Skip to content

Drama Dringio įlankoje. Skendusį policininką išgelbėjo policininkai

Sekmadienį 13.10 val. ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad Dringio ežere, Juodakampio įlankoje už Vaišniūnų, yra lede įlūžęs žmogus. Gelbėtojai išvyko, tačiau po 12 min. jiems pranešta, kad nelaimėlis jau išgelbėtas. Anksčiau suskubo arčiau buvę policijos patruliai Alfredas Dinda ir Laimis Vaickus…

Vakar A. Dinda MI pasakojo: „Apie nelaimę trumpuoju telefonu 112 pranešė prie Vaišniūnų šaltinio važiavę ignaliniečiai, kurie išgirdo nuo ežero sklindantį pagalbos šauksmą. Kai atvykome prie ežero, žmogus įlūžęs buvo maždaug už 20 m nuo kranto. Su Laimiu suradome 3–4 m ilgio kartį, ledu priartėjome prie įlūžusio, padavėme kartį ir jį ištraukėme. Tai buvo mūsų kolega, rajono policijos komisariato kriminalistas Stasys Mikulėnas. Jis įlūžo žvejodamas“.

Lediniame vandenyje žvejas išbuvo apie 20 min., tačiau šios maudynės kriminalisto sveikatos nesutrikdė. Vakar jis buvo darbe.

A. Dindai gelbėti skęstančius žmones – ne naujiena. 2002 m. gruodžio 7 d. Gavio ežere šalia miesto paplūdimio jis išgelbėjo įlūžusį ir skendusį žinomą ignalinietį gydytoją. Tuomet pareigūnas buvo apdovanotas „Ugniagesio gelbėtojo žvaigžde“.

xxx

Kai ši informacija jau buvo parengta spaudai, sužinojome apie panašius žvejų nuotykius Linkmenyse ant Ūsių ežero ledo. Šeštadienį po pietų ten žvejojo vietiniai Deimantas G. ir Rimantas L. Pirmas maždaug už 60 m nuo kranto įlūžo Deimantas. Rimantas, tai pamatęs, puolė draugą gelbėti, bet ir pats atsidūrė vandenyje. Tuomet įlūžusių vyrų gelbėjimo operaciją surengė tai pamatę prie ežero gyvenantys kaimynai – Antanas Ryliškis, Arūnas Verbickas, Juozas Gudelis ir uteniškis Jonas Alekna. Jie su kopėčiomis ir virvėmis nelaimėlius sėkmingai ištraukė į krantą. Vyrai vandenyje išbuvo apie 10 min., jiems padėjo ir tai, kad abu eketėse gulėjo aukštielninki, kojomis įsispyrę į ledo kraštus ir neeikvojo jėgų. Taip ir sulaukė pagalbos.

Šią istoriją MI papasakojo Linkmenų seniūnas Jonas Alekna ir gelbėjimo operaciją matęs Antanas Abelis. Pastarasis MI sakė: „Aš taip pat mėgstu žvejoti, bet ledas Ūsiuose stojo tik prieš trejetą dienų, yra visai netvirtas, tad ant jo lipti nerizikuoju. Kol kas tai tolygu savižudybei…“.

Didesnio šalčio dar nebuvo, tad ledas ežeruose kol kas labai plonas. Dabar jis ir apsnigtas, todėl nešąla. Artimiausiomis dienomis prognozuojamas šaltis iki -15C. Jei toks šaltukas išsilaikytų bent porą naktų, ledas sutvirtėtų iki saugaus. Visiškai nepavojingas ledas pėstiesiems, kai jis ne plonesnis, nei 7 cm storio. O kol kas ant ledo būkite itin atsargūs. Jis klastingas!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje