Skip to content

Pagirtina kudabiečių iniciatyva

Mamertas KRAPAUSKAS

Vasario mėnesį Česlovo kudabos pagrindinė mokykla dalyvavo projekte „Nedelsk“ ir surengė akciją „Tūkstantis gervelių“. Kaip MI papasakojo viena iš šios akcijos iniciatorių – Ignalinos visuomenės sveikatos biuro specialistė Irena Čeponinė – ištisą mėnesį mokyklos mokiniai klasių valandėlių metu ar laisvalaikiu aktyviai iš popieriaus lankstė miniatiūrines gerveles ir, padedant klasių vadovams, rinko informaciją apie pikčiausią žmonių sveikatos sutrikimo priešą – vėžio ligą, parengė plakatų apie jos atsiradimo priežastis bei profilaktiką, kurie kartu su gervelėmis buvo iškabinti mokyklos koridoriuje.

Pasak I. Čeponienės, gervė – nacionalinis Japonijos paukštis, nuo seniausių laikų simbolizuojantis laimę, turtą ir amžiną jaunystę. Šios šalies liaudies išmintis byloja – norint, kad išsipildytų norai ar siekiai, pageidautina išlankstyti tūkstantį gervelių, kurias, sujungę siūlais į juostas, dovanoja sergantiems žmonėms, kad jie kuo greičiau įveiktų ir sunkiausią ligą.

Rengiant šią akciją, buvo vadovaujamasi nerašyta, bet labai svarbia taisykle, kad su kiekviena liga kovotų vieninga komanda – medikai, pacientas ir jam artimi žmonės. Gaila, bet būna atvejų, kai pirmos stadijus vėžiu sergantys žmonės nusileidžia ligai, nors turi visas galimybes pagyti. Bet būna atvejų, kai įvyksta stebuklas, nes žmogus tvirtai tiki, jog pasveiks.

Medikė J. Čeponienė ir mokyklos biologijos mokytojas Kęstutis Vaitkevičius liko dėkingi visiems, kurie jiems padėjo šią akciją organizuoti ir atkakliai mokėsi lankstyti gerveles. Daugiausia jų išlankstė 7b klasės mokiniai, nes jų vadovė Agnė Lenard Levčenkienė jau mokėjo jas lankstyti, o be to turėjo gerą palaikymo komandą, kurios sudėtyje buvo kūno kultūros ir fizinio lavinimo mokytojos Rita Petrovaitė ir Danutė Gotovskienė.

I. Čeponienės teigimu, kai ji paklausė mokinių, ar ateityje bus siekiama šią akciją tęsti toliau ir siekti gervelių lankstymo rekordo, tai visi vieningai pasakė – taip.

K. Vaitkevičiaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here