Skip to content

Susitikime su švietimo ir mokslo ministru apgintos kaimo mokyklos

MI informacija

Pastaruoju metu kaimo mokyklų išlikimo klausimus ir rajono savivaldybės pasipriešinimą naujajai mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikai, žiniasklaida gana plačiai nušvietė. Tai sulaukė Švietimo ir mokslo ministerijos reakcijos. Vasario 21 d. Ignalinos, Pagėgių, Alytaus rajonų merai bei Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė susitiko su švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi, ministro pavaduotoju Vaidu Baciu, kitais ministerijos atstovais.

Kaip pasibaigus susitikimui sakė mūsų rajono meras Bronis Ropė, po ilgų diskusijų ministras sutiko su išsakytais argumentais ir pripažino, kad kaimo mokyklos yra nuskriaustos. Joms skiriamos lėšos apkarpytos dukart – 4 proc. mažinant mokinio krepšelį ir dar apie 25 proc., sumažėjus finansavimui dėl padidintų normatyvų 2012 m. (didesnio mokinių skaičiaus 11–12 klasėse, reikalavimo vidurinei mokyklai turėti ne mažiau kaip dvi 11 klases). Todėl susitarta ieškoti palankaus varianto ir kartu su Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovais paruošti bei priimti kaimo mokykloms palankius sprendimus.

Ministerijos atstovai sutiko, kad kaimo vidurinėms mokykloms itin nepalankus naujasis reikalavimas  9–12 klasėse vietoj buvusių 15 turėti 20 mokinių. Tokio mokinių skaičiaus, merų teigimu, daugelyje kaimo ugdymo įstaigų paprasčiausiai nėra, todėl pagal metodiką joms ir sumažintas finansavimas. Šios mokyklos negalės vykdyti ugdymo plano, o vaikus už papildomas lėšas, kurių nėra numatyta, tektų vežti į gretimas mokyklas.

Buvo pažadėta kuo greičiau surasti sprendimą ir artimiausiu metu atstatyti finansavimą, o iki 2012 m. rugsėjo 1 d. peržiūrėti ir patobulinti mokinio krepšelio apskaičiavimo metodiką, atsižvelgiant į atskirų rajonų gyventojų tankumą, mokinių skaičių, atstumą tarp mokyklų ir kt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje