Skip to content

Ekonomikos renginiuose ypač daug aktyvaus Ignalinos jaunimo

MI informacija

Dažnai girdime apie jaunųjų ignaliniečių sporto pasiekimus, matematikos ar dailės laimėtus konkursus, aktyvų dalyvavimą įvairiuose socialiniuose projektuose, bet retai kada išgirsi apie laimėjimus ekonomikos srityje.

Visko pradžia buvo mokslo metų viduryje Ignalinos rajono gimnazijoje vykusi rajoninė ekonomikos olimpiada, į kurią susirinko nedidelė mokinių grupelė išbandyti savo jėgas. Vieniems labai pasisekė ir iškart pateko į tolimesnį etapą (regioninę ekonomikos olimpiadą), o nepatekusieji nenukabino nosies ir viena jų dalis dar kartą užsiregistravo regioninėje olimpiadoje, kad išbandytų save, kita tik dar labiau kibo į ekonomikos mokslus, kad galėtų kažką pasiekti ateityje. Rezultatus jau turime. Šeštadienį Kaune, ISM vadybos ir ekonomikos universitete (ISM) vykusioje 18-oje Respublikinėje Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiadoje, kurioje savo jėgas išbandė šimtas geriausių šalies moksleivių,  pirmą kartą dalyvavo ir ignalinietis, Ignalinos rajono gimnazijos moksleivis Elvinas Valėnas.

Olimpiadoje moksleiviai rungėsi, atlikdami ekonominio mąstymo, mikro ir makroekonomikos, finansų ir rinkodaros uždavinius, vadybos situacijų sprendimus. Mokiniams rungiantis dviejuose olimpiados turuose, mokytojai, jaunieji žurnalistai ir svečiai buvo kviečiami į susitikimą su ISM rektoriumi, kuris kalbėjo apie vadybą ir ekonomiką šiuolaikiniame pasaulyje. Drauge buvo diskutuojama apie ekonomikos pamokų turinį ir mokymo būdus mokykloje.

Respublikinėje ekonomikos ir verslo olimpiadoje paskaitą apie vadybą ir verslą skaitė Nerijus Pačėsa.
Respublikinėje ekonomikos ir verslo olimpiadoje paskaitą apie vadybą ir verslą skaitė Nerijus Pačėsa.
Renginyje dalyvavo net trijų bankų ekspertai, kurie dalinosi savo žiniomis: „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė Odeta Bložienė kalbėjo apie tai, kaip moksleivius mokyti asmeninių finansų valdymo, „Nordea“ banko ekonomistas ir ISM doktorantas Žygimantas Mauricas pasakojo apie skirtingų požiūrių ekonomiką, o SEB banko šeimos ekspertė ir ISM doktorantė Julita Varanauskienė diskutavo apie finansinį intelektą.

Elvinas džiaugėsi, galėjęs dalyvauti šiame renginyje, kadangi tai buvo puiki proga išbandyti savo jėgas, gauti postūmį kitais metais vėl pasistengti patekti į Respublikinę ekonomikos ir verslo olimpiadą ir nenustoti siekti savo tikslų.

Šiais metais atsirado ypač aktyvi jaunimo grupelė, kuri pati ieško veiklos ir bando kiek tik galima daugiau aprėpti bei pažinti ekonomikos sritį. O kas aktyviai ieško, tas ir randa. Dvi mažos grupelės 2012 m. kovo 9 d. dalyvavo KTU (Kauno technologijų universitete) Ekonomikos ir vadybos fakultete organizuojamame penkioliktame respublikos inžinieriaus V. A. Graičiūno jaunųjų vadybininkų ekonomistų konkurse ir neliko paskutiniai, tarp dvidešimt penkių grupių užėmė 12 vietą, kuri tik dar labiau juos paskatino veikti. „Tikrieji ekonomikos, finansų, vadybos profesionalai yra tie, kurie geba turimas žinias suderinti su kūrybingumu. Kad ir koks pasikaustęs tam tikroje srityje žmogus būtų, be kūrybinio mąstymo jis gali išspręsti tik pažįstamus klausimus – kūrybingumas atveria alternatyvų pasaulį. Su smalsumu laukiame šalies geriausiųjų moksleivių mūsų ekonomikos ir finansų dialoge“, – sako ISM studijų dekanė prof. Viltė Auruškevičienė.

ISM universitete: kairėje – Simona Paškevičiūtė (rajoninėje ekonomikos ir verslo olimpiadoje užėmusi 1-ąją vietą), viduryje – Elvinas Valėnas, dalyvavęs respublikinėje olimpiadoje (regioninėje olimpiadoje užėmęs 1-ąją vietą), dešinėje – jų mokytoja Violeta Kreivėnienė.
ISM universitete: kairėje – Simona Paškevičiūtė (rajoninėje ekonomikos ir verslo olimpiadoje užėmusi 1-ąją vietą), viduryje – Elvinas Valėnas, dalyvavęs respublikinėje olimpiadoje (regioninėje olimpiadoje užėmęs 1-ąją vietą), dešinėje – jų mokytoja Violeta Kreivėnienė.
O ar žinote, kas tokie yra „Rykliukai“? Ne, ne vandens gyvūnai, tai ISM organizuojamo konkurso „I Seek More“ jaunųjų ignaliniečių reklaminis pavadinimas. „I Seek More“ tai paskaitų ciklas, supažindinantis dalyvius su rinkodaros pagrindais, lektoriai pasakoja apie reklamos tipus, reklamos poveikį visuomenei, sklaidos internete bei socialiniuose tinkluose svarbą. Ciklo metu dalyviai  dalyvaus 5 seminaruose, kuriuos sudarys teorinė ir praktinė dalys. Pirmoje seminaro dalyje moksleiviai turės galimybę  įgyti svarbių teorinių žinių, kurias vėliau taikys praktikoje, atlikdami įvairias komandines užduotis. Kiekvieno susitikimo pabaigoje geriausiai pasirodę bus apdovanoti projekto rėmėjų dovanomis. Jau įvyko dvi paskaitos. Mūsų „Rykliukai“ stengsis projekte tapti tikrais „Reklamos rykliais“. Linkime jiems sėkmės ir palaikome iš visos širdies, nes jie, tikėkimės, ne tik mūsų jaunoji ekonomikos ir vadybos dabartis, bet ir ateitis!

Gyvename mokslinės technologijos amžiuje ir mums reikia vis daugiau idėjų. Nebūkite abejingi, jei domitės ekonomika, verslo vadyba ar politika, netylėkite ir būsite tikrai išklausyti. Turime puikų pavyzdį – Ignalinos rajono gimnazijos mokinių grupelę, dalyvaujančią, visuose konkursuose, kurie tik juos sudomina ir pateikia naujų išbandymų.

Taip pat labai norime padėkoti už visą palaikymą ir paramą Ignalinos savivaldybei, švietimo ir sporto skyriui, Vidiškių gimnazijai!

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here