Skip to content

Subūrė saugios kaimynystės projektas

MI informacija

Šis projektas – tai bendruomenės paremta nusikaltimų prevencijos programa, kai kaimynai prižiūri ir rūpinasi vienas kito saugumu, kilnojama ir nekilnojama nuosavybe. Iniciatyviai ir labai noriai Aukštaičių g. daugiabučio namo bendrijos „Vėtrungė“ nariai, paskatinti savo kaimynės – aktyvios rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėjos Ramunės Stasiūnaitės, šį kovą susibūrė į bendrą būrį, kurio tikslas – saugi aplinka, budrūs kaimynai. Šiai bendrijai vadovauja Leta Kalinauskaitė, kuri ignaliniečius paragino, bendradarbiaujant su policijos pareigūnais, tapti savo ir kitų turto sergėtojais.

„Esame ne kartą pastebėję, kad mūsų daugiabučio laiptinėse (nors durys su kodine spyna) vaikšto visai nematyti, nepažįstami žmonės. Vieni kažko teiraujasi, kiti, ištiesę delną, prašo „padėti pamaitinti vaikus“, treti skambina į kiekvienas duris ir klebena durų rankenas, tarsi norėdami įsitikinti, ar gerai užrakintos durys. Tai, be abejonės, gąsdina ne vieną, verčia susimąstyti apie savo ir savo nuosavybės saugumą. Tai verčia ieškoti kitokių savisaugos būdų. Todėl bendrijos nariai džiaugdamiesi sutiko žinią, kad name kuriama saugios kaimynystės grupė.

Žmonės nusprendė būti budresni, drąsesni ir ne tik atidžiau prižiūrėti namą, saugoti savo butus, informuoti apie svetimus žmones, lūkuriuojančius prie durų, bet ir prižiūrėti, kas dedasi šalia namo – jeigu kaimyno automobiliui daroma žala, taip pat nuspręsta reaguoti, pranešti automobilio savininkui ir policijos pareigūnams“, – džiaugėsi bendrijos pirmininkė L. Kalinauskaitė.

Namo gyventojai ir apylinkės inspektorė užpildė „namelių“ schemas, kuriose nurodyta būtiniausia informacija apie kaimynus bei apylinkės inspektorių, pasikeitė kontaktiniais duomenimis.

„Mano galva, tai padės ne tik saugoti vieniems kitus, kurti darnią visuomenę, jaukią ir saugią gyvenimo aplinką. Svarbu ir tai, kad žmonės, metų metus gyvendami toje pačioje laiptinėje ir elgdamiesi lyg nepažįstami, pagaliau ims bendrauti, dalintis patirtimi. Esu įsitikinusi, kad visoje Lietuvoje ir kiekviename name įsikūrusi tokia saugios kaimynystės grupė pagaliau suteiks šansą mūsų susvetimėjusiai visuomenei būti aktyvesnei, bendrauti, bendradarbiauti ir kiekviename žmoguje atrasti draugą ar bendramintį…“, – kalbėjo bendrijos pirmininkė L. Kalinauskaitė.

Policija ir toliau skatina kurti saugią aplinką, darniai bendrauti ir bendradarbiauti su kaimynais.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here