Skip to content

„Chebra“ „pavarė“ – iškovojo aukso medalius

Šeštadienį Ignalinos sporto ir pramogų arenoje baigėsi beveik du mėnesius užsitęsusios rajono vyrų krepšinio pirmenybės, kurios padovonajo žiūrovams daug įdomių akimirkų. Šiemet pirmenybėse dalyvavo 8 komandos, kurios pradžioje rungtyniavo dviejuose pogrupiuose, o po to tęsė kovas atkrintamosiose varžybose. Po jų paaiškėjo keturios stipriausios komandos, kurios varžėsi dėl rajono čempiono vardo.

Burtai lėmė, kad jau pirmajame pusfinalyje į kovą stojo daugkartiniai pirmenybių laimėtojai – „Savanorio“ ir „Žuvėdros“ krepšininkai. Jų dvikova visuomet vyksta permainingai ir jos baigtis būna nenuspėjama. Šįkart „Savanorio“ komandos vadovams pavyko surinkti visus stipriausius žaidėjus, kai „Žuvėdros“ vadovas Petras Mačiulis ir vyr. treneris Albertas Cicėnas apgailestavo, kad varžybos surengtos nepatogiu laiku, todėl dėl užimtumo darbe ir traumų kai kurie pagrindiniai žaidėjai į varžybas atvykti negalėjo. Stebint komandas, pasirodžiusias aikštelėje, iš anksto buvo akivaizdu, kad šių metų „Mūsų Ignalinos“ laikraščio taurės laimėtojams „Žuvėdros“ krepšininkams varžovus įveikti bus nelengva. Taip ir atsitiko. Nors žaisdama nepilnos sudėties komanda rungtyniavo atsidavusiai, bet pralaimėjo rungtynes 86:95, o tuo pačiu prarado galimybę kovoti finale.

Kito pusfinalio varžybos tarp „Chebros“ ir „Slibinų“ komandų taip pat vyko permainingai ir įdomiai. Visą laiką žaidimo iniciatyvą kontroliavo „Chebroje“ rungtyniavę broliai Andrius ir Vidas Braziuliai, komandos vadovas Egidijus Kazimėrėnas, taip pat Dmitrijus Meškevičius, Mantas Janonis ir kiti. Jaunieji aukštaūgiai, bet mažiau patyrę „Slibinai“ pusfinalio rungtynes pralaimėjo 74:89. Tad „Chebros“ komanda, kuri ankstesnėse pirmenybėse gynė UAB „Dagesta“ garbę, pirmą kartą iškovojo teisę rungtyniauti finale. „Slibinų“ laukė rungtynės dėl bronzos medalių su „Žuvėdros“ komanda.

Būtent šeštadienį šių dviejų komandų krepšininkai pirmieji ir pasirodė aikštelėje, bandydami gausiai susirinkusių žaidėjų akivaizdoje įrodyti, kurie yra vertesni bronzos medalių.

Užbėgant įvykiams už akių tenka pasakyti, kad daugelis žiūrovų, pamatę, jog „Žuvėdros“ gretose pasirodžius vos 7 žaidėjams, iš anksto patikėjo „Slibinų“ pergale. Ši komanda jau nuo rungtynių pradžios ėmė pirmauti. Trečiajame ketvirtyje vienu metu ji buvo įgijusi net 10 taškų persvarą. Matyt, kaip dažnai atsitinka, jos žaidėjai per anksti patikėjo pergale. „Žuvėdros“ treneriui A. Cicėnui komandą pavyko nuteikti žaidimui ir atsilikimas tirpo akyse. Paskutinėmis minutėmis žaidimo iniciatyva jau priklausė „Žuvėdrai“, o galutinį tašką padėjo komandos lyderis Modestas Krasauskas, iš eilės pelnęs net tris tritaškius ir taip varžovus pasiuntęs į nokdauną. Tad pergalę išplėšė „Žuvėdra“ – 83:79, ir laimėjo pirmenybėse trečiąją vietą. Prie šios pergalės svariausiai prisidėjo M. Krasauskas, pelnęs net 34 taškus, 18 taškų į savo sąskaitą įsirašė Marius Kupetys, o Gytis Meškauskas pelnė 16 taškų. Užtikrintai centro puolimo pozicijoje rungtyniavo ir po naktinės pamainos aikštelėje pasirodęs aukštaūgis Mindaugas Ragauskas. Gynyboje atsidavusiai žaidė Vaidas Kindurys ir Igoris Galkinas.

Finalinės rungtynės tarp „Savanorio“ ir „Chebros“ komandų buvo pirmenybių pabaigtuvių puošmena. Dar prieš šias rungtynes „Savanosio“ vadovai buvo nusiteikę, kad daugkartiniams čempionams turėtų pavykti apginti pernai iškovotą šį vardą. Bet jau rungtynių pradžia pradėjo klostytis ne jų naudai. Pirmajame ketvirtyje varžovai sukaupė 9 taškų persvarą, kuri išliko ir iki didžiosios pertraukos. Po jos „Savanoris“ pakilo į lemiamą kovą. Ypač aktyviai ir rezultatyviai pradėjo žaisti Tomas Markevičius, Darius Dubaka, Marius Valkauskas bei Donatas Janavičius, kurių dėka pavyko atsilikimą likviduoti. Paskutinės rungtynių minutės klostėsi permainingai, bet lemiamu momentu patikimai sužaidė „Chebros“ puolėjai Mindaugas Gelžinis, Vidas Braziulis ir Dmitrijus Meškevičius bei Lukas Šebelskis, kurių dėka rungtynių baigtis jau nekėlė abejonių. Tad teisėjams beliko paskelbti galutinę „Chebros“ pergalę įtikinama 17 taškų persvara – 87:70.

„Chebros“ komanda, debiutavusi tokiu kiek neįprastu pavadinimu, pirmą kartą laimėjo rajono pirmenybes, aukso medalius ir čempionės vardą. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė V. Braziulis ir D. Meškevičius, pelnę po 20 taškų. Prie pergalės svariai prisidėjo ir kiti komandos žaidėjai, tarp jų Andrius Braziulis, Mantas Janonis, E. Kazimėrėnas, L. Šebelskis ir M. Gelžinis. Šie krepšinio entuziastai, kurių daugumą sudarė mūsų krašto atstovai, be rėmėjų pagalbos subūrė tokią stiprią komandą, kuri pelnytai šventė pergalę.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje