Skip to content

Dėmesio! Keičiama skubios pagalbos tarnybų iškvietimo tvarka

Daugelis iš mūsų dar yra įpratę ugniagesius gelbėtojus, policiją ir medikus laidiniais telefonais išsikviesti iki šiol veikiančiais senaisiais telefono numeriais 01, 02, 03, „Omnitel“ tinkle – 101, 102, 103, „Bitės“ ir „Tele2“ tinkluose – 011, 022, 033. Kurį laiką senaisiais pagalbos numeriais dar bus galima išsikviesti atitinkamą skubios pagalbos tarnybą, tačiau ateityje, išplėtus Bendrojo pagalbos centro veiklą visoje Lietuvoje, skambučiai šiais numeriais bus siunčiami į numerį 112.

Šis Bendras pagalbos telefono numeris pradėjo veikti jau nuo 2004 m., kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. Jį administruoja Bendrasis pagalbos centras, o mūsų rajone dar ir policija. Iki šiol skambinant numeriu 112, atsiliepdavo rajono policijos operatorius.

Kaip MI informavo Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Anatolijus Ostrauchas, nuo balandžio 2 d., skambindami numeriu 112, jau gali atsiliepti ne policija, o Utenoje pradedantis veikti Bendrosios pagalbos centras, todėl nereikėtų nustebti ar nepasimesti. Jokių miestų, rajonų ar kitokių kodų prieš 112 numerį rinkti nereikia ir jis nemokamas. Reikia tik būti kantriems ir palaukti, kol operatorius atsakys į Jūsų skambutį. Jeigu po kelių kvietimo signalų atsiliepiant operatoriaus nesulaukiate, jokiu būdu nenutraukite pradėto skambučio ir neskambinkite iš naujo. Dar kartą pakartotas skambutis bus laikomas nauju ir nukeltas į skambučių eilės pabaigą, todėl prisiskambinimo laikas gali pailgėti.

Pasak A. Ostroucho, atsiliepus operatoriui, prisistatykite bei trumpai ir aiškiai pasakykite kas ir kam atsitiko. Būtina nurodyti vietą – rajoną, seniūnijos kaimą ar miesto gatvės pavadinimą, taip pat namo ir buto numerį, kur reikalinga skubi pagalba. Jei pavojinga situacija susiklostė kitoje, nei Jūs skambinate, vietoje – nurodykite ir to įvykio vietą. Būtina trumpai ir aiškiai atsakyti į visus operatoriaus klausimus. Nepadėkite telefono ragelio ar neišjunkite mobiliojo telefono, kol operatorius pasakys, kad pokalbis baigtas. Svarbu, kad pasibaigus pokalbiui, nebūtų užimta telefono linija.

Kaip minėjau, kurį laiką atitinkamą pagalbos tarnybą dar bus galima išsikviesti senaisiais pagalbos numeriais, tačiau ateityje, išplėtus Bendrosios pagalbos centro veiklą, visoje Lietuvoje skambučiai šiais numeriais bus siunčiami į numerį 112. Vėliau Vyriausybės nustatyta tvarka visi senieji numeriai bus panaikinti.

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje