Skip to content

Ceikinių mokyklos likimas – mokinių tėvų rankose

Pastaruoju metu į mūsų laikraščio redakciją kreipėsi kai kurie Ceikinių seniūnijos gyventojai, prašydami padėti išsiaiškinti, ar rajono vadovai tikrai yra nusprendę ir ruošiasi uždaryti dar iki šiol Ceikinių mokykloje veikiančias 5–8 klases.

Kaip žinia, prieš kurį laiką ši mokykla buvo reorganizuota į Ignalinos Česlovo Kudabos pagrindinės mokyklos skyrių. Praėjusią savaitę, atsiliepdama į sklindančias kalbas, čia lankėsi Č. Kudabos pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja Birutė Čeponienė ir pabandė kartu su Ceikinių mokyklą lankančių mokinių tėvais aptarti šios mokyklos 5–8 klasių išlikimo perspektyvas. Pasak viešnios, pastaruoju metu vieni tėvai savo atžalas po pradinių klasių baigimo toliau mokytis pradėjo leisti į Č. Kudabos pagrindinę mokyklą, o kai kurie jų ir į šios mokyklos pradines klases. Dėl to sumažėjus Ceikinių mokykloje mokinių skaičiui, 5–6 ir 7–8 klases teko reorganizuoti į dvi jungtines klases. Bet ir jos yra neskaitlingos, mokosi vos 18 mokinių. Todėl jų išlaikymui neužtenka pernelyg mažo mokinio krepšelio, tad jis papildomas iš bendro pagrindinės mokyklos „katilo“.

Bet ne vien tai svarbu. Jungtinėse klasėse besimokantys mokiniai negali įsigyti tiek mokslo žinių, kiek privalėtų. Tie mokiniai, kurie siekia tvirtesnių žinių, jau yra apsisprendę mokykliniais autobusėliais ar reisiniais autobusais važiuoti į Ignaliną. Be abejo, kad čia jiems atsiveria geros galimybės dalyvauti įvairiose užklasinėse veiklose. Tie, kurie važinėti į pamokas kasdien nepageidauja, gali pasinaudoti bendrabučiu. Jame sudaromos geros gyvenimo sąlygos ir palikoma reikiama drausmė, tad tėvams nevertėtų nerimauti.

Su tėvais kalbasi Č. Kudabos pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja Birutė Čeponienė (kairėje) ir Ceikinių skyriaus vedėja Ona Martinėnienė.
Dėl pernelyg mažo mokinių skaičiaus, nelengva išlaikyti ir mokyklos 19 žmonių personalą. Juk 5–6 ir 7–8 klasių likimas priklauso ne dėl to, kad vaikams kažkas nepatinka, o tik dėl mokinių stygiaus. Todėl patys jų tėvai gali apsispręsti, kur geriau jų vaikams mokytis, nes tam tikslui yra sudaromos geros sąlygos ir tuo reikėtų pasinaudoti. Pavyzdžiui, kai Linkmenyse buvo uždaroma mokykla, tai jos mokiniai ir tėvai vieningai sutiko važinėti į Ignaliną, nors atstumas jiems yra didesnis, nei Ceikiniams.

Susitikime tėvai pareiškė daug įvairių ir skirtingų nuomonių bei nuogąstavimų dėl to, kad tektų jų vaikams važinėti į Ignaliną. Tačiau bendro sutarimo susirinkime nebuvo pasiekta. Pasiūlyta visiems galvoti, kur jų vaikams geriau būtų mokytis.

Kaip MI sakė savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Lisauskienė, aliarmo dėl Ceikinių mokyklos likimo nereikia daryti, nes savivaldybė nesiruošia dar naikinti 5–6 ir 7–8 klasių. Jeigu tik patys mokinių tėvai tarpusavyje susitars, kad šiose klasėse būtų sukomplektuotas reikiamas mokinių skaičius, tai jos ir toliau egzistuos. Pradinės klasės išliks bet kokiu atveju ir dėl to tėvams nerimauti nereikia. Be abejo, kad nelengva našta tenka Č. Kudabos pagrindinei mokyklai, kuriai dalį savo mokinio krepšelio tenka skirti Ceikinių mokyklos išlaikymui. Dėl to pyksta mokyklos mokytojai ir profsąjunga. Jeigu tėvai vieningai pasakys, kad jų vaikai mokytųsi Ceikiniuose, tai minėtos klasės ir nebus uždaromos. Žodžiu, Ceikinių mokyklos likimas priklauso nuo pačių tėvų susitarimo.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje