Skip to content

Atsargiai – keliuose laukiniai gyvūnai!

MI informacija

Policija prašo vairuotojų būti ypač atidiems, važiuojant miškingomis vietovėmis. Susidūrus su staiga į kelią išbėgusiais stambiais laukiniais gyvūnais gali būti ne tik apgadinamas transportas, bet ir sužalojami žmonės. Rajono policijos komisariate (PK) nuo sausio 1 d. iki vasario 13 d. užregistruoti 7 eismo įvykiai, kurie įvyko į kelią išbėgus laukiniams gyvūnams.

Vasario 11 d. įvyko du eismo įvykiai su gyvūnais. Apie 23 val. 24-erių Panevėžio r. gyventojas pranešė, kad kelyje Ignalina–Kaltanėnai ties Šakarvos k. partrenkė staiga į kelią išbėgusią stirną. Įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadintas apdraustas automobilis. Dėl stirnos informuotas medžiotojų būrelio atstovas.

Po 4 val. Rimšės sen. Meikštų k. gyventojas pranešė, kad kelyje Ignalina–Dūkštas, vairuodamas automobilį „Renault Laguna“, partrenkė staiga ant kelio išbėgusį briedį. Po susidūrimo su žvėrimi, trūko priekinis automobilio stiklas, kurio šukės pateko vairuotojui į akis. Jam pablogėjo regėjimas, vairuotojui suteikta pirmoji med. pagalba ir jis nugabentas į Santariškių ligoninę okulistų apžiūrai. Eismo įvykio metu sužalotas briedis, apie tai pranešta Ignalinos aplinkos agentūrai.

Rajono PK Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Paukštė teigia: „Kelių eismo taisyklės nenumato konkrečių reikalavimų vairuotojams, važiuojantiems pavojingais, kelio ženklu „Laukiniai žvėrys“ pažymėtais kelių ruožais. Tačiau patariu vairuotojams, važiuojantiems miškingomis vietovėmis, ypač tamsiuoju paros laiku, būti labai atsargiems ir dėmesingiems, važiuojant privalu pasirinkti tokį važiavimo greitį, kuris būtų saugus ir leistų, iškilus nenumatytai kliūčiai kelyje, staiga sustoti.

Ypatingai atsargiai derėtų vairuoti keliuose, kurie pažymėti kelio ženklu „Laukiniai žvėrys“. Šie ženklai žymi tas kelių vietas, kuriose dažniausiai įvyksta eismo įvykiai su laukiniais žvėrimis. Automobilis, susidūręs su didesniu laukiniu žvėrimi, ne tik smarkiai apgadinamas, tačiau tokio įvykio metu dažnai nukenčia ir automobiliu važiuojantys žmonės. Jei jau nepavyko išvengti eismo įvykio ir partrenkėte žvėrį, nedelsdami privalote sustoti, įsitikinti, kad eismo įvykio metu nenukentėjo žmonės, apie įvykį pranešti policijai. Tik policijos pareigūnams leidus, Jūs galite palikti įvykio vietą“.

Pernai rajono keliuose užregistruoti 23 eismo įvykiai, kurie įvyko į kelią išbėgus gyvūnams. Daugiausia avarijų įvyko sausio, vasario, gruodžio ir lapkričio mėnesiais keliuose Švenčionys–Zarasai, Šakarva–Linkmenys ir Ignalina–Didžiasalis nuo 16 iki 21 val. Eismo įvykių sumažėjo miškinguose kelių ruožuose, įrengus apsaugines tvoreles.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje