Skip to content

Ignalina jau ragauja vietinį mineralinį vandenį

Suvenyriniai butelaičiai su „ignalinska mineralka“.
Suvenyriniai butelaičiai su „ignalinska mineralka“.

Jonas BALTAKIS

Kai 2007 m. Ignalinai, Strigailiškiui ir Palūšei buvo suteiktas kurortinės teritorijos statusas, ties juo nesustota. Savivaldybė toliau atlieka namų užduotis, visus reikalingus darbus, kad gauti tikro kurorto vardą. Kaip Birštonas ar Likėnai. O tam būtina turėti sanatoriją, teikti sanatorines gydymo paslaugas, plėtoti jų infrastruktūrą. Atlikus kontrolinius tyrimus, rasta mineralinio vandens ir gydomojo purvo. Beliko šiuos gamtos išteklius įsisavinti.

Praėjusią savaitę baigti pagrindiniai mineralinio vandens gręžinio įrengimo darbai, vykę nuo pernai rudens. Įsigręžus į 460 m gylį, pasiektas sūraus mineralinio vandens sluoksnis. Išgautas sūrymas, kurio mineralizacija yra apie 40–50 gramų litre. Tai, buitine kalba šnekant, panašu į stiprų sūrymą, šeimininkių daromą rudenį agurkams raugti. Savivaldybė skuba sužinoti tikslų druskų kiekį, taip pat cheminę vandens sudėtį, kokioms ligoms gydyti jis gali būti tinkamas. Todėl išgauto sūrymo mėginiai jau išvežti į Vilnių laboratoriniams tyrimams atlikti. Jų rezultatai turėtų būti žinomi kitą savaitę. „Iškart laboratorijoje buvo patikrinta, ar išgautame sūryme nėra sieros. Tai apsunkintų vandens vartojimo galimybes. Laborantai, atlikę tyrimus, patikino, kad sieros nėra ir vanduo tiks gydymui“, – vakar MI sakė UAB „Ignalinos vanduo“ direktorius Valentas Šimonis. 

Sūrymą planuojama panaudoti mineralinio vandens vonioms, o jį atskiedus gėlu vandeniu – pilstyti į butelius. Mineralinio vandens ir Velniadvario ežerėlyje (Smėlynės miške) rasto gydomojo purvo vonias ketinama įrengti laisvose ligoninės patalpose ir SPA centre – čia bus teikiamos sveikatinimo paslaugos. Tikimasi, kad verslininkus sudomins mineralinio vandens pilstymo bei sveikatos turizmo galimybės. Prie gręžinio jau numatyta vieta gamybinėms patalpoms, atliekami parengiamieji darbai, rengiami detalieji planai. Gręžinys įrenginėjamas šalia UAB „Ignalinos vanduo“ gamybinės bazės (senojoje miesto vandenvietėje), nuo 2011 m. lapkričio darbus čia vykdo Vilniaus UAB „Artva“.

Šios bendrovės gręžėjas Petras Šimkus MI sakė, kad jie darbus Ignalinoje jau baigia. Čia užtruks dar dvi savaites, kol bus plaunami gręžinio vamzdžiai. Pirmas žemės paviršiuje pasirodęs vanduo buvo neskaidrus, plaunant vamzdynus jis kasdien skaidrėjo ir dabar jau jo pagal spalvą neatskirsi nuo paprasto geriamo vandens. Pasak P. Šimkaus, sunkiausia buvo prasiskverbti pro itin kietą pilkos spalvos sluoksnį, kurio storis buvo apie 300 m.

Rajono mero Bronio Ropės rankose – pirmas mineralinis vanduo iš Ignalinos gręžinio.Ateities perspektyvas ir gražias viltis puoselėjanti Ignalina laukia investuotojų, norinčių vystyti sanatorinio gydymo sritį, turizmo, pramogų ir sveikatinimo paslaugų verslą. Mieste suformuoti ir verslui siūlomi devyni sklypai, kurie skirti  sveikatos, turizmo, poilsio, pramogų bei gyvenamosios paskirties objektų statybai.

Taigi Ignalina savo mineralinį vandenį jau turi. Kai jis, sukūrus visą infrastruktūrą, bus pradėtas pilstyti kaip geriamas mineralinis vanduo, jam reikės pavadinimo ar pavadinimų. Dėmesio! „Mūsų Ignalina“ skelbia mineralinio vandens pavadinimo konkursą. Prie savo pasiūlymo nepamirškite parašyti pavardės ir adreso, kur gyvenate, ar bent savo telefono. Jeigu Jūsų pasiūlytas pavadinimas „prigytų“, Jūsų lauktų dovanos. Jų gautų ir gražiausių, originaliausių pavadinimų siūlytojai. Rašykite mums el. pašto adresais: mi@mignalina.lt, jonas@mignalina.lt. Laukiame Jūsų pasiūlymų.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here