Skip to content

Visi su vienu, vienas su visais!

MI informacija

Daugelis mokinių jau žinojo, o dalis dar tik sužinos, kad visai neseniai VšĮ „Vaikų linija“ kovo 19–23 d. organizavo akciją „Savaitė be patyčių“. Daugėliškio vidurinė mokykla taip pat neliko abejinga šiai kilniai idėjai ir pakvietė dalyvauti minėtoje akcijoje.

„Savaitę be patyčių“ papildė keli įdomūs reikalavimai: 5 dienos, 5 spalvos, 5 geri darbai. Šie visi penketukai turėjo savąją reikšmę. Kiekvieną savaitės dieną mokyklos administracija, mokiniai bei mokytojai privalėjo akcentuoti tos dienos spalvą ar jos kokią detalę. Žinoma, šis aprangos akcentas didžiausią džiaugsmą kėlė mokyklos mažiausiems mokinukams.

Pirmąją savaitės dieną, kovo 19-ąją, dominuojanti spalva buvo raudona. Galbūt ne kiekvienas moksleivis turėjo su savimi detalę ir akcentavo raudoną spalvą, bet mokytojai pasistengė dėvėti kažką raudonos spalvos. Per pertraukas klausėme muzikos kartu su mokiniais, pagyvinome mokyklos koridorius bei jos aplinką, taip pat vyko kūrybinė akcija 6, 8, 10 klasėse, piešėme plakatus, kurie turėjo atspindėti šios savaitės akciją. Pirmosios dienos geras darbas – negailėti šypsenų. 

Antrąją dieną dominuojanti spalva buvo žalia. Geras darbas nepamiršti padėkoti draugams, mokytojams, dažniau sakyti žodį „ačiū“. Taip pat 11–12 klasių mokiniai skaitė paskaitėlę 1–2 klasės mokiniams tema „Nebūk patyčių auka“, o su 3–4 klasės mokiniais diskutavome kartu su šios klasės auklėtojomis. Mažieji turėjo galimybę pažiūrėti mokinių suvaidintą mokomąjį filmuką apie patyčias ir jų pasekmes, o po to aptarti ir kartu padiskutuoti.

Trečiadienį, įsibėgėjus akcijai „Savaitei be patyčių“, Daugėliškio vidurinėje mokykloje vyravo  geltona spalva. Kūno kultūros mokytojas Mindaugas Trinkūnas padėjo suorganizuoti sporto šventę. Šios dienos geras darbas – nesiginčyk su mokytojais. Tai akcentavome dėl to, kad mokyklos administracija bei mokytojai varžėsi su mokiniais. Vyko estafetės, kvadrato varžybos, baudų metimai, bet visgi nugalėjo draugystė ir supratimas vieni kitų atžvilgiu.

Ketvirtąją akcijos dieną dominavo mėlyna spalva. Ketvirtadienį vyko 5–11 klasių mokinių  susitikimai – pamokos su psichologu Antanu Grigu, jų metu buvo diskutuojama apie patyčias bei būdus, kaip jų išvengti.

Ši spalva simbolizavo ir tą dieną mokykloje minimą Vandens dieną. Po pamokų susirinkome į aktų salėje vykusį renginį. Čia prisiminėme ir Žemės dienos istoriją. 7 klasės moksleiviai deklamavo eilėraščius, po jų vyko viktorina, laimėtojai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Paskutiniąją „Savaitės be patyčių“ dieną, penktadienį, mokykloje vyravo balta spalva. Galima teigti, kad mokyklos bendruomenė atrodė išties solidžiai ir elegantiškai.

Prie šios savaitės organizavimo prisidėjo dauguma mokinių, kurie rimtai žiūrėjo į šią problemą, ieškojo sprendimo būdų. Mokiniai akcentavo, kad kiekvienas kuris nori kažką pakeisti ir pasaulį padaryti geresnį, turi pradėti nuo savęs.

Svarbiausia, kad akcija „Savaitė be patyčių“ netapo tik žodžiais. Tikimės, kad bent dalis mokinių į savo širdis įsileido didžiausias vertybes: toleranciją, supratimą, draugiškumą bei meilę kitam.

Akciją užbaigėme šypsena bei šūkiu: „Visi su vienu, vienas su visais!“

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje