Skip to content

Paskutinė pagarba eglutėms

Mamertas KRAPAUSKAS

Ignalinoje jau tapo tradicija, kai po Trijų Karalių dienos Kultūros centro darbuotojos, kartu su miesto seniūnija ir Miškų urėdija, Laisvės aikštėje organizuoja atsisveikinimo popietę su didžiųjų metų švenčių – Kalėdų ir Naujųjų metų – pagrindinėmis relikvijomis – žaliaskarėmis eglutėmis, kurios beveik visą mėnesį puošė kiekvieno miestelėno namus. Šioje akcijoje visuomet aktyviai dalyvauja jaunieji ignaliniečiai, kurie surenka prie namų išmestas eglutes, kurios, praradusios savo paskirtį ir grožį, jau tampa miesto teršalais.

Dar visai neseniai, kai šie iškilmingi atsisveikinimo ritualai vykdavo prie Kultūros centro, jaunieji ignaliniečiai iš visų miesto pakraščių sutempdavo net po kelis šimtus eglaičių. Pastaraisiais metais vaikų ir paauglių entuziazmas dalyvauti šioje akcijoje išblėso, todėl ir šiemet į miesto centrinę aikštę buvo sunešta tik kiek daugiau, nei pusšimtis eglaičių. Nepaisant to, atsisveikinimas su miško gražuolėmis ir namų puošmenomis vyko šventiškoje aplinkoje. Skambant nuotaikingai muzikai, ant aikštėje įrengtos pakylos smagius nykštukų šokius trypė Nijolės Žigienės vadovaujamas Č. Kudabos pagrindinės mokyklos „Tik-tak“ šokių kolektyvas, o nuotaikingų dainų padainavo jau spėjusi išpopuliarėti šios mokyklos dainininkė Gintarė Lukijanskaitė. Šventinę nuotaiką pagyvino Vyriausioji eglė, kurią vaidino Nijolė Misiūnaitė, dalyvauti žiūrovus šokių ritmu ragino ir baltoji meškutė.

Renginio metu kalbėję miesto seniūnas Valentinas Rumbutis ir Miškų urėdijos atstovė Jolanta Burokienė pasidžiaugė, kad atsisveikinimas su eglutėmis Ignalinoje tapo tradicija, dėkojo tiems jauniesiems ignaliniečiams, kurie nepamiršta eglaitėms atiduoti paskutinę pagarbą.

Pagal tradiciją, miesto seniūnija ir Miškų urėdija visiems, eglutes atnešusiems, įteikė dovanų. Šįkart – Evelinai, Ingai, Aistei, Sonatai ir Justei, kurios surinko ir atnešė į aikštę 49 eglutes. Astijus surado 4 eglutes (tarp jų ir didžiausią) ir 1 eglutę kartu su mama išdidžiai laikė daug plojimų sulaukusi jauniausia akcijos dalyvė, dvejų metukų Airida Jankauskaitė.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here