Skip to content

Saugaus eismo dienos renginiuose pareigūnams talkino Amsis

MI informacija

Balandžio 6-ąją Lietuvoje minėta Saugaus eismo diena. Ignalinos r. policijos komisariato pareigūnai tądien nuo pat ankstyvo ryto priminė vaikams ir suaugusiems apie šią dieną ir kvietė ypatingą dėmesį skirti vaikų saugumui gatvėse ir keliuose visus metus. Pareigūnai kartu su policijos bičiuliu Amsiu pasitiko atvykstančius tėvelius ir jų vaikus į Ignalinos mokyklą-darželį „Šaltinėlis“, taip pat atkreipė dėmesį, ar saugiai tėveliai veža automobiliuose savo vaikučius.

Pastebėta, kad nors ir yra automobiliuose įrengtos specialios vietos sėdėti vaikams, tačiau tėveliai pamiršta prisegti vaikus saugos diržais ar net drįsta vežti darželinukus priekinėje automobilio sėdynėje.

Artėjant Saugaus eismo dienai, policijos bičiulis ir pareigūnai tik draugiškai priminė Kelių eismo taisykles, už pažeidimus nerašė administracinių teisės pažeidimų protokolų.  Pasižadėjusiems visada laikytis Kelių eismo taisyklių, dovanojo ypatingus Kelių policijos 80-čiui skirtus saldainius.

Balandžio 5-ąją Ignalinos pareigūnai kartu su Amsiu aplankė daug rajono švietimo įstaigų: Ignalinos mokyklą–darželį „Šaltinėlis“, jo Didžiasalio ir Vidiškių skyrius, Ignalinos Česlovo Kudabos pagrindinę mokyklą, Ignalinos r. gimnaziją, Didžiasalio „Ryto“ vidurinę mokyklą, Vidiškių gimnaziją, Daugėliškio vidurinę mokyklą, Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centrą ir Daugėliškio vaikų globos namus.

Nors rajono įstaigos mokinukus yra išleidusios šventinių atostogų, tačiau mokyklų administracija, darželinukai ir globos namų auklėtiniai labai džiaugėsi Amsio apsilankymu: laikė jį už letenos, kartu fotografavosi, tiesiog nepaleido jo iš akių, noriai patys klausinėjo ir klausėsi naudingų patarimų vaikams bei patys didžiavosi animacinio filmuko herojaus patarimais, kuriuos dažnai stebi ir moka atmintinai.

Susitikimų metu jauniesiems piliečiams pareigūnai papasakojo, kaip taisyklingai pereiti gatvę, kur galima žaisti ar važinėtis dviratuku, kaip taisyklingai naudoti saugos priemones (šalmą, segėti atšvaitą, šviesą atspindinčią liemenę).  Priminė, kad savo turtą reikia saugoti, nepalikti nesaugomoje vietoje neprirakintų  dviračių.

Prieš artėjančią šventę pareigūnai visoms rajono švietimo įstaigoms išdalijo Saugaus eismo dienai pagamintus Lietuvos kelių policijos tarnybos plakatus „Svarbiausia saugumas kelyje“, kuriuose užfiksuota istorinė ir šių dienų Kelių policija.

Po turiningos kelionės policijos pareigūnai žavėjosi, kad darželiuose ir globos namuose vaikai jau nuo mažens yra mokomi saugaus eismo, jie žino, kad įsėdus į automobilį reikia prisisegti saugos diržus, ir kad tamsiu paros metu reikia segėti atšvaitą. „Juk mažųjų apsauga keliuose didele dalimi priklauso nuo suaugusiųjų atsakomybės ir atidumo, aprūpinant vaikus eismo saugos priemonėmis. Be to, saugus, budrus ir mandagus elgesys gatvėse yra puikiausias pavyzdys mūsų jauniems piliečiams“, – sakė pareigūnė.

Būkite atsargūs kelyje!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here