Skip to content

168 valandos

Paulius GRITĖNAS

Atrodo, kad didžiausius žiemos speigus jau pragyvenome ir pagaliau bus galima gryname ore pasidžiaugti sniego teikiamais malonumais. Vis dėlto, tiek šią, tiek artėjančią savaitę dar privalome likti budrūs ir per daug lauke neplikinėti, mat žadamas solidus, apie minus dvidešimt laipsnių Celsijaus spaudžiantis šaltukas, galintis pridaryti nemenkai eibių. Nors buvo daug kalbų, kad tradicinės Sartų lenktynės šiemet gali būti atidėtos, bet jas sėkmingai atlaikė tiek žirgai, tiek jų vadeliotojai, tiek pakankamai gausiai susirinkę žiūrovai. Gyvūnų teisių gynėjai suskubo protestuoti dėl pasirodžiusių nuotraukų, kuriose užfiksuoti lenktynių metu šąlantys žirgai, bet jiems vertėtų nepamiršti, kad „kankintojas“, deja, yra pati gamta – visų mūsų namai.

Tokia jau realybė, kad nuo gamtos rykštės mažai galimybių pasislėpti ne tik gyvūnams, bet ir žmonėms. Štai Ukrainoje šalčio banga nusinešė net apie 100 gyvybių, o visoje Europoje jų skaičius baigia perkopti 300. Prie tokių šalčių nepratę pietiečiai italai pasiekė visų laikų dujų sunaudojimo rekordus, o Vakarų Europa vėl pradėjo jausti neužtikrintumą dėl Rusijos dujų politikos. Kalbama, kad Rusijos ištekliai nėra tokie beribiai, koks sudarytas įvaizdis, ir visų pirma naudojami jos šalies piliečių gerovei, nepaisant solidžių sutarčių su užsienio kompanijomis. Galbūt ir teisinga, nepulsi juk skriausti savų, kitų labui, bet Europa jau ieško alternatyvų dujoms ir greitu laiku Rusijos galios žaidimas gali imti strigti. Kol kas reikalą gelbėja tie patys šąlantys ukrainiečiai, pasiūlę susimažinti savo sąnaudas ir užtikrinti papildomą rusiškų dujų tiekimą europiečiams.

Europarlamentaras Viktoras Uspaskich trečiadienį skėlė iš peties – A.Kubilius rašė laiškus rusų dujų milžinui „Gazprom“, prašydamas „Achemos“ įmonei mažesnių dujų kainų, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir privalo skubiai pasitraukti iš posto. Nors V.Uspaskich tuojau pat primygtinai pasiūlė šalies vadovei Daliai Grybauskaitei versti premjerą lauk iš kėdės, bet šis nuo komentarų susilaiko. Nežinia, ar ši istorija išsivystys į rimtesnį politinį procesą, bet po „Snoro“ komisijos sukūrimo, tai jau antras rimtas smūgis konservatoriams. Vis sparčiau iki rinkimų tiksintis laikas jiems nežada nieko gero, o politinėje kortų kaladėje vis didesnė maišatis.

Seimo narė D. Teišerskytė ir toliau kariauja moteriškus karus su savo partijos nare, save įvardinusia kaip savamoksle „seksperte“ ir Kauno ponia, kuriai padrikas staipymasis su plunksnų vėduokle kažkodėl leidžia save vadinti burleskos šokėja. Tiek poetė, tiek būsimosios kandidatės jau apsišaudė kritikos strėlėmis televizijos ekranuose bei spaudoje, deja, bet taip ir nei vienu žodeliu neužsimindamos apie savo politines vertybes ar pažiūras. Atrodo, kad ir šioje kovoje svarbiausiu veiksniu lieka įžeistos moteriškos ambicijos. Neužmirškime, kad kalba visgi eina ne apie grožį ar sugebėjimus vilioti, o apie protą ir kompetenciją, kurių dabartiniame Seime reikėtų paieškoti su žiburiu. Jei tokios diskusijos prieš artėjančius rinkimus užpildys viešąją erdvę, tai gresia ir dar viena juokdarių, dainininkų ir šokėjų kadencija.

Pagaliau paaiškėjo, ką galima kaltinti dėl informacijos apie būsimą banko „Snoras“ nacionalizaciją nutekėjimo. Vidaus reikalų ministras R. Palaitis trečiadienį vakare paskelbė, kad ir antras tyrimas melo detektoriumi (poligrafu) buvo nepalankus FNTT direktoriaus pavaduotojui V. Giržadui. Tokius pačius „puikius rezultatus“ melo rungtyje parodė ir pats FNTT vadovas V. Gailius. Virš Finansinių nusikaltimų tarnybos pakibo dar didesnis ir dar tamsesnis įtarimų debesis. Atrodo, kad būtent jie iš anksto informavo pagrindinius „Snoro“ akcininkus – V. Antonovą ir R. Baranauską – ir taip suteikė jiems progą laiku „išnešti muilą“ iš šalies bei pasiprašyti prieglobsčio Jungtinėje Karalystėje. Pagal įstatymą, FNTT direktorių penkeriems metams į pareigas skiria ir iš jų atleidžia vidaus reikalų ministras Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka. FNTT direktoriaus pavaduotoją į pareigas skiria ir atleidžia šios tarnybos direktorius.

Viltingo ir ramaus Jums savaitgalio!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje