Skip to content

168 valandos

Žiema, kaip įnoringa panelė, draskosi, muistosi, nenori išeiti. Pavasaris kantriai ardo žiemos triūsus, upokšnių čiurlenimu šelmiškai kikendamas iš tokios beviltiškos priešpriešos. Šį savaitgalį, sako, bus itin šilta, tad žiemai teks padus kasytis ir bėgti, kur akys mato. Pirmadienį Šv. Juozapas, Pempės diena. Pasak žilų galvų, tądien ant kelio turėtų jautis atsigerti. Jei atsigers, tai ir parlėkusi pempė pasilabins linksmu „gyvi!“…

Aukščiausios valdžios koridoriuose šokis su kardais tęsiasi aplink vidaus reikalų ministrą. Jis savo elgesiu norom nenorom primena tą užsispyrėlę žiemą. Jį varo, o šis – neina. Tiesą sakant, FNTT – R. Palaičio problema jau pabodo. Į tą kisielių kojas visi sumerkę – nuo Prezidentės iki partijų. Kartais visa erzelynė primena vaikų pykinius smėlio dėžėje. Po kelis kartus keistos nuomonės, Premjeras ir konservatoriai ministrui R. Palaičiui pagaliau liepia rinktis žaislus ir keliauti į kitą smėlio dėžę, o ministras, patempęs lūpą, purto galvą – neisiu (neatsistatydinsiu). Jam drąsos suteikė Prezidentė, galėjusi, bet neatleidusi ministro. D. Grybauskaitė jį, tarsi kaulą, numetė Seimui – tegul draskosi, kas dabar ir vyksta. Premjeras A. Kubilius trečiadienį pranešė, kad su liberalcentristų vadovu A. Čapliku esą sutarė, jog R. Palaitis artimiausiu metu pasitrauks iš pareigų, tačiau vėliau pasirodė, kad tai tik kalbos. Ministras tebekartoja neketinąs atsistatydinti. Vakar konservatoriai jau nustatė savaitės terminą liberalcentristams apsispręsti, nori jie dirbti ar ne. Tad mūšiai A. Kubiliaus smėlio dėžėje tęsiasi…

Pritvinkus šio skandalo vočiai, pradėta rimtai kalbėti apie pirmalaikius Seimo rinkimus. Jo pirmininkė I. Degutienė rinkimus pasiūlė rengti liepą. Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų specialistai idėją rengti rinkimus liepą vertina skeptiškai, nes šis mėnuo – atostogų metas, malonumo sau bei įsipareigojimų šeimai laikas. Išvada – į rinkimus ateis mažai žmonių. Apskritai pirmalaikių rinkimų idėjai pritariama. Opozicinės Seimo frakcijos antradienį ryte sutarė palaikyti šią idėją, jeigu tokį pasiūlymą pateiks valdantieji. Socialdemokratai, Darbo partija bei „Tvarka ir teisingumas“ jau išreiškė savo pritarimą Seimo paleidimui – šiek tiek dvejoja tik gerokai aptrupėjusi Krikščionių partijos frakcija. „Mes pripažinome, kad Vyriausybės valdymo krizė jau persikelia į Seimą. Ypač po vakarykščio Seimo pirmininkės padaryto pareiškimo, kad lyg tai Seimas nebegali toliau dirbti. Savaime suprantama, kad opozicinės frakcijos lauks Seimo nutarimo dėl pirmalaikių Seimo rinkimų. Mes, kad išeitume iš tokio valstybės valdymo chaoso, tokiam nutarimui pasiruošę pritarti,“, – sakė socdemų lyderis A. Butkevičius. Eiliniai Seimo rinkimai turėtų vykti spalio mėnesį…

Dauguma šalies savivaldybių, taip pat ir Ignalinos, susirūpinę dėl pašėlusiu greičiu augančio lėšų poreikio socialinei paramai. Gaunančių pašalpas skaičius didėja kas mėnesį ir vienąkart gali pritrūkti pinigų pašalpoms mokėti. Dauguma savivaldybių atvirai sako, kad pinigų pašalpoms turi tik iki rudens. Tokioje situacijoje pravartu įsiklausyti į didelę gyvenimo patirtį turinčių žmonių mintis. Viena garbaus amžiaus senolė, jaunystę praleidusi Sibiro tremtyje, kategoriškai nusiteikusi prieš valstybės politiką remti sveikus tinginius ir girtuoklius. Mat dauguma gaunančių socialines pašalpas išties yra būtent tokie žmonės. Tai ta buvusi tremtinė sako: „Kaime gyvenantiems bedarbiams duočiau po hektarą žemės – tegul užsiaugina sau maisto. Ir jokių pašalpų. Mudu su vyru, jau po aštuonias dešimtis metų sulaukę, dar nepritrūkstam sveikatos apsirūpinti pačių augintomis daržovėmis, bulvėmis. Nepatrūks ir kelis kartus jaunesni, žemelę dirbdami“. Kaip nesutikti su šiais žodžiais? Visi seniai supranta, kad už dyką dalijamos pašalpos tik skatina tinginystę. Juk ne vienas Kristaus amžiaus pašalpų gavėjas atvirai šaiposi iš dirbančių už minimalią algą: „Che, kam aš arsiu kasdien visą mėnesį už tą „minimalkę“, jei tuos pinigus nedirbdamas pasiimu…“

Rajono tingią ramybę trečiadienį sudrumstė antibranduolinis latvių žygis prieš svetur jau statomas ir planuojamą statyti Visagino atominę elektrinę. Kadangi rajono valdančioji partija taip pat pasisako prieš atominės statybą ir bandys „išmušti“ Lietuvos gyventojų referendumą šiuo klausimu, tai žodis sudrumstė – tik sąlyginis (apie tai skaitykite šiandien).

Sausis ir vasaris nebuvo turtingas kultūros renginiais, užtat jų užderėjo kovą. Koncertai, spektakliai, kiti renginiai kas savaitę ir dar ne po vieną. Gerai, bet… Viena inteligentiška ignalinietė, užsukusi į redakciją, sakė: „Norėčiau ir spektaklius pamatyti, ir romansų pasiklausyti, ir A. Vilčinską po 20-ties metų išvysti, bet kad bilietams į visas pramogas mažiausiai šimto litų reikia. O jeigu eisi dviese, trise iš šeimos? Mano galva, mokamas pramogas reikia planuoti taip, kad per mėnesį jų būtų viena dvi, o ne penkios šešios“. Šią pastabą pažadėjome perduoti kultūros darbuotojoms.

Gražaus savaitgalio!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje