Skip to content

Brakonieriai prietarais netiki

MI informacija

 

Kad skaičius 13 nelaimingas – nuo mažens žino kiekvienas. Šiuo prietaru tiki daugelis. O ką jau bekalbėti, jei 13 diena penktadienį ir dar per pilnatį. Tokią dieną geriau ir kojos iš namų nekelti. Tuo įsitikino Kaniūkų gyventojai V. L. ir B. Š., kurie sausio 13 d. susiruošė prie Dūkšto ežero ištraukti prieš kelias dienas pastatytų 6 tinklų.

Laimikis buvo neblogas, tačiau džiaugtis juo neteko, nes grįžusius į krantą juos sulaikė Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai. Suskaičiavus neteisėtai sugautas žuvis, paaiškėjo, kad tinkluose buvo įkliuvę 18 lydekų, 4 karšiai, 16 ešerių ir 7 kuojos. Pažeidėjams surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolai, bus skirtos administracinės baudos, o už neteisėtai sugautas žuvis teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri yra 2168,96 Lt.

Tą pačią dieną aplinkosaugininkai nusprendė apsilankyti ir prie Dysnų ežero. Prie jo yra daug apleistų sodų, o užpelkėjusios ir krūmais apaugusios pakrantės – tikras rojus šernams ir stirnoms. Tą puikiai žino ir kilpininkai. Pareigūnų dėmesį iš karto pritraukė sniege paliktos žmogaus pėdos, kurios vedė žvėrių įmintais takais. Pasekę pėdomis, aplinkosaugininkai rado ir pastatytų kilpų, o netrukus pamatė ir pilietį, kuris, juos pastebėjęs, puolė bėgti link

Aplinkosaugininkams gerai pažįstamas, ne kartą didelėmis baudomis baustas kilpininkas dūkštietis A. M.
Dūkšto miestelio. Gaudynės truko neilgai. Bėglys buvo sulaikytas. Tai gerai pareigūnams pažįstamas dūkštietis A. M., kuris jau kelis kartus buvo baustas už neteisėtą žvejybą, o paskutinį kartą įkliuvo prieš porą mėnesių, kai su kitu piliečiu neteisėtai žvejodami padarė 4505,82 Lt. žalą gamtai. Priremtas neginčijamų įrodymų, A. M. prisipažino pastatęs kilpas, kad sugautų šerną arba stirną. Jam surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas ir už laukinių gyvūnų gaudymą kilpomis pagal LR ATPK 85 str. 4 dalį bus skirta administracinė bauda nuo 2000 iki 4000 Lt su naudoti draudžiamų kilpų konfiskavimu.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here