Skip to content

Čempionas šliuožė sparčiai, bet netaikliai šaudė

Žiemos sporto centro šaudykloje dvi dienas vyko Lietuvos žiemos biatlono čempionatas, kuriame dalyvavo 50 įvairaus amžiaus šaudančių slidininkų, tarp jų ir 15 Ignalinos kultūros ir sporto centro Sporto skyriaus trenerių buvusių ir esančių auklėtinių.

Pirmą varžybų dieną, kai vyko vyrų 10 km sprinto lenktynės, su įdomumu buvo sekamas daugkartinio Lietuvos čempiono Tomo Kaukėno startas, kuris neseniai sėkmingai dalyvavo Europos čempionate. Jam ir šįkart rungtyniaujant nuo jaunų dienų įprastose trasose buvo pranašaujama pirmoji vieta, nes pastaraisiais metais jam neatsirasdavo lygiaverčių varžovų. Tačiau šis čempionatas Tomui susiklostė ne taip sėkmingai, kaip tikėtasi. Nors 10 km lenktynių trasoje jis šliuožė dideliu greičiu, bet šaudykloje du kartus suklydo, tad teko sukti du baudos ratus. Tuo pasinaudojo jo pagrindinis persekiotojas ir Lietuvos rinktinės narys Karolis Dombrovskis iš Nemenčinės. Jis šaudykloje pataikė į visus taikinius, tad ir finišavo pirmas, aplenkdamas Tomą 18 sek.

Sėkmingai tą dieną vaikinų grupės 6 km sprinto lenktynėse rungtyniavo ignalinietis Evaldas Baltakys. Nors jis šaudykloje suklydo net 7 kartus, bet sugebėjo finišuoti pirmas. Tokią pat vietą tarp savo bendraamžių, tik 3 km trasoje, užėmė ir ignalinietis Lukas Čepulis. Tarp prizininkų dar pateko Atnoldas Mikelkevičius, Gražvydas Žemaitis, Dmitrijus Dolgovas, Gaudvilė Nalivaikaitė ir Vaidota Sketerskytė.

Kitą dieną, kai vyko persekiojimo lenktynės pagal pirmos dienos rezultatus, tik Evaldui Baltakiui ir Lukui Čepuliui pavyko išsaugoti pirmaujančias pozicijas ir laimėti aukso medalius. Buvo tikėtasi, kad ir T. Kaukėnui pavyks atsirevanšuoti už pirmos dienos netikėtą pralaimėjimą, bet ir šįkart keturiose ugnies linijose jis suklydo net 7 kartus ir pelnė tik sidabro medalį. O auksą vėl iškovojo Nemenčinės atstovas K. Dombrovskis.

Tarp jauniausių dalyvių sidabro medalius pelnė V. Sketerskytė, G. Nalivaikaitė ir A. Mikelkevičius, o bronzos – Nikolajus Kondratovas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje