Skip to content

„Dirbo“ brakonieriai profesionalai

MI informacija

Kiekvienas, užsiiminėjantis kokia nors veikla, yra pasiekęs atitinkamą profesionalumo lygį. Ne išimtis ir brakonieriai. Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams naktį iš vasario 24 į 25 d., teko, galima sakyti, susitikti su pasiekusiais aukščiausią brakonieriavimo lygį.

…Vidurnaktis, smarkiai sninga. Dysnų ežero (plotas 2400,9 ha) ledu, ant kurio apie 20 cm. vandens arba ištižusio sniego sluoksnis, be šviesų maksimaliu greičiu lekia automobilis „Audi Avant Quattro“. Automobilyje – dviese, vairuotojo rankoje GPS prietaisas. Prie pastatytų tinklų privažiuoja 3–5 m tikslumu. Tinklus patikrina, išima žuvį ir juos perstato, nenaudodami jokio šviesos šaltinio. Sutikime, kad pastebėti ir sulaikyti tokius pažeidėjus – tikrai nėra lengva, bet kaip ir minėjome – kiekvienas savo srityje yra pasiekęs atitinkamą lygį.

Aplinkosaugininkams pavyko pergudrauti pažeidėjus. Vilnietis S. N. ir Moliakalnio k. (Dūkšto sen.) gyventojas V. B. buvo sulaikyti, kai grįžo į prie pat kranto esančią sodybą. Nors ir čia buvo paliktas sargas. Pažeidėjų laimikis nebuvo įspūdingas – 6 starkiai, 3 lydekos ir 1 karšis, bet padaryta žala gamtai gana solidi – 993,58 Lt. Ją pažeidėjai privalės atlyginti.

Atliekant piliečio S. N. asmens apžiūrą, pas jį rastas GPS (navigacijos prietaisas), pagal kurį buvo surasti ir ištraukti pastatyti tinklai. Pažeidėjams surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolai ir bus skirtos administracinės baudos su pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimu.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje