

MI informacija

„Kurti gerą muziką šiais laikais yra prabangos dalykas, nes iš to išgyventi neįmanoma. Tarkim, grupė „Antis“ yra išleidusi du naujus albumus, tačiau jie neatsiperka – žmonės parsisiunčia dainas nelegaliai iš interneto“, – tvirtino legendinės grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas. Portalas „Myliumuzika.lt“ sukurtas bendradarbiaujant su autorių teisių gynimo organizacijomis NCB ir LATGA-A ir yra legali alternatyva piratavimui internete. Taip pat tai puiki galimybė paremti savo mėgstamus atlikėjus.

Daugiau nei 100 populiariausių Lietuvos atlikėjų ir daugiau nei 5 tūkst. jų dainų – visa tai galima rasti rudenį pradėjusiame veikti naujame muzikos portale „Myliumuzika.lt“. Tai pirmasis legalus lietuviškas muzikos įrašų projektas internete. Jo kūrėjai tikisi, kad portalas taps alternatyva pasauliniame tinkle nelegaliai platinamiems muzikos įrašams.

„Atėjo visiškai nauja muzikos įrašų platinimo era, į tai reikia objektyviai atsižvelgti. Ir net patys klausytojai turėtų turėti kažkokį instrumentą, kaip galėtų paremti savo mėgstamas grupes. Iš kitos pusės, ir muzikantai turėtų suprasti, kad tik visiškas atvirumas ir skaidrumas gali suteikti jiems populiarumą“, – teigia grupės „Antis“ lyderis ir architektas A. Kaušpėdas.

Lietuvos atlikėjų kūrinių portale „Myliumuzika.lt“ šiuo metu galima klausytis nemokamai. Taip pat tinklalapyje galima susikurti mėgstamus grojaraščius ir jais per socialinius tinklus dalintis su draugais. Ateityje planuojama sudaryti galimybes įsigyti atlikėjų muzikos albumų ir atskirų dainų, o didžioji gautų pajamų dalis bus skiriama Lietuvos atlikėjams.

Portalo kūrėjai neslepia užmojų tapti visų Lietuvos muzikantų „namais“ internete. Čia bus skelbiama informacija apie grupes, būsimus jų koncertus, pateikiami labiausiai klausomų dainų, atlikėjų ir albumų reitingai. Naujajai paslaugai išpopuliarėjus, klausytojams ketinama pasiūlyti ir užsienio muzikos atlikėjų įrašų. Planuojama sudaryti galimybių mėgstamos muzikos klausytis ne tik per kompiuterį, bet ir, pavyzdžiui, per išmanųjį telefoną.

Dėmesio! Konkursas!

Nuo šiol kiekvieną mėnesį mūsų laikraštyje bus skelbiamos praėjusio mėnesio portalo „Myliumuzika.lt“ apžvalgos bei labiausiai klausomų dainų reitingai. Šį kartą pristatome Jums kas karaliavo gruodžio mėnesį portale ,,Myliumuzika.lt“.

Nors gruodį visus užvaldžiusi Kalėdų nuotaika užkariavo ir muzikos topus, vis tik į aukščiausias vietas šventinės dainos taip ir nepateko. Panašu, kad naujasis Oksanos Pikul projektas „Naujosios pupytės” – sėkmingas. Pirmoji jų daina „Aš banga“ iškart šoktelėjo į pirmąją „Myliumuzika.lt“ labiausiai klausomų dainų topo pirmąją vietą.

Nuo seksualiųjų merginų nedaug atsiliko Egidijus Dragūnas su daina „Aš žiūriu į tave, pasauli”. Solinę karjerą pradėjusi Natalija Bunkė pirmos vietos nepasiekė, tačiau išdidžiai pakilo iki trečiosios vietos. O buvęs jos sutuoktinis Deivydas Zvonkus, uždainavęs su nauja mylimąja Katarina, į topą pateko tik per plauką ir liko dešimtoje vietoje.

Gruodžio mėnesio dainų TOP 1:

„Naujos pupytės“ – „Aš banga“,
SEL – „Aš žiūriu į tave, pasauli“,
Natalija Bunkė – „Širdis ant balto sniego“,
„Pinup Girls“ – „Cirkas“,
Mantas Jankavičius – „Melagė“,
Amberlife – Kalėdos (turi tuo patikėti),
Šorena – „Amodi mtashi“,
Jurijus Veklenko – „Tu ne viena“,
„Empti“ – „Kalėdos“,
Deivydas Zvonkus ir Katažina  – „Aš tikiu Kalėdų stebuklu“.

Redakcija skelbia konkursą – atspėkite, kas bus reitingo pirmojoje vietoje sausį ir laimėkite kompaktinę plokštelę su atlikėjo autografu! Savo nuomonę iki vasario 1 d. siųskite el. paštu: mi@ignet.lt arba  jbaltakis@ignet.lt. Linkime visiems sėkmės!


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here