Skip to content

Po renovacijos duris atvėrė balti namai prie miško

MI informacija

Ignalinos mokykla–darželis „Šaltinėlis“ įgyvendino europinį projektą „Nestacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros gerinimas Ignalinos rajone“, kurio metu buvo renovuotos Dienos socialinės globos skyriaus patalpos, sutvarkyta aplinka, įsigyta baldų, reikalingos įrangos. Šiame skyriuje lavinami kompleksinę negalią turintys vaikai ir jaunuoliai iki 21-erių metų.

Šventiniame skyriaus atidarymo renginyje dalyvavo projekto įgyvendintojai, rajono meras Bronis Ropė, administracijos direktorius Rimantas Mačys, direktoriaus pavaduotojas Vidas Kreivėnas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Lisauskienė, miesto seniūnas Valentinas Rumbutis ir kiti svečiai. Apžiūrėjus gražiai sutvarkytą teritoriją, prieš įeinant į vidų, meras Bronis Ropė ir mokyklos–darželio direktorė, projekto vadovė Alytė Zakarauskienė perkirpo simbolinę juostelę.

Vėliau visi galėjo įsitikinti, kaip maloniai nuteikia Dienos socialinės globos skyriaus interjeras. Dabar čia yra 3 lavinamosios klasės, 3 miegamieji, medicinos kabinetas, sporto salė, virtuvė ir kitos specialios patalpos. Vyrauja ramios, šviesios spalvos. Įsigyta minkštų spalvingų baldų, spintų, lentynų, reguliuojamų stalų, klasėse yra modernios lentos, kompiuterinė technika. Nupirkta buitinės technikos, du treniruokliai bei labai reikalingų  terapinių lavinamųjų priemonių. 

Projekto darbų pabaigos proga organizuota konferencija, kuri pradėta koncertu. Renginio dalyviams šoko ir dainavo mokytojos Vidos Ksenzovienės paruošti mokyklos-darželio „Šaltinėlis“ vaikučiai ir gražiais nameliais prie miško besidžiaugiantys Dienos skyriaus auklėtiniai kartu su muzikos vadove Danguole Girdziušiene bei auklėtoja Janina Ragaišiene. Po koncerto svečiams vaikai įteikė pačių padarytus darbelius – įvairiaspalvių gėlių kompozicijas. Kaip sakė auklėtoja, visi labai laukė, kada galės sugrįžti į renovuotas patalpas, o belaukdami kūrė dovanėles.

Visus pasveikinusi projekto vadovė A. Zakarauskienė apžvelgė projekto eigą, pasidžiaugė jo rezultatais. Ji sakė, kad statybos darbai prasidėjo tik 2011 m. spalį, todėl visi dėkingi statybininkams – Visagino UAB „Evikonas“ už greitą ir kokybišką darbą. Projekto įgyvendinimui buvo skirta 920 tūkst. Lt, apie 200 tūkst. Lt pavyko sutaupyti. Pasidžiaugta ne tik gražiomis patalpomis, bet ir nauja transporto priemone – autobusiuku, kuriame yra specialios vietos vežimėliams. Darbai vyko ne tik pastato viduje, gražiai sutvarkyta ir jo aplinka, įrengta apsaugos sistema, pastatyta poilsio ir žaidimų aikštelė, teritorija aptverta tvora. „Puiku, kad Ignalinoje yra toks centras, kad negalią turintys vaikai yra lavinami, jais nuoširdžiai rūpinamasi, kad tėveliai gali gauti labai reikalingą socialinę pagalbą. Tikimės sulaukti ir daugiau vaikučių. Jei žinote, kam reikalinga mūsų pagalba, praneškite…“, – sakė A. Zakarauskienė. Direktorė dėkojo visiems, prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo: rajono vadovams, konsultantams, mokyklos-darželio darbuotojams, tėveliams, kurie neprieštaravo dėl laikinų nepatogumų. Kol vyko darbai, skyriaus vaikai glaudėsi vienoje grupėje, kitos dvi mažųjų grupės buvo sujungtos. Šiek tiek ankštokai pagyvenus, įkurtuvės tapo dar linksmesnės.

Rajono meras B. Ropė sakė, kad labai svarbu, jog šis projektas yra socialinės srities ir tiesiogiai veikia žmogų, jo gyvenimo kokybę. „Gerai, kad pats įstaigos vadovas atsakingas už visus darbus, nes jis geriausiai žino, ką reikia padaryti, ką nupirkti“, – džiaugėsi projektą įgyvendinusių žmonių darbu meras. Pastebėta, kad netoli esančiame rajono poliklinikos pastate jau greitai įsikurs Socialinių paslaugų centras, Visuomenės sveikatos biuras, todėl ir šiam skyriui atsiras naujų veiklos būdų ir paslaugų galimybė.

Už sėkmingą projekto „Nestacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros gerinimas Ignalinos rajone“ įgyvendinimą meras padėkos raštus ir nuotraukų albumus įteikė projekto vadovei A. Zakarauskienei, koordinatorei Rimai Zemenauskienei, finansininkei Daivai Paukštytei, projekto administratorei Martynai Žironienei ir rangovui – UAB „Evikonas“.

„Linkėčiau, kad tokių įstaigų išvis neprireiktų. Tai mano ir visų mamų svajonė. Tačiau  gyvenimas yra kitoks, todėl labai gerai, kad čia vaikai gali surasti namus, mokytis, kad tėvai gali juos palikti saugioje aplinkoje…“, – sveikindama skyriaus darbuotojus ir auklėtinius sakė savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja R. Lisauskienė.

Gražių namų gyventojams ir jais besirūpinantiems darbuotojams sveikatos, sutarimo, kantrybės ir šviesos linkėjo Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Danutė Ropienė, Pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro vadovė Rimutė Šiaudinienė. Šventės  proga dovanotos vazoninės gėlės bei daug saldumynų.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here