Skip to content

„Tramtatulio“ talentai vėl praturtino krašto etninės dvasios skrynią

Kovo 8-osios dienos išvakarėse Ignalinos kultūros ir sporto centro Etninės ir muziejinės veiklos skyrius ketvirtą kartą surengė darželinukų ir moksleivių „Tramtatulio“ liaudies kūrybos atlikėjų konkursą, kuriame dalyvavo dainorėliai ir pasakoriai iš Ignalinos mokyklos–darželio „Šaltinėlis“, Vidiškių gimnazijos, Daugėliškio bei Didžiasalio „Ryto“ vidurinių mokyklų ir Ignalinos Č. Kudabos pagrindinės mokyklos.

Šį jaunųjų talentų konkursą pradėjusi skyriaus vedėja Marija Kirkienė pasidžiaugė, kad šį kartą jame pasirodė naujų jaunųjų talentų ir jų mokytojų veidų, kurių dėka tęsiamos tarmiškos mūsų krašto dainų, legendų bei šmaikščių pasakojimų tradicijos, paveldėtos iš močiučių ar senelių. Nuoširdžiai padėkota minėtų mokymo įstaigų, kurių auklėtiniai dalyvavo konkurse, mokytojams Vidai Ksenzovienei, Janinai Čiplienei, Lionei Gruodienei, Rožei Bielinienei, Linai Gladkauskienei, Sigutei Luneckienei, Nijolei Keraitienei ir Jolantai Šuminaitei, kurios savo laisvalaikį aukojo, ruošdamos savo auklėtinius šiam renginiui.

Pagal tradiciją, gausiausia dalyvių grupė atstovavo Ignalinos mokyklai–darželiui „Šaltinėlis“. Konkurso vertinimo komisijai, kurios sudėtyje buvo rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Lisauskienė, šio skyriaus vyr. specialistė Rasa Juodagalvienė ir Aukštaitijos nacionalinio parko kultūrologė, etnografė Sigutė Mudinienė, buvo nelengva išsiaiškinti konkurso laureatus, nes visi dalyviai buvo ne tik puikiai paruošti, bet pasirūpinta ir jų apranga su tautiniais elementais. Kaip ir pernai, vertintojams nekilo didesnių abejonių dėl laureato vardo suteikimo pernykščiam šio konkurso nugalėtojui darželinukui Vaidui Gudeliui. Šiemet jis laimėjo „Dainų dainelės“ rajono ir regiono konkursus ir dalyvaus respublikiniame konkurse. Aukšto įvertinimo susilaukė ir dar trys darželinukai – Kamilė Ponomorenko, Ignas Aleksejevas ir Austėja Akinskaitė. Pirmą kartą konkurso laureate buvo pripažinta Č. Kudabos pagrindinės mokyklos aštuntokė Gintarė Lukijanskaitė, kurią paruošė muzikos mokyklos mokytojas Sigitas Kirka. Ši daininkė jau ne kartą dalyvavo įvairiuose rajono renginiuose ir už tai yra susilaukusi aukšto įvertinimo, todėl jos talentui pranašaujama puiki ateitis. Pernai „Tramtatulio“ rajono konkursą buvo laimėjusi didžiasalietė Dovilė Misiūtė. Ir šiemet mokytoja N. Keraitienė pasistengė, kad šiai mokyklai garbingai atstovautų jau kita moksleivė Giedrė Misiūnaitė, kuri ir pripažinta laureate.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje