Skip to content

Per keturias dienas ugnis prarijo penkis pastatus ir automobilį

Jonas BALTAKIS

Tokio savaitgalio rajone dar nebuvo. Ugniagesiai gelbėtojai nespėjo važinėti iš gaisravietės į gaisravietę. Kai kurių gaisrų netiesiogine priežastimi tapo siautėjęs šaltis, nes pastatai įsiliepsnojo nuo žarijų, įneštų šildyti šąlančias bulves, ar perkūrentų krosnių.

Vasario 2 d. Jakėnų k. (Kazitiškio sen.) visiškai sudegė (pranešimą ugniagesiai gavo apie 18.30 val.) gyvenamasis namas, priklausantis J. P. Namo šeimininkas, gyvenantis Ginučiuose, būstą kažkam nuomojo. Nuomininkai tą vakarą namuose paliko be priežiūros besikūrenančią krosnį, kuri ir tapo nelaimės priežastimi.

Vasario 3 d. 09.55 val. pranešta, kad Ignalinoje, Pavasario g. dega automobilis. Gaisro metu išdegė „Nissan Sunny“ variklio skyrius, aprūko salono vidus. Automobilis priklauso J. Z. Gaisro priežastis – automobilio elektros instaliacijos gedimas.

Apie 14.35 val. pranešta, kad Gaspariškės k. (Ceikinių sen.) dega lauko rūsys. Sudegė antžeminis rūsio stogas, požeminė statinio dalis sulieta vandeniu. Rūsys priklauso C. V. Gaisro priežastis – į rūsį atneštos bulvėms šildyti žarijos.

Vasario 4 d. 02.26 val. Mikalavo k. (Daugėliškio sen.) užsiliepsnojo gyvenamasis medinis namas, priklausantis V. R. Šis namas buvo, kaip kaime sako, „dviejų galų“. Vienoje pusėje gyveno šeimininkai, kitoje buvo laikomos bulvės. Kad jos nesušaltų, vakare atnešta žarijų. Nuo jų ir užgiedojo „raudonas gaidys“. Gaisro metu lauke svilino 30-ties laipsnių speigas, tad gaisro gesinimas virto tikra nakties drama. Iš Tverečiaus skubėjusios „gaisrinės“ sugedo variklis, dar du automobiliai iš Mielagėnų ir Ignalinos užšalo. Šalo siurbliai ir liejamas vanduo, kurį reikėjo vežioti iš ežero, esančio toliau nei už kilometro. Tad gaisras gesintas ilgai, nes liejamas vanduo akimirksniu virsdavo ledu, o degėsių krūva apačioje vis ruseno. Ignalinos PGT viršininkas Anatolijus Ostrouchas dėkoja Makalavo gyventojams broliams Algirdui ir Stanislovui Cicėnams, nesavanaudiškai padėjusiems ugniagesiams kovoti ir su ugnimi, ir su šalčiu. Įvykis tiriamas.

Vasario 5 d. vakare per dvi minutes gavo du pranešimus apie naujus gaisrus.

Apie 23.26 val. pranešta, kad namas dega Astraviškiuose (Tverečiaus sen.). Atvykę ugniagesiai pastatą rado degantį atvira liepsna, stogas buvo sukritęs. Pastato priklausomybė ir gaisro priežastis nustatinėjama. Kaip MI sakė Tverečiaus seniūnė Česė Vitėnienė, vasarą šiame name gyvena sena močiutė, kuri žiemai išvažiuoja į Visaginą, tad dabar čia niekas negyveno. „Tiesa, prieš kelias dienas iki gaisro man skambino iš Visagino ir prašė išvalyti kelią iki atokiau nuo kelio esančio šio namo. Sakė, nori jį apžiūrėti. Gal kas ir buvo atvažiavęs…“.

Apie 22.28 val. Motiejūnų k. (Linkmenų sen.) užsidegė lauko virtuvė, priklausanti M. M.. Gaisro metu sudegė siena, apdegė ir aprūko pastato vidus. Gaisro priežastis – krosnių ir dūmtraukių eksploatavimo pažeidimai. Kitais duomenimis – virtuvėje buvo rūkoma mėsa.

Šalčiai banguoja, bet neslūgsta, tad būkite atsargūs kūrendami krosnis ir gelbėdami bulves, nešdami žarijas šildymui. Neperkūrenkite krosnių, kuriose nuo per ilgo kūrenimo atsiranda plyšių, spjaudančių kibirkštimis, nepalikite be priežiūros besikūrenančių krosnių.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here