Skip to content

Ignaliniečiai susitiko su kraštiečiais

MI informacija

Rajono meras Bronis Ropė, jo pavaduotojas Henrikas Šiaudinis, savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Mačys ir administracijos atstovai dalyvavo kraštiečių klubo surengtame susitikimo vakare Vilniaus Rotušėje. Į renginį buvo pakviesta ir iš Dūkšto kilusi Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė. Pabūti su ignaliniečiais susirinko kelios dešimtys Ignalinos krašto vilniečių klubo narių. Nuostabioje aplinkoje visi maloniai pasiklausė prof. Petro Kuncos vadovaujamo styginių kvarteto „Akademija“ muzikos, vėliau šiltai bendravo, dalijosi prisiminimais, kalbėjo apie klubo veiklą ir ateities iniciatyvas.

„Ignalina saugo prisiminimus apie brangius žmones, nuostabius ežerus ir miškus. Tai vieta, kur visada malonu sugrįžti. Dabar Ignalina pasikeitė neatpažįstamai ir malonu, kad į gerą pusę…“, – sveikindamas visus susirinkusius sakė klubo prezidentas, Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Romas Adomavičius. Jis linkėjo, kad šis susitikimas paskatintų aktyvesnę klubo veiklą ir bendradarbiavimą su savivaldybe. Klubo prezidentas papasakojo apie vieną labai svarbų projektą. Spaudai baigiama rengti didelės apimties Ignalinos krašto enciklopedija. Čia skaitytojai ras svarbiausias žinias apie šio unikalaus Lietuvos krašto ūkio raidą, pagrindines įstaigas, gyvenvietes, dvarus, miestelius bei kaimus, apie kultūros vertybes ir paminklus. Bus čia ir platus personalijų skyrius, pristatysiantis Ignalinoje gimusius ar čia kurį laiką dirbusius bei dirbančius žmones.

Už energiją ir gražias idėjas prezidentas dėkojo Renei Jakubėnaitei, Ignalinos kraštiečių klubo steigėjai, Klubo valdybos pirmininkei, Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vyr. specialistei. Kartu su ja  R. Adomavičius merui B. Ropei ir merei D. Štraupaitei prisiminimui įteikė knygas apie Vilnių. 70-mečio proga buvo pasveikintas socialinių mokslų daktaras Vytautas Kindurys, kurį itin maloniai nustebino parodytas dėmesys tokioje „nuostabioje aplinkoje, stebint garbingiems svečiams“.

„Džiaugiuosi, kad yra toks klubas. Norėtųsi, kad jis augtų ir toliau įgyvendintų prasmingas idėjas bei prisidėtų prie Ignalinos krašto puoselėjimo. Visada malonu kokiame nors renginyje sutikti įdomų žmogų ir pabendravus sužinoti, kad jis ignalinietis“, – sakė rajono meras B. Ropė. Meras kraštiečiams papasakojo apie Ignalinos darbus, planus bei pagrindines šventes, kuriose jie visada yra laukiami. Ignalina, pasak mero, turi didelių norų. Svarbiausias jų – pasiekti, kad Lietuvoje atsirastų penktasis kurortas, kuris turėtų ir savo sanatoriją, ir gydomąjį purvą, ir mineralinį vandenį. Rajono vadovas kvietė pasidžiaugti žiema Lietuvos žiemos sporto centre, pasilepinti vandens ir pirčių malonumais Ignalinos sporto ir pramogų centre.

Meras dėkojo kraštiečiams už jau nuveiktus darbus ir iniciatyvas: Adolfui Gyliui – už pirmosios mokyklos įamžinimą Didžiasalyje, Jolantai Karpavičienei – už prasmingus renginius, įdomų Valdovų rūmų pristatymą, profesoriui istorikui Antanui Kulakauskui – už pagalbą steigiant muziejų, Daliai Lapėnienei – už Palūšės kaimo bendruomenės  telkimą  ir gražius darbus…

Klubo prezidentui ir valdybos pirmininkei meras įteikė ignaliniečių dovanas. Visiems renginyje dalyvavusiems kraštiečiams buvo įteikti nuotraukų albumai „Ignalina. Iš praeities – dabarčiai“. Šias knygas visi su malonumu vartė, žiūrinėjo, aptarinėjo ir skubėjo gauti mero autografą. 

Susitikime dalyvavo daugiau vyresnio amžiaus kraštiečių, tačiau buvo ir jaunimo. Teko kalbėtis su sese ir broliu Simona bei Kęstučiu Šakaliais. Kęstutis šiuo metu studijuoja mediciną. Jis sakė, kad jeigu Ignalinoje bus atidaryta sanatorija, jis tikrai norėtų joje  dirbti. Simona jau baigusi biologijos studijas ir dirba Gamtos tyrimų centre.

Renginyje dalyvavo ir kraštiečius sveikino bei globojo Vilniaus Rotušės valdytojas Jonas Jonynas. Susitikimu ypač džiaugėsi Vilniaus universiteto profesorė, habilituota daktarė Evalda Jakaitienė, buvęs žurnalo „Švyturys“ redaktorius Juozas Baušys, humanitarinių mokslų daktaras Jonas Juodagalvis, keramikė Alma Daukšaitė-Mirzienė, teisininkas Adolfas Gylys, Valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja kultūrai  Jolanta Jeksebogaitė-Karpavičienė, Vilniaus mažojo teatro administratorė Audronė Valivonienė, mokytoja Emilija Mickevičienė ir kt. Ignaliniečius Rotušės rūbinėje džiugiai pasitiko ir išlydėjo čia dirbantis kraštietis Mykolas Gudelis.

xxx

Asociacija „Ignalinos krašto vilniečių klubas“ buvo įsteigta 2005 m. Kraštiečius paskatino burtis ir prisidėti prie savo gimtojo krašto ir jo kultūrinio gyvenimo puoselėjimo meras B. Ropė, viename iš renginių su ten buvusiais kraštiečiais prakalbęs apie tai, kiek daug žinomų, įdomių, įvairiose srityse nemažai pasiekusių ignaliniečių gyvena ir dirba Vilniuje. Tai politikai, mokslininkai, menininkai, kitų sričių specialistai. Asociacijos steigimo sutartyje kaip tik ir nurodytas siekis burti Ignalinos krašto žmones į klubą, skatinti juos aktyviai dalyvauti visuomeninėje, kultūrinėje ir meninėje, švietėjiškoje, koncertinėje, mokslinėje, pedagoginėje, renginių organizavimo veikloje, tenkinti prasmingo bendravimo poreikius, palaikyti glaudžius ryšius su Ignalinos krašto savivaldos ir kitomis institucijomis bei   nevyriausybinėmis organizacijomis.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje