Skip to content

Per dvi dienas žiema pasidžiaugta iki soties

Po ilgo laukimo, gamta pagaliau pasigailėjo žiemos sporto ir pramogų mėgėjų, padovanodama jiems pakankamai sniego, kuris paragino ištraukti iš palėpių slides, snieglentes ir roges. Labiausiai tuo apsidžiaugė Žiemos sporto centro vadovas Bronislovas Cicėnas, nes iki praėjusio savaitgalio jis niekaip negalėjo pradėti vėluojančio žiemos sezono, kuriam dar nuo praėjusių metų rudens buvo įtemptai ruoštasi ir išleista nemažai sutaupytų lėšų.

Tad praėjusį šeštadienį, kai atėjo metas paskelbti žiemos sezono pradžią, į Ignaliną sugužėjo daugiau nei 700 sniego pasiilgusių žiemos pramogų mylėtojų iš daugelio aplinkinių miestų bei rajonų pasidžiaugti gamtos malone ir poilsio dienomis. Prie abiejų keltuvų nusidriekė ilgokos eilės norinčių pasimankštinti snieglenčių parko trasoje. Kartu su snieglentininkais jėgas išmėgino ir įvairaus amžiaus slidininkai bei rogutininkai. Diena buvo nešalta ir saulėta, tad žmonių šurmulys nenurimo iki pat pavakarės.

Panašus vaizdas buvo ir sekmadienį, kai pirmąkart buvo minima Pasaulinė sniego diena. Į žiemiškai papuoštas Sporto centro trasas tądien sugužėjo dar daugiau dalyvių, nei buvo šeštadienį. Nepaisant to, kad oras buvo kiek prastesnis nei per sezono atidarymą, bet visų pramogautojų nuotaika buvo pakili. Ypač šiuo renginiu buvo susidomėję gausiai susirinkę vaikai bei paaugliai, nes Pasaulinės sniego dienos varžybose jų laukė medaliai, lipdukai bei „Fisher“ firmos dovanos. Tad visose slidinėjimo, mini biatlono ir kalnų slalomo rungtyse vyko atkaklios kovos, sulaukusios skambių žiūrovų plojimų.

P1010787
Jei neturi savo slidžių, jas be vargo išsinuomosi Žiemos sporto centre.
Su svečiais iš Vilniaus, Utenos, Zarasų, Visagino ir kitų rajonų kaip lygūs su lygiais varžėsi ir ignaliniečiai. Tarp trylikamečių ir jauniausio amžiaus berniukų mini slidinėjimo trasoje pirmąją vietą iškovojo ignalinietis Deimantas Kliševičius, o tokio pat amžiaus mergaičių rungtyje tarp prizininkių pateko ignalinietė Vitalija Kutkauskaitė. Tarp penkiolikmečių prizininkais tapo Danielė Paukštytė ir Algimantas Čeponis.

Tarp septyniolikmečių nugalėtoju tapo Tautvydas Strolia. Mini biatlono varžybose visas tris prizines vietas užėmė ignaliniečiai. Pirmoji vieta atiteko Augustinui Federiukovui, o prizininkais tapo Mantas Berentas ir Mindaugas Kavoliūnas. Ir tarp mergaičių pirmavo mūsiškės. Pirmąją vietą užėmė Jaunė Bagdonaitė, kuri nežymiai aplenkė draugę V. Kutkauskaitę.

Kalnų slalomo varžybose geriau sekėsi svečiams. Tik Benui Šidlauskui pavyko kiek rimčiau jiems pasipriešinti. Jis užėmė ketvirtąją vietą.
Kaip po varžybų MI pasakojo tos dienos organizatorius, Lietuvos slidinėjimo asociacijos prezidentas Remigijus Arlauskas, Pasaulinę sniego dieną Tarptautinė slidinėjimo federacija šiemet pirmąkart surengė net 39 pasaulio šalyse. Kad paskatintų jaunimą pamėgti žiemos sportą ir atitraukti jį nuo kompiuterių. Ši diena surengta ne tik Ignalinoje, bet ir dar trijuose Lietuvos miestuose. Tikimasi, kad ji taps tradicine.

Beje, pasak šios dienos jaunimo ir vyresniojo amžiaus dalyvių varžybas bei kitas pramogas stebėjusios rajono mero Bronio Ropės, šįkart į Žiemos sporto centrą buvo gausiai susirinkę ir ignaliniečiai. Tai sveikintinas atvejis.

Pasibaigus jaunųjų sportininkų varžyboms, Lietuvos slidinėjimo asociacijos prezidentas R. Arlauskas sakė, kad šis pirmas renginys buvo sklandžiai organizuotas ir už tai yra dėkingas Kultūros ir sporto centro Sporto skyriaus darbuotojams.

Autoriaus nuotr.

P1010780

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje