Skip to content

Pasirašyta sutartis su Lietuvos mokslų akademija

MI informacija

Kovo 27 d. Ignalinos rajono savivaldybės meras Bronis Ropė, įgaliotas rajono savivaldybės tarybos, pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentu akademiku Valdemaru Razumu. Sutarties preambulėje rašoma, kad abi šalys siekia plėtoti bendrą ateities viziją atitinkantį bendradarbiavimą tarp Lietuvos mokslų akademijos ir Ignalinos rajono savivaldybės bendruomenių. Numatoma remti abiejų šalių atstovų ryšius, iniciatyvas, atveriančias galimybes kartu įsitraukti į tarptautines, ypač ES programas ir įgyvendinti konkrečius projektus, plėtoti kultūrinį bendradarbiavimą, naudojant LMA mokslinį potencialą spręsti rajonui aktualius kultūrinius, pilietinius, socialinius, ekonominius bei techninius klausimus, rengti edukacinius projektus, konferencijas, kitus renginius, remti Ignalinos specialistų profesinės kvalifikacijos kėlimą ir kt.

Oficiali pasirašymo ceremonija vyko Lietuvos mokslų akademijos rūmuose, didžiojoje konferencijų salėje. Tą dieną kaip tik vyko LMA visuotinis narių susirinkimas, už įvairius mokslinius darbus diplomais ir premijomis buvo apdovanoti akademijos laureatai, skaityti pranešimai. Vienas iš sesijos darbotvarkės klausimų – sutarties pasirašymas.

„Mūsų savivaldybei šis bendradarbiavimas labai svarbus. Esam atviri naujoms idėjoms ir bendrai veiklai. Stengsimės, kad ji būtų įdomi ir naudinga abiems pusėms“, – pasirašęs sutartį sakė meras B. Ropė. Renginio dalyviams jis pristatė Ignalinos kraštą, jo išskirtinumą, kalbėjo apie Aukštaitijos nacionalinį parką, vandens turizmą, žiemos sportą ir pramogas, taip pat apie planuojamas sveikatinimo paslaugas, gydomojo dumblo ir mineralinio vandenio panaudojimą. Šioje srityje, pasak mero, ypač reikalinga mokslininkų pagalba bei patarimai.

Grupė mokslininkų jau lankėsi rajone ir domėjosi profesoriaus Adomo Hrebnickio muziejumi Rojuje, įžymaus pomologo atminties ir darbų išsaugojimu. Tikimasi, kad LMA prisidės puoselėjant šį unikalų kampelį. Meras kalbėjosi su keletu mokslininkų (akademiku Feliksu Ivanausku, prof. Benediktu Juodka ir kt.), kurie nuoširdžiai džiaugėsi sutarties pasirašymu ir siūlė savo pagalbą plėtojant bendradarbiavimą.

V. Razumui padovanota Ignalinos tautodailininko Gintaro Černiaus skulptūrėlė „Draugystė“.
V. Razumui padovanota Ignalinos tautodailininko Gintaro Černiaus skulptūrėlė „Draugystė“.
Meras B. Ropė sutarties pasirašymo proga Lietuvos mokslų akademijos prezidentui V. Razumui padovanojo Ignalinos tautodailininko Gintaro Černiaus sukurtą medinę skulptūrėlę „Draugystė“. V. Razumas merui įteikė įrėmintą LMA nuotrauką bei įvairių mokslo sektorių apžvalgų rinkinį. Ceremonijoje taip pat dalyvavo rajono savivaldybės administracijos Verslo ir savivaldybės nuosavybės skyriaus vedėjas Ričardas Trimonis.

Sutarties įgyvendinimą koordinuos rajono mero pavaduotojas Henrikas Šiaudinis ir Lietuvos mokslų akademijos narys korespondentas, mokslinis sekretorius Domas Kaunas.

Bendradarbiavimo sutartis su LMA yra pasirašę dar keturios savivaldybės: Anykščių ir Šilutės  rajonų, Panevėžio ir Druskininkų miestų.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here