Skip to content

Ignalinai gresia daugumos daugiabučių namų renovacija

MI informacija

Antradienį rajono meras Bronis Ropė dalyvavo Vilniuje vykusioje konferencijoje „Šilumos energetikos sektoriaus pertvarkymas: esama situacija ir galimybės“. Konferencijoje aptarta būsto renovacija, šilumos energetikos sektoriaus reglamentavimo problemos, kalbėta apie atsinaujinančius energetikos išteklius ir kt. Konferencijoje meras B. Ropė sakė, kad Ignalinos savivaldybė planuoja pasiskolinti lėšų, iš kurių numato kompleksiškai renovuoti 60 daugiabučių.

Planuojamas toks modelis: savivaldybė, pasiskolinusi renovacijai, atnaujina daugiabučius, o šių namų gyventojai per sutartą laikotarpį atsiskaito su savivaldybe.

„Rengiame programą, jeigu Vyriausybė pritars, nebus kažkokių niuansų, kadangi kaimyninės Zarasų ir Visagino savivaldybės tokias programas jau rengia, bandysime naudoti lenkišką variantą – imsime paskolą mes ir renovuosime apie 60 namų, praktiškai beveik visą miestą, – sako B. Ropė. – Žmonės mokės už šilumą pagal skaitiklį ir paskolos dalį grąžins pagal namo susitarimą – per 10–15 metų“.

Anot jo, šiuo metu Ignalinoje baigiami renovuoti visi visuomeninės paskirties pastatai – liko sutvarkyti dar du. Meras skaičiuoja, kad renovacija galėtų vykti taip: jei namo gyventojai šiuo metu moka vidutiniškai po 400 litų už šildymą, po renovacijos jų sąskaitos už šildymą sudarytų 250 litų ir sutartam laikotarpiui po 100 litų už renovacijos sąnaudas. Pasak B. Ropės, šiuo metu savivaldybė konsultuojasi su Finansų ministerija, kuri iniciatyvai pritaria. Esą jai pritaria ir gyventojai, kuriems svarbiausia – mažiau mokėti už šilumą. „Žmonės sako, imkit jūs, padarykite, o mes jums paskui grąžinsime. Svarbu, kad mes gyvename pigiau ir gyvename naujame name“, – pasakojo meras.

Šį rudenį savivaldybė planuoja paskelbti konkursus dokumentacijai, o kitais metais – renovacijos vykdymui. „Sutikime, kad butų kainos visoje Lietuvoje yra nevienodos. Vienas dalykas investuoti 30–40 tūkst. litų, kai butas kainuoja 300 tūkst. litų ir kitas dalykas investuoti, kai butas kainuoja 50 tūkst. litų“, – skaičiuoja B. Ropė. Pasak jo, miestas sieks pusę renovacijos lėšų kompensuoti iš paramos, o likusią dalį skolintis savivaldybės vardu.

P. S. Vakar šiam projektui pritarė rajono taryba. Išsamiai apie tai – antradienį.

Pagal www.delfi.lt

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here