Skip to content

Gaivinama veislinė medžioklinė šunininkystė

Apie parduodamus ar dovanojamus šuniukus skelbimais laikraščiai ir internetas mirgėte mirga. Tik vargu ar daug pardavėjų, siūlančių pirkti veislinius šuniukus su kilmės dokumentais, tai daro teisėtai. Mat norint veisti, tarkim, medžioklinius šunis, kuriuos galima būtų parduoti su kilmės dokumentais, reikia laikytis tam tikros tvarkos – su šuniu dalyvauti bent dviejose parodose ir dukart per metus vykstančiuose lauko bandymuose.

Veislinių šunų šeimininkai yra susibūrę į klubus. Tarkim, Lietuvos laikų savininkų klubui iš mūsų rajono priklauso tik dviejų kilmingų Vakarų Sibiro laikų savininkai, Padysnio medžiotojų būrelio medžiotojai: ignalinietis Edmundas Sketerskis su Nora ir Gintaras Šalna nuo Meikštų su Naida. Jie abu su savo augintiniais dalyvauja privalomose parodose ir lauko bandymuose.

Jeigu dėl parodų lyg ir aišku, tai lauko bandymai pašaliečiui mažiau suprantami. Kas tai yra? Visą esmę ir prasmę paaiškino E. Sketerskis.

– Lauko bandymų metu realioje aplinkoje tikrinamos šunio medžioklinės savybės. Šuo laiko egzaminą. Lietuvoje yra keli voljerai (dažniausiai privatūs), kuriuose tie bandymai vyksta. Mums arčiausias toks voljeras – Antašavoje (Kupiškio r.). Tai aptvertas 5 ha dydžio mišku ir krūmais apaugęs plotas. Nuskambėjus gongui, į tą aptvarą paleidžiamas egzaminuojamas šuo, kuris per 10 min. privalo surasti jame šerną. Radęs jo nepuola, o tik praneša lodamas. Viską stebi ir vertina komisija. Aš su savo Nora ir Gintaras su Naida lauko bandymuose dalyvavome šį vasarį ir abu šunys pelnė III laipsnio diplomus. Mano Nora šerną surado per 1,5 min. ir gavo 77 taškus iš 100 galimų. Egzaminas įvertintas labai gerai (aukščiausias įvertinimas – puikiai). Lauko bandymuose leidžiama dalyvauti šunims tik su kilmės dokumentais, o veisti šuniukus – lauko bandymus išlaikius ne prasčiau, nei labai gerai, – pasakoja medžiotojas Edmundas.

Jis ragina ir kitus medžiotojus, turinčius, veislinių šunų, dalyvauti parodose ir lauko bandymuose, įgyti teisę veisti šunis ir taip gaivinti dar ne itin populiarią veislinę medžioklinę šunininkystę. Kiti lauko bandymai – lapkritį. Informacijos apie juos galima rasti ir interneto svetainėje www.hunter.lt.

Lietuvos laikų savininkų klubas dalyvavo tarptautinėse šios veislės šunų varžybose Ukrainoje ir užėmė pirmąją vietą (komandoje – 3 šunys). Be lietuvių ir šeimininkų ukrainiečių varžybose dar dalyvavo Rusijos ir Baltarusijos šunų augintojai.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje